Καλύτερος greeklish rock δίσκος των 00'ς

επίσης πολύ καλός δίσκος είναι των Poem

^^^^^^

το νέο Poem είναι εξαιρετικό, αλλά πιο MAITAΛ!

Θα μας τρελάνεις ωρέ Παναγιώτη, μπαίνει αυτό δηλαδή

ενώ οι Ποεμ και οι Ουεηστφωλ είναι παράταιροι; =/

ρε Μάνε, είπα ότι το πολλ επικεντρώνεται στον ευρύτερο χώρο του ροκ και όχι του μεταλ. Το πανκ ροκ των Deus Ex Machina είναι ροκ ν ρολλ, τι να κανουμε - και ας έχει μερικές hardcore επιρροές. (δεν μένω στο γεγονός βέβαια ότι το execute δεν είναι από το άλμπουμ του πολλ :p).

Όταν είχα κάνει ένα πολλ με αγγλοφωνες ελληνικές μπάντες, μου λεγανε ότι έμπλεξες όλα τα είδη μαζί, τώρα μου λετε ότι δεν έχω βάλει μεταλ… τι θέτε τεσπα? :p:p:p

ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τις κατηγοριοποιήσεις στη μουσική :stuck_out_tongue: είναι rock, heavy metal, new metal. It doesn’t make any difference to me. πάντως αυτό το κομμάτι δεν είναι και πολύ χέβι

http://www.youtube.com/watch?v=bPZ2Rvz2Mb0

Συμφωνούμε πάντως ότι είναι καλός δίσκος :D:D

E να το κάνεις καλύτερος μη μέτσαλ greeklish δίσκος ή καλύτερος Untrue greeklish δίσκος :Ρ

Υ.Γ.: Τα will o the wisp που άκουσα στο tube ήταν πραγματικά φοβερά.

Είμαι στην τρίτη ακρόαση του Will-o-the-wisp κι έχω χάσει τη μπάλα. Τι συναίσθημα είναι αυτό ρε παιδί μου! Νομίζω πρόκειται για δίσκο που αν είχε βγει απέξω θα ήταν ήδη κλασσικός.

Ευγνωμοσύνη στον Παναγιώτη που το έχει αναφέρει τόσες φορές και αξιώθηκα να το ακούσω. Τελικά μάλλον το νόημα είναι πριν ψηφίσεις εδώ να τα ακούσεις όλα.

Μάνο σταμάτα τη γκρίνια, κι άνοιξε τάχιστα το αντίστοιχο θρεντ για greeklish metal δίσκο.

Καλό λιώσιμοοοοοοοοοοοοοοοο :thumbup:

Μεταξύ Heavy Liquid και Ceremony…
Δύσκολο… Θα ψηφίσω αυτόν που έχει τις λιγότερες ψήφους

Ε είναι γνωστό ότι ο Mπαρμπαγαλάς ξέρει από καλό λάδι :lol:

οφφτοπικ:

