Καλύτερο grunge συγκρότημα

Θεωρούνται από πολλούς τα καλύτερα grunge συγκροτήματα.

Εσείς ποιο προτιμάτε;

Η δικιά μου ψήφος μάλλον πάει στους Pearl Jam.

Δεν έχω ακούσει Stone Temple Pilots, αλλά από τους υπόλοιπους συμφώνω με Pearl Jam…

Οι Soundgarden δεν είναι grunge.-
Έλεος δλδ τόσα χρόνια.

den eimai megalos opados ths grunge skhnhs, alla ap’aftous mallon tha protimiso Nirvana.

Όλοι πλην Nirvana…

τι έκπληξη!! έγω πάλι για καθαρά προσωπικούς λόγους ψήφισα νιρβάνα… κατα τ’άλλα συμφωνω με Pearl Jam… αν θεωρείτε τους pixies grunge αλλάζει το πράγμα…

Αν το πηγαινα δικαια θα πρεπε να ψηφισω Pearl Jam (Stone Temple Pilots δεν εχω ακουσει) αλλα επειδη η δικαιοσυνη ποτε δεν ηταν στις προτεραιοτητες μου, ψηφιζω υποκειμενικα Nirvana για να παω και κοντρα σε μερικους μερικους που δεν συμπαθουν ιδιαιτερα τους πεθαμενους ξανθους αντρες… :stuck_out_tongue:

+1

Soundgarden me xilia!!!

Μόνο οι Nirvana έιναι grunge από τους παραπάνω. Άρα και η μόνη επιλογή μας. Όσο αναφορά ποιοι απο αυτούς είναι οι καλύτεροι εννοείται οι θεοί Soundgarden

Soundgarden σιγουρα…

α και μην ξεχασω…
Sοundgarden>Nirvana

Επαναλαμβάνω.

και προσθέτω: ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ.

Repeat ότι είπε ο ακριβώς από πάνω…

Όσοι δε μπορείτε να καταλάβετε τη διαφορά των Bush π.χ. me τους Soundgarden τι να πω…

Το ίδιο ισχύει και για τους τεράστιους Pearl Jam και Alice In Chains.

Και οι 3 μπάντες παίζουν αμερικάνικο 90’s Hard Rock.

Τώρα αν άσχετα από τα ονόματα πρέπει να διαλέξω μεταξύ αυτών των 3…εεε…δεν μπορώ. Είναι συγκροτήματα με τα οποία είμαι δεμένος για πολλούς λόγους. Κάθε ένα για την ώρα του…

Για να δω απόψεις επί του θέματος.Κατεμέ οι NΙRVANA είναι υπερεκτιμημένοι.Καλή μπάντα μεν αλλά…Alice in chains-dirt.Μεγάλη δισκάρα.

Για πάμε,για πάμε :smiley:

Nirvana, αν και δεν είμαι και πολύ φαν του είδους…
Πάντως Nirvana ήταν το 1ο και τελευταίο βινύλιο που αγόρασα.
Το Unplugged το 1994, άσπρο μάλιστα…
Αξία…

Nirvana!!! Ε, όπως και να το κάνουμε όρισαν την grunge…

Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains και φυσικά οι αγαπημένοι μου Nirvana ξεχωρίζουν. Εμενα κάποτε μου άρεσαν και οι Creed… Γενικά όχι και τόσο αγαπημένο μου είδος… Πρις 2 χρόνια το έκραζα εντελώς… Τώρα του έχω μεγαλύτερη εκτίμηση… Αλλά και πάλι προτιμώ την ψωλαρία των 80’s

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Soundgarden για πλακα. Chris Cornell βγαινει μια φορα στα 10 χρονια και βαλε…

basika kai oi 7 mpantes exoun monadiko hxo h kathemia ksexwrista,pantws de mporw na psifisw kalyterh giati spernoun oles.pio agaphmenoi einai alice in chains :twisted:
melvins :twisted: