Καλύτερο grunge συγκρότημα

οι bush μπανταρα οντως…μονο που ειναι απο λονδινο νομιζω (και γενικα δεν θα τους εβαζα ποτε σε αμιγως grunge κατηγορια, αλλα νταξει φανταζομαι μπορεις να τους πεις και grunge)

θελω ποστς απο dead πραγματικα απολαυση αυτα που πιστευει

συγκρινει το ποζερογκλαμ της πλακας (Πoison warrant) με bowie

πιστευει οτι δεν υπαρχουν καταρτισμενοι μουσικοι απο seattle(o mccready μονος του στελνει για σερβιετακια ολους τους ‘κιθαριστες΄’ αυτων των ‘ο θεος να τις κανει σοβαρες’ μπαντες)

χαιρεται οταν πεθανε ο cobain

dead μη σταματας γραφε και αλλα εισαι απολαυση

κ μη κριτικαρετε κατι(σκηνη seattle) οταν ειναι φανερο οτι δεν το γνωριζετε/κατανοειτε.γινεστε γραφικοι.

σαν να γραψω εγω για τους carcass.μαλακιες θα εγραφα.αφου δεν ξερω τπτ.γι’αυτο κ δεν γραφω.απλο δεν ειναι ???

To dick head που γραφει στο αβαταρ σου δεν ειναι τυχαιο έτσι; Σε καταλαβαινω πονάς και υποφέρεις αλλα δεν μπορω να σε βοηθήσω άλλο με δικα μου ποστ, υπαρχουν ειδικοι γιατροί για αυτό. Συγνωμη κιολας.

edit: Και κάτι άλλο, μια χαρα την γνωριζω την σκηνη του Σιατλ για χρονια έτρωγα στην μάπα τους Νιρβανα τους Μπους και τους ομιους τους ξέρω καλά τι γράφω. Όταν ψοφησε ο χαμενος όλοι ξαφνικά με μπλουζακι με την μαπα του φορουσαν και μας τα πρηζαν για το μεγαλειο του. Ασε μας τα ειπαν και άλλοι αυτα. 3 κατηγιοριες υπηρχαν τοτε, οι σκυλαδες και rave-αδες και όσοι ακουγαν τους Νιρβανα.

τον bowie εγώ τον ανέφερα. τους poison και τους warrant πάλι, όχι. ξαναδοκίμασε!

Nirvana…το γράψαμε και πάλι:):!:

υπνε που παιρνεις τα παιδια παρε κ τον dead.αστο τζαμπα χαλαω το σαλιο μου μαζι σου.

τα λεμε 8)

Γιατί έχουμε δύο πολλ για το grunge?

Για να τσακωνομαστε στο ενα και να λεμε τις αποψεις μας στο αλλο. 8)

Yπουλη κοντρα στο μυαλο μου αναμεσα σε Pearl Jam και Alice in Chains αλλα τελικα ψηφισα Alice που τους ειχα ακουσει πρωτους και μαρεσουν κομματακι περισσοτερο.
Κρεντιτς στον Isis που ανεφερε τους Mad Season:thumbup:

Αν και ομολογώ ψήθηκα να τα αφήσω διαχωρισμένα για τον λόγο που είπες και μόνο (:P), τελικά τα έκανα ένα ωραίο merge, ήταν προορισμένα το ένα για το άλλο τα καλά μου. :stuck_out_tongue:

Και τώρα που έγιναν ένα και πορεύονται πια μαζί στους δρόμους της ζωής, πρόσθεσα και τις ψήφους απο το πολλ του ενός στο άλλο, και είμαστε κομπλέ. 8)

:lol::lol:

Χαχαχα! όντως , απλά νόμιζα ότι ήταν άλλος επειδή θυμόμουν μόνο το avatar ;p

Τώρα ντάξει ίσως ήμουν κάπως προκατειλλημένος με τους Motley Crue και με τους Twisted Sister. Η διαφορά είναι όμως ότι οι δεύτεροι μου άρέσουν (μόνο το -πάλι προτεινόμενο από Hammer- Stay Hungry έχω).Ακόμα και οι Demo εκτελέσεις και τα ακυκλοφόρητα έχουν να πουν περισσότερα για μένα από το Shout At The Devil. Τι να πω? προφανώς είναι γούστα αυτά!

