Greek Metal Gods fest@Texas Club[12/6/09]

Ναι, αλλά ήρθαν οι Saxon!:band: Ααααχ, τι μου θύμισες τώρα…:stuck_out_tongue:

και τους ρίχνανε μπουκάλια οι κάφροι από κάτω… μην μου τα θυμίζεις…

Πολύ καφρίλα. Κοίτα θυμάμαι οτι το μόνο που είχα λυπηθεί τότε, ήταν ένα ανάπηρο παιδί σε καροτσάκι με μπλούζα Motorhead…Πακέτο.Αλλά ήταν και ξαφνικό.Θυμάμαι δεν το είχα ακούσει πουθενά οτι ακυρώσανε οι Motorhead.Όχι οτι είναι δικαιολογία αυτό.Κατάπτυστοι όλοι που το κάνανε αυτό.Όταν βέβαια λες για οπαδούς Motorhead είναι σα να λες Slayer…ΠΟΛΥ ΚΑΦΡΟΙ βρε αδερφάκι μου.:lol:Των Slayer πετάγανε μπουκάλια στους System of a down, και μετά από μερικά χρόνια τους προσκύναγαν.Ή του ύψους ή του βάθους…

Περα απο το ονομα και το εισιτηριο ειναι υπερβολικο παντως.

Κοίτα , αν σκεφτείς οτι στην Αυστρία που σπουδάζει ένας φίλος μου, π.χ. είδε όλο το πακετάκι που είχε έρθει εδώ Destruction κλπ με 13 ευρώ(στην Ελλάδα έκανε 25), και το συγκρίνεις με τις εδώ τιμές, τότε είναι πανάκριβα, δεδομένου οτι δεν θα πληρώσουν ούτε ξενοδοχεία ούτε τπτ.Αν το συγκρίνεις με τις εν Ελλάδι συναυλίες ΜΟΝΟ, τότε το εισιτήριο είναι μιά χαρά.Διάλεξε και πάρε.:slight_smile:

ρε παιδία γιά όνομα του θεού επιτέλους!
13 ευρώ πολλά γιά 6 μπάντες και 6 ώρες live?
μην είστε υπερβολικοί. εδώ δίνουμε τα 25αρια αβέρτα γιά 1μιση ώρα live…

το βουλώνω και δεν ξαναποστάρω στο thread. όποιος γουστάρει ας πάει και ας πει τις εντυπώσεις του.

Μην ανησυχείτε ρε, εκεί θα είμαστε και θα τους υποστηρίξουμε όλους. Έτσι για να γουστάρουμε. Και γαμώ τις γκρίνιες και τις μιζέριες σας. Αν δεν έχετε 12 ευρό ελάτε να σας τα δώσω εγώ που προτιμάω να πάνε όλοι στο live παρά να πιούν 2 μπύρες και να δώσουν τα ίδια λεφτά. Τι πρέπει να πούν και όσοι έχουν δώσει τα μαλλιοκέφαλά τους για συναλίες όλη τη χρονιά; Ρε ουστ όποιος δε γουστάρει. Πάντα φιλικά, δεν κάνω προσωπική επίθεση σε κανέναν, απλά δεν το αντέχω άλλο. Αν ξέρει κανείς πότε ξεκινάει η πρώτη μπάντα ας με διαφωτίσει παρακαλώ. Δε θα χάσω νότα

Για όσους δεν έτυχε να δουν ποτέ στη ζωή τους ζωντανά τους Ανώριμους, να πω πως τα show τους είναι με διαφορά τα καλύτερα, εγγύηση ότι θα περάσεις καλά με σφραγίδα στο δεξί μπράτσο. Και εντάξει, αν κομμάτια όπως το παρακάτω, ΜΟΥΣΙΚΑ δεν σας τον σηκώνουν, τότε τι να πω, είπαμε έκφυλοι αλλά όχι και από τα αφτιά. :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=vuR2z7fxEE4

