Greek Metal Gods fest@Texas Club[12/6/09]

καλωσήλθες!
αν σε ενδιαφέρει, έχω κάνει μιά δισκοκριτική γιά το άλμπουμ σας η οποία ανέβηκε σε ένα ολλανδικό σάητ γιά το οποίο γράφω. εάν θέλεις μπορείς να τη βρεις εδώ http://www.mariosmetalmania.com/CDDVDreviews2008.html
θα τα πούμε από κοντά!

γαμώ την τρέλα μου τελικά θα χάσω την τρίτη μέρα γιατί έχω ένα γάμο… αχ αυτά τα σόγια…

και είχα μεγάλη περιέργεια να δω Αναστασάκη live

Βασικα με πληροφορησε ενας συμφοιτητης μου που τον εχει καθηγητη κιθαρας οτι η “greek guitar power” αποτελειται απο τους top μαθητες του κι οτι δε θα παιξει ο ιδιος…

δεν νομίζω ρε συ. τραβηγμένο ακούγεται

Anorimoi & Airged L’amh:metal:
Θα προσπαθησω να παω και τις 2 μερες…

Ψηθείτε κι άλλοι για την “πειραγμένη” πρώτη μέρα! Οι μπάντες σπέρνουν. Αν πει και κανείς τι ώρα ξεκινά το πρόγραμμα, γιατί πολλοί εργάζονται και θα ήταν καλό να ξέραμε νωρίτερα, ακόμα καλύτερα.

Αγαπητοί Ανώριμοι, ελπίζω στο live να παίξετε και τα 1) SOS στο WC, αλλά και το 2)Μύρισε, που είναι πραγματικά έπη!!


Now playing: Slipknot - My Plague
via FoxyTunes

50% μέσα έπεσες :smiley:

:roll::roll: ας το κάνετε μωρέ 100%, αν δεν είναι δύσκολο:roll::roll:
τουλάχιστον ελπίζω για το πρώτο:D:D


Now playing: Slipknot - Everything Ends
via FoxyTunes

To πρωτο θα παιξουν.:wink:

Ηταν το πρωτο τραγουδι που ακουσα ποτε απο τους AnorimoI. :respect:

πωπω αυτά είναι!!!το είχα ακούσει στο Κύτταρο που είχαν παίξει, και ήμουν με ένα φίλο μου και τον κοίταζα σαν μαλάκας!Δεν το είχα ακούσει μέχρι τότε και πάθαμε την πλάκα μας!Έπος με όλη την σημασία της λέξης!!!


Now playing: Municipal Waste - A.D.D.(Attention Deficit Destroyer)
via FoxyTunes

Θέλω να πάω στη δεύτερη μέρα αλλά Σάββατο πρωί δίνω ιταλικά:( Φακ.

εδω ταιριαζει το caaaazzo!:stuck_out_tongue:

Πες τα ρε τραμποκουλα… μενουν μονο σοτυος στιχους και δε κοιταζουν τιποτα για το background…
Εκει θα μαστε την παρασκευη!!

Θα μοιραστουμε και την σκηνη!!

Παιδιά, συγγνώμη, αλλά θέλω να κάνω μία ανούσια(με την έννοια του οτι δεν θα βγάλει πουθενά) γκρίνια.Σέβομαι απεριόριστα ΟΛΑ τα συγκροτήματα που παίζουν , και πολλά τα γουστάρω τρελά, αλλά μόνο σε μένα φαίνεται ΑΚΥΡΟΣ ο τίτλος Greek Metal Gods?Πως είναι δυνατόν να ονομάζεις έτσι 1 φεστιβάλ και να μην υπάρχουν στη σύνθεσή του συγκροτήματα όπως Spitfire, Crush, Reflection, Marauder??Που ουσιαστικά καθόρισαν το Ελληνικό χέβυ μέταλ.Και σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που δεν μου έρχονται τώρα(5 το πρωί, μετά από 10 ώρες δουλειάς…).Αλλά για μένα ΑΥΤΑ είναι τα συγκροτήματα που τους αρμόζει ο τίτλος του φεστιβάλ…
Υ.γ Δεν αναφέρομαι σε black/death σχήματα, γιατί προφανώς οι διοργανωτές(γενικότερα, όχι μόνο οι συγκεκριμένοι) τα έχουν χεσμένα.Αλλά όπως και να έχει, αποφάσισαν οτι το ύφος του φεστιβάλ θα είναι αυτό, οπότε δεν μπορώ να μιλήσω για κάφρικα συγκροτήματα…

Θα συμφωνήσω 100% μαζί σου.Αρκεί το Greek Festival και θα ήταν καλύτερα.
Και εγώ όταν το είδα πρώτη φορά το τίλτο και μετά τα ονόματα, απόρησα που έλειπαν ονόματα…και όχι μόνο αυτά που είπες…
Τώρα τι ώρα ανοίγουν οι πόρτες???


