Οι Guns N' Roses live 10 Ιουλίου στην 3η μέρα του Rockwave

Οι GUNS N’ ROSES σύμφωνα με τριπλή πηγή έκλεισαν στις 10 Ιουλίου live στην χώρα μας στα πλαίσια της 3ης (1ης) μέρας του Rockwave festival ! Πληροφορίες και στο www.gunsnroses.gr !!!

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΕΓΩ! [size=6]ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!![/size]
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

to 8ema einai ti ennooun me ton oro gnr…

Ennooun Guns N’ Roses.

An sou aresei pas, an den sou aresei pas stis synavlies pou goustareis esy kai etsi oloi eimaste mia eytixismeni oikogenia…

αυτο ειναι μαγκες οτι καλυτερο .και ελεγα ρε θεε καλοκαιρι χωρις συναυλια γινεται?ευτυχως εστειλε θεικη απαντηση. . . . . . . . . . . . .

Ennooun Guns N’ Roses.

An sou aresei pas, an den sou aresei pas stis synavlies pou goustareis esy kai etsi oloi eimaste mia eytixismeni oikogenia…[/quote]
makari na mporousa na paw alla kobw ligo makrua.

ennow poioi 8a emfanistoun panw sthn skhnh :roll:

Ennooun Guns N’ Roses.

An sou aresei pas, an den sou aresei pas stis synavlies pou goustareis esy kai etsi oloi eimaste mia eytixismeni oikogenia…[/quote]
makari na mporousa na paw alla kobw ligo makrua.

ennow poioi 8a emfanistoun panw sthn skhnh :roll:[/quote]

www.gunsnroses.gr

Biografies, tha ta vreis ola ekei.

makari na mporousa na paw alla kobw ligo makrua.

ennow poioi 8a emfanistoun panw sthn skhnh

PLEASE !!
ENIMEROTHEITE! Epitelous
:x

Με τα υπολοιπα ονοματα της ημερας με τους G’N’R τι λεει ρε παιδια ?Ξερει κανεις…?εχει ακουστει κατι?

τίποτα ξαδέρφια του axl θα φέρουν… :roll:

Εχω το εισητηριο απο το Σαββατο, ειμαι πανευτυχης και να πατε οσοι μπορειται και βεβαιως σας αρεσουν…

παιδες λογικα σαν support πρεπει να φερει τον sebastian bach αυτον εχει και σε πολλες συναυλιες του και μαλιστα εχω ακουσει οτι κανουν και ενα ντουετο μαζι…αλλα δεν μπορω να πω κατι με σιγουρια.εννοειται πως θα παω ομως φερει δεν φερει καλο support…

θα θελες ! Ο bach - εμφανίστηκε στην έτσι σε UK και αμερική ! TPT γκεικες θα φέρε τύπου Bullet for my vallentine, αωενγεδ 7φολδ. E re mpoukalos pou exei na pesei ! Edw sto donigton fagane kia oi idioi oi guns !
Σκέφτομαι αν αξίζει να ξαναπάω. Μάλλον στο tsampa, διοτι 50ε den νιώθω οτι τα αξίζει. 30 ισως. Οσο μεγάλος και να γίνεις, σε τιμά να κρατάς λόγικα εισητήρια. Βλ. Tom Petty και κάποιο άλλοι στην αμερική ! Βεβαίως αυτούς τους έκραζε το rolling stone το οποίο βεβάιως έβγαλε και εξώφυλλο την πολύ ροκ κριστίνα αγκιλέρα - που τιμούν με ινστρου-σολο και οι γκανζ ! Τι ομορφα !!! :smiley:

Γιατί υπάρχει και καμιά συναυλία που έχεις πληρώσει για να μπεις, εδώ που τα λέμε; Και στα μπουζούκια να πας, πρόσκληση θα ζητήσεις. Και 10 ευρώ να είχε το εισιτήριο, πάλι τζαμπέ θα έμπαινες. Δε χρειάζεται να το διατυμπανίζουμε όμως ε.