Επειδή μάλλον δε θα πει κανείς τίποτα για τη χτεσινή πρώτη ημέρα, ας πω εγώ. Δυστυχώς λόγω δουλειάς, κι επειδή η συναυλία άρχιζε στις 19:00, έχασα Stonerow και Lucky Funeral που ήθελα να ιδώ. Δε βαριέσαι, κάπου θα τους ξαναπετύχω τους δεύτερους. Οπότε πρόλαβα Edem Demise, σε brutal Hardcore καταστάσεις. Με νέο κιθαρίστα (απ’ ότι είπαν οι ίδιοι), κατάφεραν να αποδώσουν πολύ πορωτικά και μανιασμένα τις συνθέσεις από τον πρόσφατο δίσκο τους. Αρκετά δεμένοι και με πολύ καλά φωνητικά. Η καλύτερη στιγμή σ’ ένα κομμάτι που ανέβασαν ένα φίλο τους MC, ο οποίος πέταγε φανταστικές ρίμες και από πίσω να βαράει. Αυτή η σύμπραξη hip-hop με hardcore ήταν all the money flowers!

Aκολούθησαν οι Poem, για τους οποίους έχω ξαναπεί καλά λόγια, οι οποίοι έπαιξαν λίγα αλλά θανατηφόρα κομμάτια. Ξεκίνησαν τελείως αντισυμβατικά με το 11λεπτο Traitor, συνέχισαν με Pillow Sickness, Εagerly Await και Giant. Όσοι τους έχουν ξαναδεί ξέρουν για τις δυνατότητές τους, και αυτοί φροντίζουν να τις επιβεβαιώνουν κάθε φορά που πατάνε σανίδι, γιατί έτσι τους (μας) αρέσει. Τι να λέμε τώρα, απλά χανεσαι στους προοδευτικούς ρυθμούς τους και αφήνεις τη ζεστή φωνάρα του Γιώργου Π. να σου χαιδεύει τα αυτιά. Θα με πόρωναν βέβαια περισσότερο με λίγο καλύτερο ήχο, αλλά μέχρι την επόμενη φορά που θα τους δω, rock on!

Μετά το πιάτο είχε Universe217. Kάτι που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι βγήκαν με άλλο ντράμερ αυτή τη φορά, μάλλον λόγω ειλημμένων υποχρεώσεων του κανονικού τους. Κάθε φορά που παίζουν τα παιδιά αυτά είναι μια μυσταγωγία. Δεν ξεχωρίζω κομμάτια σ’ ένα σύμπλεγμα παλιών και νέων. Φανταστικές αποδόσεις απ’ όλους, χτες μου έκανε ας πούμε πιο πολύ εντύπωση ο Μάνος και ο Nίκος (μπασίστας), που το καταδιασκέδαζαν. Ήχος φοβερός, και η ιέρεια Τάνια να σε οδηγεί σε άλλο πλανήτη. Keep it up guys.

Η ώρα είχε πάει 12, και μου δημιουργήθηκε το φοβερό δίλημμα. Ξεκούραση ή Infidel? Oι περισσότεροι θα διάλεγαν ξεκούραση, αλλά έλα ντε που δεν τους είχα δει, και ήθελα να τσεκάρω τι παίζει. Οπότε ρίσκαρα. Και ανταμείφθηκα. Αυτό που έχω να πω είναι ότι όσα λέγεται για σπρώξιμο στους συγκεκριμένους είναι ένα κάρο μπούρδες. Οι τύποι παίζουν τη μουσική που γουστάρουν και κάνουν την κάβλα τους, και φαίνεται πάνω στη σκηνή. Έχουν ένα φανταστικό κιθαρίστα, με heavy as fuck ήχον (νομίζω ο Ντένης που έπαιζε στους θεούς Acid Death), ο Κισατζεκιάν στο μπάσο γνωστή αξία με επίσης φοβερό ήχο, και φωνητικά ο Πούσιος, μια διασταύρωση Οzzy με Glen Benton. Oι επιρροές Βlack Sabbath-Candlemass ολοφάνερες, αλλά δε νομίζω να τους νοιάζει και να τις κρύψουν. Τα καινούρια κομμάτια τους μου φάνηκαν ακόμα πιο ενδιαφέροντα απ’ τα παλιά, αλλά συνολικά έσπειραν. Και κλείνοντας μπροστά σε καμιά 20αριά άτομα με μια υπερ-σάπια ΓΑΜΑΤΗ διασκευή του Here comes the rain again των Eurythmics, εμένα με κάλυψαν πλήρως. Cheerz!

