Grave Digger

Ορίστε και το εξώφυλλο.

Ενταξει το βιντεο τα σπαει, πωρωση λεμε… Ειναι και αυτη η κομματαρα που δεν μπορει να μην σε ανεβασει…:vibrate:

Καλό το κλιπάκι…καλό και το εξώφυλλο…άντε κιένα καλό live και κλείσαμε:):!:

Γαμώ τις Γερμανικές μπαντάρες κλασσικού Power metal. Το Tunes Of War που έχω γαμάει και δέρνει όπως και διάφορα σκόρπια κομμάτια όπως Witchhunter, Heavy Metal Breakdown, Headbanging Man, Ballad Of A Hangman, Silent Revolution και το Fanatic Assassins που πόσταρε παραπάνω ο Deathster. :metal::metal: Θα ψάξω και κάποιο από τα παλιότερα τους.

Α έρχονται και για live 29/4 με Rage. Κανονίστε να μαστε τρεις κι ο κούκος πάλι!:lol:

Αν το κάνουμε πάλι αυτό, δεν θα ξανάρθουν ποτέ:):!:

Δε θα’λεγα ότι με τρελαίνουν σαν μπάντα… Αλλά θα πω το εξής (για σας που τους γουστάρετε):

Λέτε ότι δε θα ξανάρθουν Ελλάδα. Κ ότι το δήλωσαν οι ίδιοι αυτό. Για να σκεφτούμε λοιπόν μια μπάντα που είχε τα ΚΟΤΣΙΑ ν’ανέβει στη σκηνή κ να διασκευάσει Παπακωνσταντίνου χωρίς (προφανώς) να ξέρει γρι ελληνικά κ να αντιμετωπίζεται με χλευασμό απ’το ελληνικό κοινό… Κι αν όχι με χλευασμό (απ’ όλους) χωρίς έστω τ’αποτελέσματα που περίμενε. Στη συνέχεια π.χ. να μαζεύει ελάχιστο κόσμο στο live. Για ελάτε λίγο στη θέση τους. Γιατί να τους κακολογήσουμε άν ξενέρωσαν; :slight_smile:

Μα δεν νομίζω να τους κακολόγησε κανένας! Ίσα ίσα το κοινό είναι αυτό που θα πρέπει να χώνουμε!

Ακόμα κ έτσι… Μετά το τολμηρό εγχείρημα που κυκλοφόρησε κιόλας σε single (απ’ο,τι είπατε) εσύ άν ήσουν στη μπάντα δε θα περίμενες να έχεις (έστω) κόσμο στα live;

Ε ναι εγώ αν ήμουν Digger πάντως δεν θα ερχόμουν!

Εμμ… Λογικό είναι :slight_smile:

σκέψου πως δε μου πολυαρέσουν κιόλας… Αλλά κάποια πράγματα είναι οφθαλμοφανή παίδες. :wink:

Αν μπορέσω πάντως (πολύ δύσκολο το '11) θα κατέβω Αθήνα!

δηλαδή το ότι είχαμε κάνει sold out εκείνο το live δε φτάνει? και πήραμε και το single, τι άλλο να κάνουμε δηλαδή? ας βγάζανε καλούς δίσκους και στη συνέχεια για μην τους αφήναμε!

Για την ιστορία, μιας και ήμουν τότε στο Rodon, η συναυλία ήταν μέτρια γενικά. Όσο για τη διασκευή απλά ήταν αστεία (και το να προσπαθεί να διαβάσει το χαρτάκι με τους στίχους έδωσε extra χαμογελα)

Και το ξενέρωμα δεν ήταν από τον κόσμο αλλά από τον ίδιο το Β.Παπακωνσταντίνου όταν τους είπε οχι σε συνεργασία τότε :wink:

Ok mindcrimek μπορεί να’χεις κ δίκιο. Εγώ απάντησα βάσει των λεγομένων. Δεν ξέρω τί ακριβώς παίχτηκε, ούτε έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τη μπάντα - πόσο μάλλον με τους δίσκους της κ ποιοι είναι καλοί/ποιοι κακοί. Έχει πάντως ενδιαφέρον αυτό που λες - γιατί άραγε να’πε όχι ο άλλος; :-k

Με τον οποίο Μπιλάρα γνωρίστηκαν σε κάτι λαιβ του Βασίλη στη Γερμανία και απ’ όσο γνωρίζω είναι και φίλοι με τους Digger. Για συνεργασία βέβαια δε γνώριζα κάτι.

German power metallers GRAVE DIGGER will release a new EP, “Ballad Of Mary”, on March 4. The effort will include two versions of the title track ? one acoustic and the other taken from the forthcoming “The Clans Are Still Marching” CD, featuring a guest appearance Doro Pesch ? as well as a new recording of “Rebellion” with Hansi Kürsch (BLIND GUARDIAN).

Απο το live εννοει λογικα, ε?

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατί τώρα να βγάλουν σε single το Mary που είναι από άλμπουμ του 1996…

Γιατί αυτός ο δίσκος είναι η μεγαλύτερη τους επιτυχία και μιας και υπάρχει νέα live έκδοση με την συμμετοχή της Doro είναι ευκαιρία να πουλήσουν καμιά κόπια παραπάνω. Μαλακίες των εταιρειών κοινώς…

Για να το αγοράσουν μαλάκες σαν εμένα! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545008_10151879783278538_311860109_n.jpg

Το εξώφυλλο του νέου single τους που βγαίνει τέλος Ιουλίου, ο δίσκος θα έχει ελληνικο θέμα…