Το λέω εδώ γιατί το έχω δει άπειρες φορές να το λες. “Μαγκιά” σου αλλά ως εκεί.

re paidia ti xereste ena xazoxaroumeno band einai to opoio kATA TI GNOMI MOU einai gia gelia. ante rocka :wink: des kali diaskedasi me ta koritsakia :smiley: :smiley: :wink:

Είχα την υποψία ότι τριγύριζε ο Rockavlon εδώ μέσα…

Πραγματική κούραση και κρίμα όχι που δεν βάζει μυαλό, αλλά που δεν σταματάει να τα κάνει τσουρέκια στους υπόλοιπους.

Οι Bullet For My Valentine είναι μαζί με Trivium και Avenged Sevenfold τα πιο ελπιδοφόρα σχήματα που αναδείχθηκαν την προηγούμενη χρονια και τα 3 συγκροτήματα απαρτίζονται από παιχταράδες. Ascendancy, City Of evil και The Poison είναι δισκάρες. Μακάρι να έρθουν.

Ακόμα περισσότερο μακάρι να έρθει ο Bach o οποίος τραγούδαγε μαζί με τον Axl το My Michelle και πρέπει να έχει ίσα με 10 φορές καλύτερη φωνή αυτή τη στιγμή.

Στην λογική του τσίπη και του ότι αρπάξει ο κώλος μας της Didi τους έχω ικανούς να μη φέρνουν κανένα γιατί οι αλήτες μπορεί να θέλουν να πληρωθούν.

Παιδια, δεν φταιει η Didi σ’αυτην την περιπτωση.

Ο Bach θα ειναι Αμερικη για ηχογραφηση δισκου και οι Bullet δεν ηταν μεσα στο πακετο.

Σκεφτειτε οτι ηταν ηδη μεγαλο το ρισκο να κλεισουν συναυλια 2 εβδομαδες πριν το live.

Ευχαριστω να λεμε σ’αυτην την φαση που ερχονται…

Συγκεκριμένα, σε αυτή τη φάση που έρχονται εμένα μου κολλάνε καλύτερα φράσεις του στυλ “και μη χειρότερα” ή “από τα ολότελα καλή και η Παναγιώτενα”.

Πάντως ρε φίλε, το έχω απορία…Προσωπικά θεωρώ τους 3 δίσκους των Guns (Appettite, Use I&II) κάτι παραπάνω από τέλειους. Θεωρώ πως σε σημεία στο προσωπικό μου γούστο ξεπερνούν και μεγαθήρια του rock όπως οι Zeppelin, οι Purple χωρίς να λέω προς Θεού ότι είναι καλύτεροι…τέτοιες συγκρίσεις δεν κάνω. Θέλω απλά να σου δώσω να καταλάβεις πόσο γουστάρω τους Guns.

ΟΜΩΣ, αδυνατώ να κατανοήσω την οπαδική στάση ορισμένων ανθρώπων και το πως εθελοτυφλούν. Δηλαδή, ποιός ο λόγος να υποστηρίζει κάποιος πως αυτοί είναι πιο πολύ Guns από τους Velvet Revolver? Απλά, οι μεν στηρίζονται σε έναν υπάρχοντα πλούτο αναμασώντας τον και παίζοντας που και που κάτι νέο, ενώ οι άλλοι παίζουν κάτι νέο και απλά δίνουν ένα μικρό κομμάτι από το παρελθόν. Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να είναι οπαδός του Axl και να μην παραδέχεται τις κοτσάνες που πετάει συνεχώς ή τις βλακείες που κάνει, άσχετα με το αν έχει εκπληκτική φωνή, τρελό συναίσθημα στα τραγούδια κλπ. Πώς μπορεί να προσπαθεί κάποιος να έχει αξιοπιστία όταν βλέπει εκείνο το έκτρωμα πριν μερικά χρόνια στο Rock In Rio και να λέει ότι αυτοί είναι οι Guns N Roses?

