Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

αχα,εχει γραφτει και στην αρχικη.the hunt λεγεται και κυκλοφορει αρχες μαιου.λογικα ολο και κατι θα χουν ακουσει για να το γραφουν αυτο,οποτε \m/ και περιμενουμε με αγωνια.

Τους [B]Sleepy Hollow[/B] ποιος τους θυμάται; Πρόκειται για heavy power-αδες από το Αμέρικα που έχουν βγάλει ένα άλμπουμ το 1992 και μόλις επέστρεψαν από τους νεκρούς. Εγώ τους είχα μάθει κατά τύχη όταν βγήκε μια συλλογή τους και την έδινε ένα fanzine μια φορά και ένα καιρό.

Μόλις τώρα είδα το καινούργιο άλμπουμ τους που διέρρευσε και κουφάθηκα όταν επιβεβαίωσα πως πρόκειται για τους ίδιους.

Η μπάντα είναι αυτή by the way

http://www.metal-archives.com/bands/Sleepy_Hollow/7597

Το νέο τους άλμπουμ αυτό

Δεν το έχω ακούσει (είπα μόλις τώρα το πήρα χαμπάρι) αλλά βρήκα ένα κομμάτι που είχε διαρρεύσει πριν αρκετό καιρό μάλιστα

[B]Midnight[/B]
http://www.youtube.com/watch?v=CiwC7QkFYLM&feature=related

αγαπάμε Bob Mitchel

και καλα θα κανεις φιλε γιατι τα σπαει, εχω ακουσει ηδη το μισο (και το εχω συνηθισει εννοω) και σιγοτραγουδω το wolves kai to year of the blizzard και το πρωτο βασικα.

Δεν ειναι ο υπερτατος δισκος αλλα θα σου χαρισει αρκετες στιγμες. Σημειωνω πως ειναι ο πρωτος δισκος που ακους απο pharaoh

Ελατε ρε μαγκιτες να πουμε τι εχετε παθει? Εχει βγει το καινουριο Angel Witch με τιτλο “As Above, So Below” και το ροκιν.γρ κοιμαται!!! Ουτε καν thread στις κυκλοφοριες δεν υπαρχει…(καλα νταξ αυτο θα το ανοιξω εγω σε λιγο). Για πειτε, οποιος το εχει ακουσει, πως του φανηκε…εγω απλα να σημειωσω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΨΗΦΙΑΚΑ-ΤΡΙΓΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΤΥΜΠΑΝΑ!!! :stuck_out_tongue:

Παρτε και το εξωφυλλο:

ΥΓ stay tuned για ποστς μου εδω οταν βρω λιγο χρονο :slight_smile:

Έχουμε και εξώφυλλο Grand Magus

:|:|:|

Καπου αναφερθηκαν και εδω μεσα, αλλα εν οψει της εμφανισης τους στο επομενο Up The Hammers, τσεκαρα οτι βρηκα απο Alpha Tiger στο youtube και πρεπει να σκοτωνει ο δισκος ε.

αρκούντως γαμάτος

Ναι, ειναι απολαυση.

Γεια σας, ηρθα να προτεινω λιγο καλο χεβυ μεταλ

Natur - Spider Baby


εμπνευσμενα ριφφς με ψιλοαρχαιζουσα αισθητικη που εμενα τουλαχιστον με ικανοποιει ταμαλα. υπεγραψαν στην earache και το νεο θα βγει απο κει

ξεθάβω γιατί αξίζει, ο δίσκος είναι απίστευτος κλασικές κιθαριστικές συνθέσεις και ο τραγουδιστής απλά τα δίνει όλα, τον Ιούνιο περιμένουμε καινούργιο ονόματι Right in the Guts , παίζει ασταμάτητα μαζί με νέο Axel Rudi Pell το οποίο μετά από αρκετές ακροάσεις φαίνεται πολύ καλό άλμπουμ

Νέο single από τους Luca Turilli’s Rhapsody (τώρα μάλλον υπάρχουν 2 Rhapsody :lol:).

Εχω να ασχοληθώ με Rhapsody εδώ και 10 χρόνια. Είχε κουράσει πολύ το hollywood metal :stuck_out_tongue:

Το single-άκι είναι καλό. Θυμίζει περισσότερο τα πρώτα τους αλμπουμ. Λυρικό power-epic και όχι πομπώδες “hollywood metal”.

Απ’οτι βλεπω υπαρχουν νεοι δισκοι [B]Crystal Viper[/B] και [B]Steel Assassin[/B].

Οποιος και οταν τα ακουσει, ας ριξει καμια γνωμη.

Το Crystal Viper μου φάνηκε ψιλοκουραστικό, θα επανέλθω όμως με μερικές ακροάσεις ακόμα.

Βγαίνει και νέο Skelator ε…Δεν ξέρω αν το αναφέρατε.

Αυτούς τους έχω παρατήσει απ’ το Metal Nation. Κάπου μετά με χάσανε…

ΆΚΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟ

Ρίξε μια αυτιά να δείς πως ακόμα και το πρώτο μισό λεπτό αρκεί για να σε πείσει.
Steel Assassin - God Save London

Ακόμα γνώμη δεν έχω πάντως…μόλις ανακάλυψα το War Of The Saints και έχω πάθει πλάκα λέμε, λές και ανακάλυψα το Digital Dictator 2 νιώθω και τέτοια πράματα δλδ, με το καινούργιο θα ασχολούμαστε τώρα;:stuck_out_tongue:

2o ετος στη σχολη, εργασιες για τα ηλεκτρικα κυκλωματα και στο στερεο War of the eight saints. 8)
εχει μεινει ανεξιτηλο στη μνημη. :stuck_out_tongue: