Καλύτερο grunge συγκρότημα

Κοιτά η αλήθεια είναι πως κυρίως με τους Νιρβανα τα έχω, θεωρω όσο υπερβολικό και αν ακουγεται πως κόντεψαν να καταστρεψουν την ροκ μουσική. Το πόσο χαρηκα που εξαφανιστηκαν απο το προσκηνικο δεν περιγραφεται. Τους άλλους πάντως δεν τους προσπερασα έτσι ευκολα. Ειδικά τους alice in chains έγραψα και σε άλλο ποστ εδω μεσα πως έχουν το σεβασμο μου, σίγουρα έχουν γραψει την καλύτερη μουσική στο είδος (αν το πάρουμε ως ξεχωριστο είδος) όπως και το ότι το τελευταιο τους άλμπουμ ήταν πολύ καλό. Ασε που ειναι 100 φορές προτιμοτερο να ακουσει κανεις alice in chains απο το να ακουσει τους Foo Fighters (που είναι κατα κάποιον τρόπο οι συνεχιστες τους είδους).

ναι καταλαβαίνω.Γενικός δεν είσαι ο μόνος που έχεις αυτή την γνώμη για τους nirvana πολλοί την έχουν.Τώρα για τους foo fighters δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί πολύ.
Δεν νομίζω πάντος να συνεχιστεί αυτο το είδος απο νέες μπάντες.

Εκανες και παρτυ?

Βουντου είχα κάνει απο πριν με μια κουκλα του Kurt αλλα αυτό δεν ξέρω αν μετράει ως παρτι.

Φανταζομαι…κακοποιημενη παιδικη ηλικια.

Μαλιστα… δεν έχω όρεξη να φαω κανενα μπαν τωρα για αυτο το αφηνω να περάσει.

ε τι να σου πω ρε ανθρωπε… οταν βλεπω δηλωσεις του τυπου “χαρηκα που εξαφανιστηκαν απο το προσκηνιο” γινεται να σε παρει κανεις στα σοβαρα??? Τοσο πολυ τραυματισαν λοιπον την παιδικη σου ηλικια οι Nirvana και σηκωσες σημαιακια οταν πεθανε ο Kurt?

Εστω.Οι green river ομως το ‘‘ξεινησαν’’ ολο αυτο το ειδος,κινημα η οπως αλλιως λεγεται…Το εχω ψαξει λιγο γι’αυτο το λεω.whatever.Εσεις οι πανω μην τσακωνεστε για το αν οι Nirvana ηταν η οχι καλοι.Το εχει δειξει ιστορια dead:wink:

σιγα…ποσοι κουλοι εχουνε μεινει στην ιστορια…

@epitaph…με εμενα ειχες μαλωσει και σου χα πει για la guns…:lol:

Αν λες κουλους τους Nirvana τοτε δεν μπορω να κανω κατι.Πραγματικα.:stuck_out_tongue:

κουλοί δεν ήταν…αλλα έλα που τα υπόλοιπα grunge συγκροτήματα τους σκίζουνε :stuck_out_tongue:

ποτε δεν ειχαν προσπαθησει να αποδειξουν οτι ειναι μουσικοι.αλλη ηταν η ουσια τους.ο μεγας kurt αλλωστε οπως εχει καταγραφει στην ιστορια οταν πηγαν να του ζητησουν να βγαλουν μοντελο κιθαρας με το ονομα του απο πασιγνωστη εταιρια…ξερετε… -επειδη ειχε τοσο απηχηση- ο ιδιος τους απεριψε λεγοντας…πατε καλα?αφου δεν ξερω να παιζω…αυτο τα λεει ολα…ποιοτητα

συνεχιστές οι foo? έχεις ακούσει ποτέ η απλά λες είναι ο ντράμερ των νιρβάνα μέσα ε μια από τα ίδια θα είναι…:-k

anyway μην αρχίσουμε να λέμε πάλι για την αξία των nirvana εγώ τους αγαπώ ακόμα ιδιαίτερα για το φοβερό unplugged τους! ακολουθούν οι pearl jam σαν ταλέντο κλπ τους εκτιμώ παραπάνω αλλά με νιρβανα μεγάλωσα για αυτό είναι πρώτοι στην καρδία μου. Ακολουθούν οι stone temple pilots και ας μην τους γουστάρει κανείς απο δω μέσα κακιασμένοι άνθρωποι και μετά alice in chains. Οι soundgarden πείτε με ιερόσυλο αλλά μου αρέσουν μεμονωμένα τραγούδια.

Kαι μενα οι peral jam μου αρεσουν πιο πολυ(γι’αυτο αλλωστε τους ψηφισα)…Αλλα αυτο δεν αναιρει την αξια των Nirvana.

Alice in chains ψηφισα. Και για τη μοναδικα καθαρη φωνη του Layne:) Δεν μπορω ομως να παραβλεψω και την αξια των Νιρβανα. Ισως οι Alice in chains με αγγιζουν περισσοτερο και δεν ηταν και τοσο εκρηκτικα εμπορικοι οσο οι Νιρβανα

Pearl Jam… Alice in Chains… Pearl Jam…
Δεν ξέρω :frowning:
'Ισως PJ για το σοκ που μου είχε προκαλέσει το Ten όταν το πρωτάκουσα…

Για οσους δεν τους ικανοποιεί το poll στο εταιρο thread υπαρχει και αυτο εδώ…

:lol:

Αν και μονο με ενα αλμπουμ στο ενεργητικο τους, αξιζουν και με το παραπανω να βρισκονται στο poll, οι Mad Season. Screaming Trees καραυποτιμημενοι… Αλλες μπανταρες : Days of the New, Soul Asylum, Bush, Seven Mary Three.

παρτε και Days of the New : http://www.youtube.com/watch?v=Wg-HZd4Lb2Q
http://www.youtube.com/watch?v=TI01oSe6oBE&feature=related

μπραβο που τους αναφερεις. mad season kai screaming trees τους ειχα τσεκαρει μαζι με alice in chains. το wake up- mad season ειναι μαγικο