Εχω δει απειρα live με γυρω στα 5 ελληνικα συγκροτηματα στα 6-8 ευρω, αντε 10 στο πολυ τσακιρ κεφι.
Θα ερθω σημερα γιατι θεωρω πως ειναι η μονη μερα που δικαιολογει καπως το εισιτηριο δεδομενου οτι οι Ανωριμοι εχουν συμβολαιο με πολυεθνικη και γιατι μπορεσα και το αγορασα κατι τι φθηνοτερα. Χθες ομως δεν πηγα παροτι το lineup ειναι πολυ πιο κοντα στα ακουσματα μου απο το σημερινο. Οταν συνηθως βλεπω u217 πχ με κανα 8ευρω ή και 6 ή και τσαμπα ορισμενες φορες ε σορρυ 13 ευρω δεν τα δινω. Ειδικα οταν ολες σχεδον οι μπαντες που παιρνουν μερος παιζουν συχνα live και ευκολα τις ξαναβλεπω anytime.

Για όσους γουστάρουν: 8 παρά τέταρτο υποτίθεται οτι ξεκινάει. Καλή μας διασκέδαση

Sorry για το double post. Γάμησε το live. Ειδικά trendy hooligans, heathendom και φυσικά οι άρχοντες Anorimoi. ENSHADOWED ρεεεεεεεεεεεεεεεεε

πολυ καλο live!! η προσελευση του κοσμου ηταν μεγαλη και απο οτι φανηκε κατα στιγμες εδειχνε να το καταχαιρεται!! νταξ τι να πουμε… στο τελος εγινε πανικος!:D:D

καλημέρα παίδες

ένα ευχαριστώ στον κόσμο γιά την προσέλευση και τη στήριξη.
ένα ευχάριστώ στις μπάντες που επέδειξαν φοβερό επαγγελματισμό. νομίζω πως παρά την καθυστέρηση η βραδιά κύλησε ιδανικά, όλα τα γκρούπ έβγαλαν πολύ καλό ήχο (στο stage βέβαια γινόταν της κακοκομοίρας αλλά δεν βαριέσαι…) και μου άρεσε πολύ το γεγονός πως ο κόσμος ήταν μπροστά σε όλες τις μπάντες και έδειξε να το καταφχαριστιέται. τίγκα το χειροκρότημα και οι επεφημίες. γιά να είμαι ειλικρινής και γκρινιάρης, με τόσα που είχα ακούσει από δω κι από κει πήγα ολίγον τι χαλασμένος αλλά η εξέλιξη της βραδιάς με αποζημίωσε. οι the silent rage που αντικατέστησαν τους Μαχη Νηλ ήταν έκπληξη απο το πουθενά, power metal με φωνητικά στο θεό. οι τρέντυ χούλιγκανς μου έκαψαν τον εγκέφαλο, τα παλικάρια είναι από άλλη διάσταση και φυσικά δεν είναι μόνο οι στίχοι και οι φονικές ατάκες του βασίλη αλλά και η μουσική μπετονιέρα από πίσω. οι xpiral αν και βγήκαν χωρίς soundcheck λόγω ατυχήματος τα έδωσαν όλα και το τραγουδιστής έχει και φωνάρα! οι heathendom είναι από τις κορυφαίες μπάντες της σκηνής αυτή τη στιγμή. δεμένοι σαν το γόρδιο δεσμό ήταν σκέτο μπετό. έχουν ριφφ φτιαγμένα γιά headbanging. scar of the sun δεν είχα ξανακούσει και οφείλω να ομολογήσω πως το εμπνευσμένο από τους paradise lost στυλ τους ήταν γοητευτικό. φοβάμαι όμως πως ήταν η μοναδική μπάντα που αδικήθηκε κάπως από τον ήχο. μετά τη δική μας εμφάνιση έκατσα γιά όσο μου επέτρεπαν οι δυνάμεις μου (τελειώσαμε 2 και κάτι γαρ…) και είδα μερικά τραγούδια από chatterbox. χαλαρά η καλύτερη μπάντα διασκευών που έχω δει…