Και κάτι άλλο. Όταν είπα για το Glam Metal πως δεν είναι τόσο μουσικά κατηρτισμένοι, στο μυαλό μου είχα μόνο Motleys και Poison. Μετά θυμήθηκα τους Dokken βεβαίως. Λάθος μου :frowning:

Τραγικο να συγκρινουμε τους [SIZE=“5”]NIRVANA[/SIZE] με Μπους, κι αλλα συγκροτηματα της πλακας.
Η ιστορια μιλαει απο μονη της…
Μονο το Unplugged να ακουσει κανεις καταλαβαινει το μεγαλειο των Nirvana.-

Kαι σχετικα με το ποσο καλος κιθαριστας και ερμηνευτης ηταν φαινεται καθαρα στην ανεπαναληπτη διασκευη του Μπαουι που ειναι τοσο εκπληκτικη και ζωντανη σε σχεση με την πρωτοτυπη αχαρη και αψυχη εκτελεση.

Μπαν για σενα δεν τρωω, περαστικα σου.

σωστος.ασε τους νιρβανα κ πηγαινε φαε κανα παγωτο νιρβανα καλυτερα γιατι ταχεις μπλεξει με σκυλαδες raveαδες nirvanaδες κ μεταλλαδες.

φιλια στις ομορφες σερραιες(ελπιζω να μην κουβαλανε τις ιδιες αποψεις με σενα γιατι καηκαμε)

Όταν κάτι δεν μου αρέσει και το τρωω στην μαπα ΑΝΤΙΔΡΩ, ΚΡΙΤΙΚΑΡΩ, ΘΑΒΩ. Αυτο γινοταν με τους Νιρβανα τοτε, όπως και τους σκυλαδες και τους rave-αδες που τους έτρωγα στην μάπα. Για μενα ήταν το ίδιο, όχι μουσικά φυσικά αλλα κοινωνικά. Και άλλα πραγματα δεν γουσταρα (όπως sex pistols, doors) αλλα αυτους τότε δεν τους ετρωγα στην μαπα και δεν αντιδρουσα δεν ελεγα κουβεντα. Ελπιζω να έγινα κατανοητος.

Αν δεν μαζεψεις την ειρωνια που ξεχιλιζει απο μέσα σου θα το ξανασκεφτω για το αν πρεπει ή όχι να φαω μπαν για σενα. 1-2 εγινες κουραστικος, αν δεν μπορεις να καταλαβεις αυτα που γραφω δεν ειναι δικο μου προβλημα. Δεν ειμαι 15 να καθομαι να ανταλλασω ειρωνιες όπως κανω δυστυχως και ατυχως αυτη την στιγμή.

οριστε παρε θεματα να ασχοληθεις δοξα τω θεω τα τρωμε στην μαπα καθημερινα

τατιανα στεφανιδου
βασιλειος κωστετσος
next top model
ολυμπιακος -παναθηναικος
πεγκη ζηνα
δεσποινα βανδη
αννα βισσυ
γιωργος μαζωνακης
γιαννης πλουταρχος
backstreet boys
justin timberlake
madonna

ξεκινα με αυτα κ αμα θες εχω κ αλλα καβατζα

κ προσοχη οχι τσαμπουκαδες με τιποτα ravers γιατι παιζει να σου ριξουν κανα μπιου μπιου στο παγωτο κ μετα…αστο δεν θες να ξερεις ειναι του σατανα αυτα τα χαπια που ριχνουνε ειναι μεγιστοι αλητες κ σατανιστες οι ravers απαπα[-X

No more guys. :wink:

faid, μα όλους τους Θεούς του rock’n’roll, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ; 8O

Nαι, αλλα τωρα αυτοι που ψηφισαν σ’ αυτο με τις λιγοτερες επιλογες δε θα αισθανονται αδικημενοι που δεν εχουν τα ιδια δικαιωματα ως χρηστες;;; [-X