Τι εστί Groove?

Το ακούω συνέχεια, τι είναι το groove???

αυτό

Ti le re paliometala ypnobati :stuck_out_tongue: . Pare: http://www.youtube.com/watch?v=W3MOAGfe7i0&feature=related

Ama thes bebaia dialegeis to sig mou…

Και γιατι οχι κι αυτο?

[-X

στην καλύτερη σού έχω αυτό

παιδες συγνωμη που θα διαφωνησω αλλα ολα αυτα δεν εχουν καμμια σχεση με το groove.το groove ειναι μια jazz συνθεση σε γρηγορο tempo με βαση ομως παντα το hammond.σημαντικοτεροι του ειδους οι richard’groove’holmes και big john patton(αγαπημενος).

Mόλις ακούω την λέξη groove σκέφτομαι Bohnam και Hendrix για κάποιο λόγο…

Ypnobati kati tetoia mou kaneis kai me ftiaxneis :smiley:

Outlaw den tha ta xalasoume…:smiley:

Allman kai na diafoneis esy, i piatsa alla leei…:stuck_out_tongue:

TO groove metal einai oi machinejhead kai oi soulfly.τελος:)

Kala ton soul brother No1 ton anaferei kai to leksiko plai sto groove. Geia sou ypertate thee JB…

+10000000 μαζι σου daz.

σωστα και πολυ δημοκρατικα,ομως το groove ειναι αυτο που λεω εγω,τωρα αν ο καθενας ονομαζει ετσι οτι γουσταρει καλα κανει.και οι φλωροι στα μοδατα club κανουν συχνα groovy parties.ερε και να σηκονωταν απο τον ταφο κανενας brother jack mc duff γελιο που θα΄ριχνε.

Groove σημαινει να πας στα μπουζουκια να τα σπας αγκαλια με τον Τελη τον Σαβαλας.

Η φαση ειναι οτι εχουν μια μικρη σχεση μεταξυ τους τα τραγουδια.
Αλλα και παλι το να ορισεις το groove οπως το χρησιμοποιουν σημερα δυσκολο ειναι.
Πολλα τραγουδια Pantera δεν ειναι groove-ατα ? Δυσκολα εβαλε ο μικρος και δεν ειμεθα
και μουσικοι.

αυτο ειναι που λες, δλδ κατι σε pro-pain ασπουμε ειναι κι αυτο οντοπικ.

Groove έχει ένα κομμάτι το οποίο δε “χάνει” στο ρυθμό, δλδ τα μέτρα παίζονται κανονικά, δε βγαίνει εκτός ρυθμού κλπ (δε μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα:p)

Ε, τέτοιες μπάντες είναι από Zeppelin μέχρι Pantera και δε συμμαζεύεται:!:

κοίτα, και nattens madrigal γουστάρουμε, αλλά δεν το λέμε γκρουβυ. θα γκρουβάρουμε μόνο με τζαζ απ’ εδώ και πέρα :!:

Allman me olo to sebasmo prepei na katalabeis oti milas se nea paidia. To ligotero pou theloun na akousoun einai “parental guidance”. Exoun tous dikous tous paterades. Paizei na skeftesai san tin epoxi pou akoma o Billy Gibbons itan atrixos…

να γκρουβαρετε με οτι γουσταρετε. χαρηκα που τα ειπαμε 2-3 μηνες τωρα,εγω σιγσ σιγα να την κανω απο αυτο το forum γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω