Grotesque

Aυτος ο τυπος…[SIZE=“2”][SIZE=“1”]το βαζω σε σποιλερ γιατι εγω προσωπικα σκιαζομαι οταν τον βλεπω αποτομα[/SIZE] :([/SIZE]




Αυτός ή αυτή? Anna Varney Cantodea είναι το όνομα της πάντως, και ομολογουμένως η μουσική της/του (ακα, των Sopor Aeternus) είναι πολύ ενδιαφέρουσα! (όχι για όλες τις ώρες όμως)

εσυ για γυναικα τον κοβεις; :stuck_out_tongue: Ναι,εχει αλλαξει προφανως το ονομα του…Αμα ειναι χτυπημενος ο ανθρωπος…:stuck_out_tongue:
Αλλα η μουσικουλα του δεν κακη :roll:

Θα μπορούσαν να αναφερθούν έργα του H.R. Giger εδώ?

Ωπ, μόλις μάθαμε μια επιρροή των βιντεοκλίπς των Tool!

(κολλημένος mode on)
Δείτε οπωσδήποτε και το επεισόδιο των X files με όνομα Grotesque
Ελπίζω το preview να σας πείσει
http://www.youtube.com/watch?v=GHXaCB8IPgY

υπάρχει και εικόνα από το επεισόδιο στην 6η σελίδα, ποσταρισμένη από τον Scourge Of God.

Δωστε μου τα φωτα σας γι’ αυτο… το εχω ξαναδει σε καποιο μουσικο βιντεο (?)

ναι, απο video clip ειναι αλλα κι εγω εχω κολλησει.Πειτε καποιος που ξερει γιατι θα σκασωωωω :x :oops:

πρεπει να ειναι απο freddie mercury-love kills:-k (και ειναι αποσπασματα απο την ταινια metropolis)

οχι δεν ειναi απο Μερκιουρι αλλα τωρα που το ανεφερες, το love kills οντως πολυ grotesque :smiley: http://www.youtube.com/watch?v=7IYgX7bl4uc

λυσσάχτε

σκηνη απο την ταινια του Tod Browning “freaks” οπου οι ατραξιον του τσιρκου παιρνουν την εκδικηση τους απο την ωραια κ τον ωραιο του τσιρκου που τους εχουν ταραξει στο δουλεμα.και τι εκδικηση… υποτιθεται οτι ειναι κομμενη σκηνη αλλλα εγω στην εκδοση που την ειδα υπηρχε μεσα.


:|:|:|:|

:lol::lol::lol:

Ααααχ, μου θυμίζει τις κούκλες με τις οποίες έπαιζα μικρός… τώρα δα τις κοιτάζω, στέκονται απέναναντι μου, στο ράφι, συναντώ το βλέμμα τους, τόσες αναμνήσεις…

με τον τσάκυ έπαιζες όταν ήσουν μικρός?

και η αγαπημενη μου evar

Ένα ελαφρώς Grotesque, λίγο horror video από μια μεγάλη μπάντα.

Θησαυρος αυτο το thread. Απορω που δε το ειχα παρει χαμπαρι. Ας ανεβασω λοιπον και γω μερικες ομορφιες απο ενα αναλογο αλμπουμ που εχω ανεβασμενο στο FB (προφανως και πολλες απο εδω μεσα θα περασουν και εκει :slight_smile: )

Eric Lacombe ο κύριος. Τυχαία τον έμαθα, μ’άρεσε, ίσως αρέσει και σ’ άλλους. Γκροτέσκο με μια πιο ευρεία έννοια, σίγουρα πιο friendly, συγκριτικά με προηγούμενες εικόνες.

Γιατί γκροτέσκο? Λόγω της θεματολογίας των έργων του, έντονες συναισθηματικές καταστάσεις αποτυπωμένες με κάπως αφηρημένο αλλά “αποκρουστικό” τρόπο, χωρίς όμως να ταυτίζονται (εκ πρώτης όψεως) με το “φρικιαστικό”.