Now playing: How Like a Winter - Bescreen’d
via FoxyTunes

φυσικά και μπάντες όπως οι Spitfire, Crush, Reflection, Marauder κλπ ανήκουν στο πάνθεον του ελληνικού μέταλ! γιά όνομα του θεού, κανεις δεν ισχυρίστηκε το αντίθετο. από την άλλη όμως ρίξτε και μιά ματιά στο line-up. η συντριπτική πλειοψηφία είναι νέες και ανερχόμενες μπάντες οπότε κατά τη γνώμη μου το φεστιβάλ δεν είναι το ανθολόγιο του ελληνικού μέταλ αλλά μιά μάζωξη από τις πολλά υποσχόμενες μπάντες του χώρου. αυτές που μπορεί κααααααααποια μέρα να μνημονεύονται ως οι σημαντικές τις σκηνής (και δεν μιλάω γιά τους ανώριμους, αυτό δεν θα γίνει ποτέ) οπότε προσωπικά αντιλαμβάνομαι το σκεπτικό της ονομασίας. άσε που ο θεσμός είναι στη γέννησή του και ξεκινάει δοκιμαστικά. αν τον αγκαλιάσει ο κόσμος τότε μπορεί να γίνει του χρόνου και σε μεγαλύτερο χώρο και με μεγαλύτερα ονόματα (αν και τότε θα γκρινιάζουμε γιατί δεν θα έχει και πολλές ανερχόμενες μπάντες). εγώ λέω κάντε μιά βόλτα να δείτε τους Poem, τους Heathendom (που βγάλανε ΔΙΚΑΙΩΣ δίσκο του μήνα και πέσανε να τους φάνε! αντί να χαρεί ο κόσμος ΜΙΑ φορά γιά ελληνική μπάντα) και όλα τα άλλα παιδιά και να κρίνετε εκ του αποτελέσματος που είναι και το πιό σωστό.

και κάτι ακόμα που ξέχασα. γνωρίζω πως έγιναν προσπάθειες γιά να παρευρεθούν και μεγαλύτερα ονόματα σαν αυτά που αναφέρθηκαν ως παραδείγματα αλλά η φάση δεν έκατσε γιά λόγους που δεν γνωρίζω. οπότε το σκεπτικό ήταν να υπάρχουν και πιό μεγάλες μπάντες.

Παρεξηγήθηκα.Δεν είπα οτι ισχυρίστηκε κανείς το αντίθετο.Απλά θεωρώ οτι χωρίς αυτές δεν νοείτε φεστιβάλ που να λέγεται greek metal GODS.Ούτε υποτίμησα τις μπάντες που παίζουν.Είπα εξ’ αρχής οτι τις σέβομαι ΟΛΕΣ.Ας λεγόταν greek metal festival ή κάτι τετοιο τέλος πάντων.Και συμφωνώ οτι οι Heathendom έβγαλαν ΔΙΣΚΑΡΑ.Μακάρι σε μερικά χρόνια αυτές οι μπάντες να μνημονεύονται όπως αυτές που προανέφερα.Όπως είπες κι εσυ “η συντριπτική πλειοψηφία είναι νέες και ανερχόμενες μπάντες οπότε κατά τη γνώμη μου το φεστιβάλ δεν είναι το ανθολόγιο του ελληνικού μέταλ αλλά μιά μάζωξη από τις πολλά υποσχόμενες μπάντες του χώρου”…Ανερχόμενες-πολλά υποσχόμενες, δεν ταιριάζουν με τον όρο greek metal GODS…Τέλος πάντων, είπα εξ’ αρχής ότι δεν θα βγάλει πουθενά το σχόλιο μου, απλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.:stuck_out_tongue:

ναι βρε άνθρωπε, δεν στην είπα αλλά αν διαβάσεις και το δεύτερο σχόλιό μου θα δείς καλύτερα το σκεπτικό (κατά τη γνώμη μου πάντα) πίσω από την ονομασία. ξεκινάει κάποιος ένα φεστιβάλ με παλιές και καταξιωμένες μπάντες μαζί με ανερχόμενες και αποφασίζει να το ονομάσει greek metal gods. στην πορεία κάποιοι από τους “gods” δεν μπορούν να εμφανιστούν. τί κάνεις τότε? αλλάζεις το όνομα του φεστιβάλ υποβαθμίζοντας κατά κάποιο τρόπο τις άλλες μπάντες που θα συμμετάσχουν? δεν νομίζω. το rock of gods στη δραπετσώνα έπρεπε να αλλάξει το όνομά του επειδή δεν ήρθαν οι motorhead?