Group απωθημενα

θα ξεκινήσω απο εμένα

Led Zeppelin
Red Hot Chili Peppers
Pink Floyd
Wolfmother
Savatage
System Of A Down

Ζeppelin, Band of Gypsies, Skynyrd (όχι με τη σημερινή σύνθεση), Van Halen, Grateful Dead.

AC/DC,Black Sabbath,Bolt thrower,Guns n roses

Βruce Springsteen
Κing Crimson
Lynyrd Skynyrd
Thunder
Eric Clapton
Joe Bonamassa
Neil Young
Allman Bros
Gov’t Mule
Muse

Γενικά πρέπει να επισκεφτώ τις ΗΠΑ για εκτεταμένο συναυλιακό tour…

Βασικα, θελω να δω ολες τις μπαντες που ακουω καποια στιγμη. Οσο περισσοτερες καταφερω, τοσο καλυτερο. Αλλα απωθημενο εχουν μεινει μονο οι AC/DC μπορω να πω.

Clapton και στη δική μου λίστα! Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει τόσα χρόνια να τον δώ… :frowning:

Και έχω και ένα επικό fail το 2005 προσπαθώντας να βρω εισητήριο για τους Cream στη Νέα Υόρκη απο μαυραγορίτικα sites… MAKΡΙΑ!
Τουλάχιστον δεν έχασα λεφτά αλλά έμεινα έξω… #-o

Πάντως από αυτά που γράφεις Hokam μόνο για τους Allmans χρειάζεται να πας Αμερική, όλοι οι υπόλοιποι περιοδεύουν Ευρώπη ευτυχώς. Και ο Gregg Allman μόνος του, θα τον δώ με τη σόλο μπάντα του στη Βόννη την Κυριακή! :)8)

Από αυτούς που υπάρχουν ακόμα, Motorhead. Μεγάλο fail ότι δεν τους έχω δει. Ευτυχώς είδα Iggy πριν λίγες μέρες και έκλεισα μεγάλη τρύπα.

Εγώ τον έχω “δει” γαμώτο,απλά στη ζούλα,μέσα από μια χαραμάδα στην περίφραξη στο Hyde Park…:stuck_out_tongue:
Τουλάχιστον τον άκουγα πεντακάθαρα!:lol:
Τι ωραίο απόγευμα στα γρασίδια στο Hyde Park,να σαι αραχτός και να ακούς(έστω!!) τον Clapton λίγα μέτρα παραπέρα…

Kαι πρόπερσι είχε παίξει το ενδεχόμενο να έρθει εδώ αλλά ο Ντέμης πήγε να κάνει το κόλπο γρόσο να τον βάλει στο Ηρώδειο, έμπλεξε με τους αρχαιολόγους κλπ. και η όλ φάση απέτυχε… :frowning:
Πάντως είναι ξεφτίλα να παίζει πέρυσι Βελιγράδι και Κωνσταντινούπολη με τον Winwood και να μην βρίσκεται ένας διοργανωτής να τον φέρει και εδώ… [-X

Είμαστε κακιά φάρα…ου μπλέξεις!:stuck_out_tongue:

Ξεφτίλα δε λες τίποτα…Εγώ το ψήνω για Crossroads όταν και αν ξαναγίνει(Λογικά το 2013? :-k )

Εμ φυσικά,κοτζάμ Pink Floyd το '94 κόψατε[-X

Πάντως Clapton ρε γαμώτο θέλω να δω και εγώ κάποτε,είναι μεγάλη μορφή που είναι επιτακτική η ανάγκη για να τον δεις,για εμένα τουλάχιστον

:lol::lol:
Μάλλον έπρεπε να το προσδιορίσω: Mε την αρχαιολογική υπηρεσία ή όποιους είναι υπεύθυνοι για να μην φθαρεί το Ηρώδειο! Αυτούς δηλαδή που το δίνουν στον Μητροπάνο και την Μαρινέλλα αλλά όχι στους Smashing Pumpkins και ας δεσμεύονταν για χαμηλά ντεσιμπέλ… :roll:
Έχω πάντως πολύ καλά αισθήματα για την “φάρα” σας, περιλαμβάνει και τη μάνα μου! :smiley:

Και εγώ ήθελα να πάω πέρυσι αλλά πριν να προλάβω να βάλω κάτω αεροπορικά/διαμονή για Σικάγο κλπ. τα εισητήρια για ολόκληρο στάδιο είχαν φύγει μέσα στις πρώτες ώρες προπώλησης!!! 8O

Μέσα για την επόμενη φορά αλλά θα πρέπει να κινηθούμε πολύ γρήγορα!

