Καλύτερο grunge συγκρότημα

Ακριβως. Χρονικος ειναι ο προσδιορισμος κι οχι μουσικος. Κατι σαν το (τωρινο) emo…

Απο το poll οι Soundgaden ειναι με διαφορα πανω απο τους υπολοιπους. Αλλα οι αγαπημενοι μου παραμενουν οι Screaming Trees. Φυσικα προυπηρχαν του grunge απλα με αυτο βρηκαν την ευκαιρια να ανοιχτουν σε μεγαλυτερο κοινο. Τo Sweet Oblivion παιζει ναναι στους τοπ-20 δισκους μου…

Συμφωνούμε.:slight_smile:

Pearl Jam ένα μικρό κλικ πάνω απο τους Soundgarden. Αν και ο όρος grunge είναι λίγος για τα συγκροτήματα αυτά…

Χωρίς να έχω ακούσει Stone Temple Pilots ψήφισα Nirvana γιατί μου κρατούσαν καλή παρέα στο γυμνάσιο… :stuck_out_tongue:
Αυτό το Nevermind ήταν κόλλημα πώς να το κάνουμε!
Έπονται soundgarden + alice in chains (δεν μπορώ να διαλέξω), κι επίσης συμφωνώ και επαυξάνω για screeming trees που αναφέρθηκαν πιο πάνω!!
Καλά αντε να πω και pearl jam (για τη δισκάρα(!) το τεν και την κομματάρα(!) το Μπλακ)

Κανένα συγκρότημα παραπονεμένο, κρίμα είναι.

Καλέ που είναι οι mudhoney,οι screaming trees, οι green river, οι mad season, οι temple of the dog και οι Melvins???
pffff
τι να πω?
Και οι nirvana και οι Alice In Chains και οι Soundgarden κσεχώρισαν τον ήχο της grunge από της υπόλοιπης alternative.
Είναι μια αλυσίδα, και απλά δε μπορώ να αποφασίσω.

Pearl Jam θα έλεγα αλλα κ οι stone temple k οι A’n’chains είναι ψηλά στη λίστα…Όλοι έχουν κομμάτια που είναι μεσ τα personal anthems μου…Δύσκολο poll:wink:

Έχουν αναφερθεί και στο γνωστό terrorist θρεντ…

Λοιπόν μπορεί πολλοί να ισχυρίζονται ότι το grunge δεν έδωσε τπτ και ότι δεν υπάρχει πουθενά πια.

Όση θέλετε να το ακούσετε υπό ένα μοντέρνο πρίσμα δεν έχετε παρά να ακούσετε την παρακάτω δισκάρα. Ποιά πιο τρανή απόδειξη θέλετε?

Audrey Horne-Le Fol (2007)

Mε πρώην μέλη των Enslaved και Gorgoroth παρακαλώ. Εκ Νορβηγίας φυσικά που κάθε μέρα αγαπώ όλο και περισσότερο…

Σαν παιδι ξεκινησα κι εγω με Nirvana (6η δημοτικου πρεπει να ταν) αλλα οι Alice in Chains ξεχωριζουν στο αφτι μου. Αδυναμια βεβαια, screaming trees και Pearl Jam. Μετα Mudhoney και Soundgarden.
Δυσκολο δυσκολο :!: (μαλλον pearl jam)

Αγαπημενοι Δισκοι:




στο le fol εχει φυγει ο τυπας απο τους gorgoroth!
και επιπλεον δεν εχει μοναχα grunge επιρροες!!!εγω ακουσα μεσα μεχρι και amorphis!!!

:bow: :bow:

Eίμαι μεταξύ screaming trees και pearl jam…:-k

Ε διάλεξε Alice in chains να τελειώνεις…

soundgarden (chris cornell η πιο εκφραστικη φωνη ever!)

Δεν θελει και ρωτημα.
Lanegan.-

Ναι ρε συ, αλλα εχω και στον Vedder μια αδυναμια…

Αμα βαλεις να ακουσεις αλλη μια φορα το Sweet Oblivion θα σου φυγουν οι αμφιβολιες. :slight_smile:

Aυτόν τον ρώτησες?

:lol:

pearl jam για τους στίχους τους μόνο και μόνο…

Ναι ναι, συμφωνώ! Απλά το είπα για όσους λένε ότι το grunge πέρασε και δεν ακούμπησε. Κομμάτια όπως το pretty girls make graves είναι τίγκα στους alice in chains…

Mιλάμε είναι φοβερή δισκάρα. Davidian άκουσέ το ρε και άσε τις δημόσιες σχέσεις :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν μου τα χες πει αυτα! Στειλε πμ