Grand Magus - The Hunt

[SIZE=“5”]\m/\m/\m/[/SIZE]

περιμενουμε ατσαλι!

Γαμω… Έχει διαρρεύσει τίποτα???

Ω θεοι, καντε να ειναι σαν το Iron Will περισσοτερο (και λιγοτερο σαν το μισο χαρντροκιζον/μεταλιζον-Hammer of the North).

Οπως και να εχει βεβαια, in JB we trust.

εμπιστευομαι απειρα την μπανταρα τουτη και περιμενω κατι πολυ καλο…!!

[B]Starlight Slaughter
Sword Of The Ocean
Valhalla Rising
Storm King
Silver Moon
The Hunt
Son Of The Last Breath
Iron Hand
Draksådd [/B]:smiley:

το album είναι πολύ καλό και κανένας οπαδός της μπάντας δεν θα απογοητευτεί!
heavy metal λέμε κάργα :metal:

διαβασα μια κριτικη που ελεγε για εντονες χαρντ ροκ επιρροες απο περπλ και ζεπελιν?ισχυει?γιατι ψιλοαπογοητευτηκα οταν το διαβασα

κλαιν…

ε καλά, υπάρχει μια σεβεντίλα, αλλά περισσότερο μπορεί να μείνει ως εντύπωση σε κάποιον επειδή είναι στην αρχή του δίσκου.

πάντως, με δεδομένο ότι ήταν επιτυχημένο το “Hammer Of The North” για ποιό λόγο να μην συνεχίσουν στα χνάρια του;

εγώ θα πω μόνο “Son Of The Last Breath”.-

αυτή υπήρχε και σε προηγούμενες δουλειές

σαν ξεκάθαρη όμως επιρροή που να θυμίζει αυτές τις μπάντες κατα τη γνώμη μου δεν υπάρχει

ελεος ρε παιδια, δωστε τιποτα στο λαο!Τουλαχιστον πειτε ειναι πιο heavy η την ειδαν hard rock!

μην μασάς heavy είναι …

Έτσι όπως δείχνουν τα πράγματα, παίζει να έβγαλαν τον καλύτερο δίσκο στο χώρο του κλασικού μέταλ για 3η συνεχόμενη φορά. Κατά τη γνώμη μου πάντα ε.

Valhalla Rising και Son Of The Last Breath κομματάρες.
Silver Moon και Draksådd ακόμα καλύτερες κομματάρες.

Κλασικά μεγάλη λατρεία ο JB και φοβερό επικό συναίσθημα. Όσοι λιώσατε Hammer Of The North θα γουστάρετε το ίδιο, ίσως και περισσότερο.

τόσο πολύ σου άρεσε ρε;
θα συμφωνήσω πως είναι πολύ καλό album και όντως μεγάλη λατρεία ο JB…αλλά μην ξεχνάς τους Accept :stuck_out_tongue:

Είναι και θέμα γούστου. Γουστάρω το ατσάλι των αξεπτ, αλλά ό,τι έχει επικό συναίσθημα με κερδίζει πάντα περισσότερο, a priori. Και το κλου είναι ότι οι Grand Magus έχουν και μια υπόνοια groove από πίσω. Επίσης το Στάλινγκραντ έχω προλάβει να το ακούσω μόνο μια φορά μέχρι στιγμής.

όντως είναι επικούρα…το έχουν πολύ αυτό οι GM
και ναι heavy metal παίζουν και οι δύο αλλά εντελώς άλλη φάση…τα έχεις τα δίκια σου :thumbup:

Για το θεο ρε παιδια! Στειλτε κατι να πουμε!Δλδ το κανετε επιτηδες!! :slight_smile:

και επιτελους ειναι καλυτερο απο το Iron Will???/

νομίζω πως ναι…αλλά επειδή γούστα είναι αυτά ας πούμε πως είναι το ίδιο καλό (τουλάχιστον) :wink:

λέει για το “Iron Will” και όχι για το “Hammer Of The North”, ε…

ουπς …
είπαμε είναι καλό…enough said :stuck_out_tongue: