Grave Digger

o δίσκος νομίζω έχει εξώφυλλο τη Μέδουσα

'Οντως…

…ωραία…για να δούμε και τον δίσκο:):!:

Δεν μπορεί να είναι βλακεία ο δίσκος. Οι Grave Digger κάνανε όλες τις μαλακίες που μπορεί να κάνει σοβαρός μουσικός μαζεμένες στο “Stronger than ever” ως Digger. Ανυπομονούμε!!!

Υ.Γ. Γαμάτο εξώφυλλο, αν θα είναι τελικά έτσι.



[B][U]RETURN OF THE REAPER[/U][/B]

  1. RETURN OF THE REAPER
  2. HELL FUNERAL
  3. WAR GOD
  4. TATTOOED RIDER
  5. RESURRECTION DAY
  6. SEASON OF THE WITCH
  7. ROAD RAGE KILLER
  8. DIA DE LOS MUERTOS
  9. SATAN`S HOST
  10. GRAVE DESECRATOR
  11. DEATH SMILES AT ALL OF US
  12. NOTHING TO BELIEVE

…άλλο ένα γαμάτο εξώφυλλο…άλλος ένας καλός τίμιος δίσκος:):!:

Γάμησε το εξώφυλλο!

Πραγματικα γαματο εξωφυλλο, να δουμε θα ειναι αντιστοιχα γαματο και το περιεχομενο?

…μπάντα γκαραντί, σε ότι κάνει…να δούμε, αν και πότε θα ξανάρθουν:):!:

Νέο κομμάτι

https://www.youtube.com/watch?v=lLxmPOWmlJs

Αν και η ωραία του εισαγωγή σε προδιαθέτει για κάτι καλό, μάλλον ψιλοβαρετό θα το χαρακτήριζα. Μπορούν και καλύτερα.

…πάρα πολύ καλό, και ο Chris Boltendahl ακούγεται διαφορετικός:):!:

Το άκουσε κανείς? Εμένα μου φάνηκε καλύτερο από το προηγούμενο, αλλά και πάλι κάτι λείπει. Ξεκινά πολύ δυνατά και μέχρι το Season of the Witch (κομματάρα τελικά) τα σπάει, στα 3 επόμενα κάνει κοιλιά, και ανεβαίνει πάλι ποιοτικά στα 3 τελευταία. Πάντως είναι αρκετά σύντομος (γύρω στα 43 λεπτά), κάτι που κάνει την ακρόασή του αρκετά ευχάριστη. Άλλος ένας τίμιος δίσκος, εν τέλει.

Προσωπικά, έχουν να κυκλοφορήσουν δισκάρα από το Rheingold. Έκτοτε, όλα τους κυμαίνονται στο 6.5-7 (πλην Last Supper που είναι πάτος), με το Ballads of a Hangman να ξεχωρίζει.

Πολύ δυνατός ο νέος δίσκος, σε κρατάει από αρχή μέχρι τέλος! Παραγωγή τούμπανο και εξώφυλλο εξαιρετικό! Πιστεύω το καλύτερο από τα άλμπουμ τους των τελευταίων ετών!
Το cd λιώνει καθημερινά τις τελευταίες μέρες στο αυτοκίνητο!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

…συμφωνώ…τίμια μπάντα, και όλοι οι τελευταίοι δίσκοι τους τίμιοι είναι αλλά το Ballads of a Hangman και το Return of the Reaper, ξεχωρίζουν γιατί όλα τα τραγούδια αξίζουν…και είναι στο ψηλότερο επίπεδο:):!:

Πολύ δυνατός δίσκος! Mαζί με το The Clans Will Rise Again τα καλύτερα που έχουν βγάλει τα τελευταία χρόνια…

Όσο το ακούω, τόσο μου αρέσει περισσότερο. Αν δεν είχε και την εκτός κλίματος μπαλάντα στο τέλος, τι ωραία που θα ήταν…

Έχω την αίσθηση ότι είναι ο καλύτερός τους εδώ και μια δεκαετία (από το Rheingold και μετά δηλαδή).

Σημερα κατα τις 11 θα το βάλω να το ακούσω . Δεν περιμένω τρελες και τα ρέστα . Θέλω να ακούσω ένα τίμιο δίσκο γερμανικού χεβι μεταλ !

…πρώτη ολοκληρωμένη ακρόαση απ’το cd…ο δίσκος είναι γεμάτος από τραγούδια που μυρίζουν Grave Digger και είναι όλα δυναμίτες…όπως λέει και ο dallas1981 πάνω ένας τίμιος δίσκος Γερμανικού μέταλ…περιμένω να παίξουν όσο γίνεται περρισότερα στο live…στο δεύτερο cd έχει 2 ακόμα καινούρια κομμάτια, δεν τα άκουσα ακόμα, και 8 ακουστικά live
…θέλω να προσθέσω αυτούς τους στοίχους απ’το Grave Desecrator…είναι απλά γαμάτοι

‘‘Six feet under will be your paradise
Worms and spiders by your side
Hallowed be your name eternally
Your rotting corpse I take carefully’’

:):!:

Δεν ξέρω πόσοι ασχολούνται ακόμα με αυτή τη μπαντάρα αλλά βγάλανε καινούριο, χαβαλετζίδικο, βιντεο και είπα να το διαδώσω. Γενικά το Healed By Metal συνεχίζει εκεί που σταμάτησε το προηγούμενο. Αξιοπρεπέστατο γεμάτο πώρωση heavy metal όπως πρέπει να είναι.

Όντως μπανταρα αλλά αν και ο νέος δίσκος συνεχίζει εκεί που σταμάτησε ο προηγούμενος τότε…κλάφτα! Δυστυχώς εδώ και χρόνια κινούνται σε ρηχά νερά με τα ρεφρέν να είναι πιο γραφικά και από αυτά των Manowar!! Το βιντεάκι πάντως ναι, καλό και χαβαλετζικο προφανώς ίσως για να καλύψει τα ακάλυπτα.