Προσωπικό κόλλημα που λατρεύω, οι Fear του Lee Ving, γνωστού μούτρου και ηθοποιού συν τοις άλλοις. Με την δισκάρα The Record (1982) να είναι από τα καλύτερα και πλέον πρωτότυπα πανκ δισκάκια! Επανασυνδέθηκαν το 2008 και έκτοται αγνοούνται αλλά γενικά σιγά μην έρθουν ελλάδα!!

Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάποιος μοδεράτορας άλλαξε τον τίτλο του θρεντ από “live απωθημένα” σε "ποιό group θέλετε να δούμε;"
ΠΙθανότατα ο δεύτερος τίτλος θρεντ να υπήρχε ήδη και να τα ένωσε…
Σε κάθε περίπτωση, κακώς το έκανε γιατί οι δύο ερωτήσεις διαφέρουν σημαντικά. Απωθημένο μπορεί να είναι ένα live που γνωρίζεις πως δεν θα μπορέσεις να δεις ποτέ. Για παράδειγμα εγώ έχω απαντήσει πως θα ήθελα να έχω δεί τους Band of Gypsies… :roll:
Και φυσικά απαντάμε όλοι μόνο για μπάντες που δεν έχουμε δεί.
To “ποιά μπάντα θέλετε να δούμε;” προφανώς απαιτεί “ρεαλιστικές” απαντήσεις και δεν αποκλείει και μπάντες που έχουμε ήδη δεί.

Αν μπορείτε, διορθώστε το!

RATM να τα σπασουμε ολα. Eπισης Tool και Colour Haze τεραστια απωθημενα γιατι τους εχασα. :frowning:

Overkill θεοί! Τους είχαν εξαφανίσει τους Destruction στο Ρόδον! Τρομακτική εμπειρία!

Πάνω από όλα εγώ θα ήθελα να δω τους Tea Party που επανενεργοποιήθηκαν κιόλας!

Αυτός είσαι…και για τα δύο:):!:

the man is right :wink: liveαρα!

απωθημενα ειναι (και ντροπη βασικα που δεν τους εχω δει, εχουν ερθει 10 φορες, αλλα παντα κατι τυχαινει :frowning: )
Saxon
Riot
Virgin Steele (ε-ε-ερχονται!)
Manowar

κατα τα αλλα αυτοι οι Dark Angel ολο ερχονται και ποτε δεν ερχονται… αλλα αφου ειχαμε την τυχη να δουμε SADUS ας το βουλωσουμε και λιγο 8)

Dissection σιγουρα γιατι ημουν ΒΛΑΚΑΣ που δε πηγα οταν ηρθαν - μη ρωτατε γιατι, δεν ειχα σα-λι-ο εκεινες τις μερες κι ημουν σιγουρος πως θα ξαναρχονταν. + Hellacopters, οι οποιοι δεν ηρθαν ποτε τελικα παροτι ειχαν κλεισει.

Κατα τ αλλα ε δεν εχουν μεινει πολλα πραγματα που μπορω να δω και δεν εχω δει ακομα. Psychotic Waltz, Coroner, Agalloch, Emperor, Root, Turbonegro, Life of Agony. Αυτα περισσοτερο. Υπαρχουν κι αλλα που με ενδιαφερουν βεβαια, απλα αυτα ειναι πιο ψηλα σε προτεραιοτητα, ή απο τα υπολοιπα τα περισσοτερα μοιαζουν χλωμα απο πρακτικης αποψης (Circle Takes The Square πχ).

π.ς.: H AC εχει δει τα 4 απο τα 6 ε. Φολα στο παλιοπαπο.

Led Zeppelin
Pink Floyd(θα δω το The Wall οπότε αυτό μετριάζεται κάπως)
King Crimson
Rush
Arcturus
Black Sabbath