τέλος ένα ευχαριστώ στα παιδιά του rock hard γιά την άψογη συνεργασία. μακάρι όλοι οι διοργανωτές να ήταν έτσι.

Δεν πρόλαβα να πάω από την αρχή και έτσι άκουσα μόνο 2 κομμάτια από τους τρέντυ χούλιγκανς!
Πάντως αυτό που άκουσα μου άρεσε και εννοείτε πως θα τους ψάξω!

X-Piral:
Νταξ στεγνά έσπειραν!Δυστυχώς τους αδίκησε ο ήχος και ελπίζω να τους πετύχω πάλι σε κάποιο live!
Ο τυπάς έχει απίστευτη φωνή και γενικά η μουσική ήταν άριστη!Σίγουρα η δεύτερη καλύτερη μπάντα που έπαιξε εχθές!Λογικά στα album θα σπέρνουν ακόμα πιο πολύ!!!

Heathdom:
Τους είχα δει πάλι μαζί με Amon Amarth…Νταξ η αρχική μου άποψη δεν άλλαξε καθόλου όμως.Δεν παλεύονται με τίποτα.Πραγματικά είναι η μαναδική μπάντα που έχω δει και έχω βαρεθεί τόσο πολύ.Το ίδιο είχε γίνει και στους Amon.

Scar of the Sun:
Απίστευτη μουσική, αλλά τα φωνητικά δεν τη πάλευαν με την καμία.Ήταν το μόνο που δεν μου άρεσε στα παιδιά.

Anorimoi:
Όπως πάντα Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Ι!!!
Μας έστειλαν πάλι!!!Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω πόσο γαμάτοι ήταν!!!Πραγματικά ΜΟΥΣΙΚΟΙ με όλοι την σημασία της λέξης!Άκουσα και το SOS στο WC αλλά και το Μαντράχαλος που δεν το περίμενα καθόλου, όπως και όλοι μας!Όπως και άλλα τραγούδια…Δυστυχώς δεν έπαιξαν αρκετά…όπως στο Κύτταρο.
Άργησαν να αρχίσουν δυστυχώς, ελπίζουμε την επόμενη φορά περισσότερη ώρα!

Γενικά η διοργάνωση ήταν πάρα πολύ καλή πιστεύω, μόνο στον ήχο υπήρχαν προβληματάκια σε όλες τις μπάντες και ειδικά στους X-Piral.


Now playing: Slipknot - Spit It Out
via FoxyTunes

νταξ τοτε θα εχασες ΤΟ ασμα: Οι μπάτσοι είναι καλά παιδιά :twisted::twisted:

αν θυμάσε σε κάποια φάση ο τραγουδιστής είπε σε κάποιους “καλός ορίσατε” και δεν του απάντησαν και είπε “στα @@ σας”…εε αυτοί ήταν εγώ και η παρέα μου:p:p

χαχαχαχαχα φανταζομαι δε το πηρες προσωπικα :stuck_out_tongue:

χαχα τρελός είσαι???
Όταν το είπε αυτό νόμιζα πως δεν έλεγε εμάς και έτσι δεν είπα τίποτα, αλλιώς θα πέταγα καμιά βλακιούλα για να κάνουμε χαβαλέ…