Grave Digger 19/09/2014 @ Κύτταρο

Έλα…Πες την αλήθεια…Ποια σε σέρνει??? Θα δείξουμε κατανόηση:lol: Γκόμενα? Αδερφή? Σύζυγος? Ποια?

Σε λίγο ξεκινάω για …(τύμπανα)…Grave Digger φυσικά! Τι ΓκαΓκα και ΓαβΓαβ;

κρίμα που αυτή τη φορά δε μας έγραψες αναλυτικά για κάθε ένα άλμπουμ της :frowning:

Εύχομαι καλή διασκέδαση σε όλους απόψε. Εγώ, κάτι οι υποχρεώσεις, κάτι το χορταστικό λάιβ του Jack Starr τη Δευτέρα που μας πέρασε, κάτι το ότι δεν έχω μελετήσει ακόμα το τελευταίο των Digger, συν το ότι τους είχα δει σχετικά πρόσφατα με Rage, για όλα αυτά αποφάσισα να απέχω.

Πλάκα πλάκα όμως ο βασικότερος λόγος που κοντεύω να μετανιώσω είναι γιατί ήθελα να τσιμπήσω τη ΘΕΪΚΗ αφίσα. Γράψτε παρακαλώ αν όντως μοιράστηκε δωρεάν ή όχι…

…πολύ καλή metalική βραδιά…με τρελά κέφια από μπάντα και κόσμο…πήγε να χαλάσει με την φάση κεφαλοκλίδωμα - σάλτο αλλά ευτυχώς επανήλθε…ελπίζω το παλικάρι που χτύπησε νά’ναι καλά, και είναι κρίμα να πας να δεις μια συναυλία και να βγαίνεις σακατεμένος…ο Κρις χειρίστηκε όσο καλύτερα μπορούσε την κατάσταση…άλλωστε σε όλο το live ο πιο κεφάτος φαινόταν αυτός…είχαμε φυσικά και το Ελλάς μας και όλα τα κλασικά…τα καινούρια τραγούδια ακούστηκαν αρκετά καλά εκτός του Season Of The Witch που το περίμενα πολύ καλύτερο live
…κοντά στις δυο ώρες metalικό πάρτυ
:):!:

θερισαν.πολυ καλο live.

Εξαιρετική συναυλία. Η μπάντα άψογη εκτελεστικά, το κοινό πολύ δυναμικό και ο απίστευτα κεφάτος Chris να είναι φυσικά το κεντρικό πρόσωπο της βραδιάς. Το setlist είχε στανταράκια μέσα και η μπάντα τίμησε αρκετά, πέραν του τελευταίου δίσκου όπως ήταν φυσικό, όλες τις δουλειές της με τον Axel στην κιθάρα. Προσωπικά, θα ήθελα και κάτι από το Heart of Darkness ή από το πολυαγαπημένο μου Rheingold, αλλά δεν τίθεται θέμα. Μοναδικό μελανό σημείο, το σκηνικό με το παλικάρι που χτύπησε πηδώντας άτσαλα από τη σκηνή και προκάλεσε μάγκωμα σε κοινό και μπάντα για λίγο διάστημα. Ελπίζω να είναι καλά.

ναι μοιράστηκε δωρεαν…

Πέρα από την αφίσα, αγόρασα και μπλούζα με την εξωφυλλάρα μπροστά και πίσω ένα νεκροταφείο. Από τις καλύτερες που έχω, αν όχι η καλύτερη.

…τα σπάει αυτή η μπλούζα, την είχα αγοράσει και την φορούσα στο live:):!:

Συνδυασμος πραγματων. Χαλασα πολλα λεφτα το καλοκαιρι και το σκεφτομουν αν θα παω Grave Digger. Φιλος μας βρηκε τσαμπα προσκλησεις για Lady Gaga και ηθελαν πολυ οι κοπελες της παρεας να παμε. Παντως μια χαρα ηταν.

Αλλα ξενερωνω που δεν ειδα παλι Grave Digger και δεν πηρα μπλουζα με την εξωφυλλαρα που ειναι απο τα καλυτερα τους ever…