Group απωθημενα

Ναι ρε γαμωτ, Αρκτουρους.Νομίζω ότι μπορούμε να ελπίζουμε γι’αυτό…

:roll:
Μου μένουν:
King Crimson
Rush
Mr. Bungle
Βeherit
System of a down (αν και έχω ακούσει μέτρια σχόλια για τις ζωντανές αποδόσεις και ίσως θα έπρεπε να το αφήσω)

αλλά, βασικά, τα απωθημένα είναι DEATH/ PANTERA…

Πρώτα απ’όλα, θα’θελα να δω τους -Θεούς!- DEATH!!!

Και κατόπιν ακολουθούν:
BLOOD CEREMONY!!!:roll:
Saint Vitus
Trouble
Candlemass
Bathory
Savatage
Pink Floyd (σε απαρτία)
Roger Waters (γιατί διάβασα ότι ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ χθες και ζηλεύω!)
Jefferson Airplane
Rory Gallagher
EyeHateGod (γιατί διάβασα ότι ήταν κ ΓΑΜΩΩΩΩ τις συναυλίες και ζηλεύω πάλι)
Jex Thoth
My Dying Bride (γιατί τους έχασα)
Anathema (εαν έπαιζαν και τίποτα απ’τα πρώτα τους \μ/)
Red Hot Chili Peppers (by the way!!!) :oops:

Αυτά μου’ρχονται τώρα, δε μπορώ να σκεφτώ άλλα!

έδιτ: Και AGALLOCH (που ειπώθηκε πιο πάνω!)

Τhe Cure,Rush,Aerosmith,Sisters of Mercy,Guns n Roses τα πρωτα μου ερχονται στο μυαλό…αλλα στην κορυφή της λίστας θα ειναι για πάντα οι Pantera…(σνιφ,σνιφ)

Παιζει να ερθουν με τον πρωτο τραγουδιστη - ο οποιος παρεπιπτοντως ειναι λες και βγηκε απο μηχανη του χρονου. Τρομερη αποδοση χωρις υπερβολες.

α και Neurosis στην Ελλαδα παιδια. ξερετε πως καποια στιγμη πρεπει να τελειωσει αυτο το αστειο. φερτε τους.

+1000, και χωρίς να είμαι μεγάλος φαν.

Πιστευω πως εχουν ενα πολυ αξιολογο κοινο στα μερη μας, χωρις να ειναι μεγαλο. Κρινοντας παντα, απο τους δεκαδες καυλωμενους συμπατριωτες που συρρεουν καθε χρονο εξω για να τους δουν, + ολους τους αλλους που δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα και γουσταρουν τιγκα -οι οποίοι είναι πολλοί-, + τους κομσι κομσα φιλους της μπαντας (μουα!), + + + + πολλους αλλους.

Γενικως κατι πρεπει να γινει.

οντοπικ:

[SPOILER]2 μονο μπαντες. Propgandhi, Integrity. Φετος ομως εχω βαλει στοχο να τους κυνηγησω.[/SPOILER]

μηπως θα επρεπε να κανουμε 3 θρεντ ?? ενα για γκρουπ που υπαρχουν ακομα απλα δεν εχουν ερθει/δεν ερχονται, ενα για αλλα που εχουν διαλυθει, και ενα για γκρουπ που υπαρχουν μεν, περασαν απο τη χωρα μας ( ή καπου κοντα) και δεν πηγαμε για τους Χ Υ λογους κ μας εχει μεινει…

Μονο ενα

[COLOR=“Red”][SIZE=“7”][SIZE=“6”][SIZE=“7”]RUSH[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR]

Moonspell…τους είδα πριν 3 εβδομάδες, αλλά μετά την περσινή ήτα με την ακύρωση στην Χαλκίδα, ένα live που θά’ταν όνειρο, περιμένω να ξανά’ρθουν σε έναν ανάλογο χώρο, ή έστω σένα χειμερινό κλασικό liveάδικο:):!:

λιγοστεύουν σιγά σιγά τα απωθημένα … αλλά ένα μεγάλο …

και φυσικά Motorhead π ένας παπάρας δν έχει φροντίσει να τους φέρει εδώ κ τόσα χρόνια … [-X

Χαλαρα οι Unearthly Trance.Δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν απωθημενο αν δεν “διαλυονταν”,αλλα τωρα ειναι ακομα πιο απιθανο καποια στιγμη να τους δω.Mπορει να τους ακουω μονο ενα χρονο και κατι αλλα σηματοδοτουν μια νεα era στα ακουσματα μου.Επισης για καποιο λογο τους λατρεψα αμεσως και ειναι το πρωτο αγαπημενο συγκροτημα που “ζω” την διαλυση του.

Δύο αποθημένα που είναι σχετικά εφικτό να τα δω είναι οι Mortuary Drape που τους έχασα φέτος γαμώ την τύχη μου και οι Orange Goblin

περιεργο θρεντι…τι ακριβως εννοουμε με το μπαντες απωθημενα?πχ θα πεθαινα να δω σαβαταζ με κρις η helloween με kai,αλλα θα επρεπε να ειχα μηχανη του χρονου:roll: αρα δεν το θεωρω απωθημενο
απο αυτες που ειναι πιο εφικτες εχουμε και λεμε
red hot chili peppers
system of a down
green day
agalloch
my dying bride
alice in chains
fields of the nephelim και αρκετες ακομα…

εντιτ ulver ΦΥΣΙΚΑ

Εκτός από Savatage, αυτή τη στιγμή σκοτώνω για να δω Shinedown και Hinder. Α και Dark The Suns.

motley crue, cinderella, poison, mr big, ratt

rush, king crimson, yes

airbourne

the who, alice cooper κ stones

αυτα τα λιγα…:stuck_out_tongue:

Αυτό βασικά. Neurosis, Neurosis, Neurosis. Αν και δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορούσαν να παίξουν κάπου στην Ελλάδα.

Επίσης [B]Crippled Black Phoenix[/B] που τους ανακάλυψα μετά τις συναυλίες τους εδώ.

Από μπάντες που πάει, πέρασαν, θα έδινα τη ζωή μου για να δω [B]Catharsis[/B] και [B]Pink Floyd[/B].

ενοουσα μπαντες που δεν εχουμε δει Live και θελουμε να δουμε, αλλα μου αλλαξε τον τιτλο ο administrator…