Άσχετο αυτό που θα πω, αλλά το γεγονός ότι το πολλ διαμορφώνεται δοθέντος των αποτελεσμάτων αυτού μεχρι την στιγμή που ψηφίζει ο εκάστοτε χρήστης, δεν είναι αμερόληπτο. Και δεν το λέω λόγω του παραπάνω ποστ του mandrake, αλλά επειδή το έχω παρατηρήσει γενικά στα δημοψηφίσματα στο φόρουμ. Αυτό έχει σαν συνέπεια να χαλάνε κάποιες θεωρητικές ιδιότητες (στα μαθηματικά το λέμε “νομο των μεγάλων αριθμών”) που εξασφαλίζουν την σύγκλιση της εκτίμησης στο πραγματικό (και άγνωστο) ποσοστό που έχει στις προτιμήσεις του πληθυσμού η κάθε μια επιλογή του πολλ. Το καλύτερο θα ήταν να φαινόταν τα αποτελέσματα μόνο μετά την κατάθεση της ψήφου του χρήστη, για να εξαλειφθεί οποιοσδήποτε παράγοντας (όπως το γεγονός ότι μια επιλογή την θεωρούμε αδικημένη έναντι κάποιας άλλης) που επηρρεάζει την τελική απόφαση. Για παράδειγμα στις κλινικές δοκιμές, όπου μελετάται η επίδραση κάποιου φαρμάκου σε κάποιο βιολογικό χαρακτηριστικό, δεν ξέρει το κάθε πειραματοζωο αν παίρνει την θεραπεία ή αν δεν την παίρνει. Σε κάποιους δίνεται το πραγματικό φάρμακο, ενώ στους υπόλοιπους δίνεται το εικονικο (το οποίο είναι ανενεργό, αλλά ίδιο ακριβώς στην όψη κλπ με το πραγματικό, είναι αυτό που λέμε placebo). Αυτό γίνεται για να εξαλειφθεί ακριβώς οποιοσδήποτε ψυχολογικός παραγοντας που ενδεχομένως επηρρεάζει την υγεία του ασθενή, και είναι αυτό που οδηγεί τελικά στην ασφαλή εξαγωγή συμπερασμάτων.

Δεν ξέρω τί να κάνω τώρα, γιατί με μπέρδεψε το spoiler του από πάνω. :roll:

Πάντως, το Apples On An Orange Tree είναι ιδιοφυές, το Heavy Liquid πυρετωδώς απολαυστικό και οι Semen Of The Sun καταπληκτική μπάντα.

Raining Pleasure-Reflections.

Η μουσική είναι του 1969, αλλά ο δίσκος είναι στα 00s και είναι σίγουρα ο αγαπημένος μου ελληνικός rock δίσκος που έχει βγει τότε, οπότε θα τον πω =)

Στην αρχή νόμιζα ότι πρόκειται για το συγκρότημα (ξεχασμένο πια) με το άθλιο τραγούδι που έπαιζε στις διαφημίσεις τις Cosmote. Αλλά βλέπω κάτι Χατζιδάκις,
καλό ακούγεται. :wink:

Kαι όμως αυτοί είναι. Άκου το συγκεκριμένο πάντως.

Τα Dedication και Kemal άκουσα. Όμορφα τραγουδάκια από το λίγο που έψαξα (http://el.wikipedia.org/wiki/Reflections) είδα ότι ο δίσκος είχε κυκλοφορήσει και πιο παλιά.

Ήρθε όμως ο καιρός να τσεκάρω και τα υπόλοιπα συγκροτήματα στο δημοφήφισμα :-k

Αν και δεν έχω ακούσει πολλά θα συμφωνήσω για τους Semen Of The Sun.

Μάλλον πρέπει να ακούσω και τα υπόλοιπα όμως…

το raining pleasure είναι πολύ καλή δουλειά όντως:!: αλλά η μουσική δεν είναι δική τους όπως είπες κιόλας, τους ανέφερα όμως στην αρχή.

Σεμεν οφ δε Σαν ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

film - angel b
Πραγματικά τέλειος δίσκος από την αρχή μέχρι το τέλος, δεν μπορώ να του βρω ούτε ένα ψεγάδι, ούτε ένα μέτριο κομμάτι, από το εναρκτήριο stop stop μέχρι και το sss! (από τα καλύτερα closing tracks ever). Α, παναγιώτη μια διόρθωση, ελένη λεγόταν όχι μαρία :stuck_out_tongue:

υ.γ. έχεις ακούσει τον προσωπικό της δίσκο? πολύ ηλεκτρονικίλα ρε παιδί μου… :?

ουπς, σωστός o unreal!!

έχω ακούσει μόνο κάποια κομματια σε φάση myspace κ έτσι, δεν έδωσα την απαραίτητη βάση. και μένα δεν μου κάνανε το κλικ πάντως.

Ολοι λετε βλακιες!!!

[SIZE=“4”]ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ![/SIZE]

Κ μετα μου λετε για greeklish rock δισκο! Αυτο τα κανει ολα σκονη!