Πραγματικά, υπάρχουν κάτι ανεκδιήγητοι τύποι ειδικά σε άλλα forum που δηλώνουν οπαδοί των GNR και του Axl και το μόνο που προκαλούν είναι αντιπάθεια.

Εχεις απολυτο δικιο οσον αφορα το Rock In Rio του 2001. Σ’αυτο το μονο που μπορω να ανταπαντησω ειναι δες τους τωρα για να κανεις συγκριση και θα καταλαβεις οτι προκειται ουσιαστικα για αλλο συγκροτημα.

Οσο για το New vs. Old GNR θα σου πω το εξης.

Δεν θα μαθουμε ποτε αν ο Slash, ο Duff και ο Matt συνεχιζαν τους GNR αν ειχαν αυτοι τα δικαιωματα και εφευγε ο Axl.

Δυστυχως αποφασισαν να φυγουν μονοι τους και ο Axl συνεχισε απλα αυτο που αγαπουσε πανω απ’ολα, τους Guns N’ Roses.

Δεν εθελοτυφλουμε, απλα εχουμε αποδεχθει οτι η ζωη συνεχιζεται και εξελισσεται.

Αυτο εγινε και με τους Guns. Εγω ξεκινησα να ακουω GNR το 87. Οποτε οπως καταλαβαινεις ημουν απο αυτους που “πονεσαν” οταν διαλυθηκε το συγκροτημα.

Απο κει και περα ομως εχω δεθει πολυ με την μουσικη αυτων των ανθρωπων για να μην τους στηριξω.

Και σε τελικη να στο πω και αλλιως. Δεν εφταιγε μονο ο Axl που εφυγε ο Slash.

Ας εριχνε και ο Slash τον εγωισμο του, να βγαλει ενα δισκο οπως γουσταρε ο Axl και μετα ας συνεχιζαν οπως γουσταραν…

Συγγνωμη αλλα δεν ειχα χρονο να σου γραψω λιγοτερα.

KOUROU geliesai. oles sto uk - plhn sister - tis plhrwsa. tool mou XArisan ena XA

τα υπόλοιπα όταν τα βρώ. Σκέψου οτι πήγα και UK - για να τα δώ επειδή γουστάρω - και πήγαν και φιλαράκια στο milton keynes - που δεν το φυσάνε. (όχι οτι εγώ το φυσάω - και τρελά αλλα ότι και να βγάζω σχεδόν πάει σε μουσική! ; Όποιος γουστάρει πάει έχω να πώ !
(αν θές παραθέτω και τα υπόλοιπα απο waters ktl ktl ktl…) γιατί μιλάω - δεν κλάνω και δεν το παίζω τσάμπα μάγκας ! Πληρωμένος μάγκας !!!
mono enas διοργανωτης μας έβαζε σχεδόν πάντα και χωρίς να μυξοκλεγεται για καλές κριτικές … xm kai esxatws to NR. Οπότε τα ακούω λιγάκι βερεσέ αυτά που λες! Τσάμπα εννοώ, η ντου, η καγκελα να σκαρφαλώσεις η αν πάς αργα και 2η3σε1 η κάπως έτσι … (σχεδον τσάμπα !)

παιχτες οι τριβιούμ, χαχαχαχα δηλαδή ο κότσεν τί είναι τότε εξωγηίινος, ο Burns, o θεός και ο broderic lx o ihsous ???

ΤΕΛΟΣ ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑ ! αλλα 2 νέα : o AXL είναι σε σκανδιναυική Ψειρού με άγνωστη ημερομηνία εξόδου - αλλά αυτόφωρο είναι 3 μέρες. ΚΑΙ κατα 99 % οι CELTIC μας τελείωσαν αν πιστέψω, αρκετά εγκυρές πηγές (αλλά όχι τον μανάβη μου - ο οποίος αγνόείται εδώ και 10 μέρες !) ΑΥΤΑ !