Τι εστί Groove?

Ηταν ποτέ???

Φευγεις?
Μηπως ερχεσαι Βελγιο?

Άρα μορώ να πω ότι groove έχουν τα κομμάτια που δεν έχουν αλλαγές στο tempo???

Οχι. Μπορεις να πεις οτι groove ειναι οσα κομματια ποσταραν τα παιδια παραπανω :slight_smile:

αν θες ντε και καλα να πεις κατι.

Groove, σύμφωνα με τη βικιπαιδια, είναι χοντρικά ο ρυθμός που σου προκαλεί το αίσθημα να “κουνηθείς”, να χορέψεις, να τα σπάσεις ρε παιδί. Επειδή ατό μπορεί να επιτευχθεί με πολλά διαφορετικά είδη μουσικής (κι εκτός jazz/rock κλπ.) έχουμε τις παραπάνω διαφωνίες…

Πες μου οτι ήταν! Αυτό πες μου μόνο - Τελος!!! :lol::lol::lol:

Yparxei enas mythos oti o Billy Gibbons san moro eixe mono xnoudi. Ego den to pisteyo pantos…:lol:

Diafonia den yparxei. Yparxei rhythmos. Yparxei kai plaka. Yparxei kai o theos Mr. Dynamite pou leei ston kosmo sikotheite kai xorepste kai aytomata mpainoun stin priza. Epeidi o leris to akouei synexeia profanos san ekfrasi se kritikes gia hard rock kyrios kai metal tha tou po oti forietai arketa pleon kai pano kato einai i perigrafi pou eipe o Bleedin…

και μια ακόμη πρόταση για το groove είναι η εξής: http://www.imdb.com/title/tt0212974/ :slight_smile:

συμφωνώ με αυτό, οπότε για μένα ο ορισμός του groove είναι το ριφφ που μπαίνει στα 25 δευτερόλεπτα του κομματιού αυτού:

Αυτος ξερει τι εστι groove !

Groovy Baby …

axaxaxa ωραίος!!!

To epiases to noima Panaoti (kai oxi Panagioti :lol:). H liiiigo diaforetiko groove opos ayto:

AUSTIN RULEZ!!!

οκ αγόρια πως την είδατε δλδ βραδυάτικα???Να σηκωθούμε να τα σπάσουμε??γιατί είμαι σχεδόν έτοιμη να σηκωθω για pole dancing μ αυτά που βλέπω…ναι panagiotis και με τους coroner.εμείς δε σνομπάρουμε κανέναν. και μην ξεχνάμε αυτό ε!!!

Το groove ειναι ρυθμος και ειναι αυτο:

εγώ το walk θα 'λεγα

Step in baby na doume ti aksizeis 8) http://www.youtube.com/watch?v=5E5w0jh88Tk&feature=related

Ασυλληπτο βιντεο, αμε. ‘‘Φατσες’’ ολοι ρε. (edit: Ειδικα στη σκηνη με το στιλετο :lol: )

Τοσα χρονια περασαν, το refrain ακομη χαλια μου φαινεται. :lol:

Giati o Mars? Panta asximos o poustis. Tora kai moumia…

Παρασκευή βράδυ και χρειάζομαι έναν καυγά
τη μοτοσικλέτα μου και το σουγιά μου
Χέρια λιγδιασμένα και το μαλλί μου εντάξει,
αλλά αυτό που χρειάζομαι για να νιώσω καλά είναι?
Κορίτσια, κορίτσια, κορίτσια

Ω ναι

AKSIZEIS…8)

ναι,σκίζω:)