Υπάρχουν αξιόλογα group πια;

Προσωπικα θεωρω μπανταρες τους Avenged Sevenfold και τους Alter Bridge.
Τι λετε??

οτι και να πουμε, δεν αλλαζει την γνωμη σου οτι ειναι μπανταρες, αρα πιστευω οτι στο θεμα του τοπικ απαντας και εσυ “υπαρχουν” ε? :wink:

προσωπικα δεν τις ακουω. απο επιλογη…

Aυτα τα δυο groups τα εχω ξεχωρισει σαν τη μυγα μεσ στο γαλα.
Γενικως με καινουρια πραγματα ειμαι πολυ επιφυλακτικος,παρα παρα πολυ.

Nα προσθεσω κι αλλο ενα group,τους Hammers Of Misfortune.
Φοβεροι!!!

atlantean kodex και τα μυαλά στα κάγκελα ρεεεεεε
τους παρακολουθώ από την πρώτη στιγμή που βγήκαν και είναι απλά θεοί…

Θαουζανς = thousands΄ κάπου παράπεσε το [B]τ[/B]. :stuck_out_tongue:

Ζίροους; Ίσως;

thousands = χιλιαδές

:har:

00s (zeroes), oxi 1000s (thousands) αδερφε :wink:

anyway, λεπτομερεια

ριχνοντας μια ματια στις τελευταιες 4-5 σελιδες να πω οτι συμφωνω με το νοημα των οσων εχουμ πει οι comealot κ nir1.

γενικα παντως ειναι πολυ λογικο αυτο που συμβαινει. οι μουσικη βασειζεται σε νοτες. αν το δει μαθηματικα κανεις καποια στιγμη οι (σχεδον απειροι) “καλοι συνδυασμοι” θα τελειωσουν. απλοποιοντας αυτο που λεω εννοω οτι με τον καιρο γινεται ολο και πιο δυσκολο για μια μπαντα να γινει καινοτομος και να γραψει μουσικη που δεν εχει ξαναπαιχτει (ηταν πολυ ΠΙΟ ευκολο ομως για αυτους που ξεκινησαν το καθε ειδος μεταλ πχ). ετσι, πολλοι αναμασουν τις ιδιες ιδεες. τα καλα μυαλα ομως παντα θα υπαρχουν και ετσι παντα θα βγαινει και καλη μουσικη απλως με τον καιρο θα γινεται ολο και πιο δυσκολο να την “ανακαλυψει” κανεις αναμεσα στα σκατα…

^^^ αααακριβως αυτο!

οι μουσικη δεν ειναι μονο νοτες
ακομη και νοτες να ειναι, οι συνδιασμοι ειναι πραγματικα απειροι
αν και το ζητημα κατ’εμε δεν ειναι τι παιζεις αλλα πως παιζεις

τεσπα, επειδη ο ορος ‘‘καλη μουσικη’’ ειναι τελειως υποκειμενικος, ζητημα ειναι να βγαινει '‘αυθεντικη μουσικη’'
μουσικη δηλαδη που να εχει εστω και το ελαχιστο διαφορετικο να πει, να φωναξει '‘εγω ειμαι δω’'
το προβλημα στη σημερινη εποχη δεν ειναι η αυθεντικοτητα αυτη καθαυτη, αλλα οτι υπαρχει πολυ σαβουρα γυρω-γυρω, πολλοι που ακουγονται ιδιοι μεταξυ τους, πολλοι που δεν εχουν κατι να πουν αλλα κλεβουν τα λογια αλλων
αυτο πιστευω ειναι γενικοτερα προβλημα της τεχνης στην εποχη μας. θελει πραγματικα πολυ ψαξιμο να βρεις κατι αυθεντικο στις μερες μας

Ίσως αμα σκεφτοσασταν “Ας δουμε πόσο καλο ειν αυτο το συγκροτημα” και οχι "Ποσο χειροτερο ειναι απο [B]TOYΣ ΘΕΟΥΥΥΥΥΣ MAIDEN, PRIEST, SLAYER, PANTERA[/B], τοτε πραγματικα θα ανακαλυπτατε ετσι απλα και ωραια οτι τα 80’s συγκροτηματα Τhrash και NWOBHM ειν πολυ μικρα μπροστα σε κατι υπερμπανταρες που υπαρχουν σημερα…(Ναιιιι ειμαι ιεροσυλος [-X)
Ειν πραγματικα κουραστικο αυτο το πραγμα οτι ολα τα καινουρια πραγματα ειν καλα, αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν με τα παλιοτερα (ειτε αυτο αφορα μπαντες, ειτε αφορα ποδοσφαιριστες, ειτε ταινιες, ειτε οτιδηποτε)…

Τωρα πειτε μ οτι θελετε κ συνεχιστε να θεωρειτε θεους τους Maiden…Αυτα ειχα να πω, οσο πιο κοσμια μπορουσα…

θα ειχε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ενδιαφερον να τα ελεγες αυτα στο τοπικ των μειντεν! :lol:

απο κει και περα συμφωνω στο νοημα του ποστ (οι διαφορες ειναι στις λεπτομερειες για μενα)…

Έλεγα κατι παρομοια στο θρεντ των Manowar…:p:p

λίγα με τους manowar :evil:

Για πες μου μερικα, να γελασουμε!!!

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1052697&postcount=126

Κόβουν τη γη στα 10 και την κάνουν σπανακόπιτα

περί ορέξεως σπανακόπιτα

OK, thanks για την ενημερωση!!! :slight_smile: :stuck_out_tongue:

80ς??? πφφφφφφ
όλες οι σαχλαμάρες βγήκαν τότε…

Σταματα ρε φυλακισμενε στις 80’s σαχλαμαρες :lol: ΣΟΥ