Οι Guns N' Roses live 10 Ιουλίου στην 3η μέρα του Rockwave

Δεν ξερω τι κανεις με τα εισιτηρια και ποσως με ενδιαφερει αλλα οταν γραφεις νεα, κοιτα να διπλοτσεκαρεις τις πηγες σου και να μην πανικοβαλλεις τον κοσμο γιατι ετσι γινονται οι μαλακιες και ο κοσμος δεν αγοραζει εισιτηρια.

Ο Axl συνελήφθη σημερα τα χαραματα γιατι συμφωνα με τα Σουηδικά tabloids δάγκωσε έναν σεκιουριτα σε κατασταση μεθης (κατι που δεν εχει διευκρινιστει ακομη) αλλά αφέθηκε ελεύθερος καποιες ωρες αργοτερα πληρώνοντας το πρόστιμο το 6.000 ευρω για ζημιες στο ξενοδοχειο.

Η περιοδεία συνεχίζεται κανονικά.

Hello, το μπλάμπερμαουθ διάβαζα. Ναι όντως τώρα είναι free, απλά ο επιθεώρητης έλεγε οτι μπορεί και να τον κράταγε… τεσπα, σοβαρότητες. Φέρτε μου ξανθιές, μεθάει, μαλώνει με γυναίκες και γκει φασιονίστες και σπάει βάζα, και δαγκώνει στο πόδι σεκιουριτάδες ! χαχαχαχα ! ΗΕΖΙ ΜΕΤΑΛ Ο ΤΥΠΟΣ !!! Aντε να ακούσουμε και τη διασκευή/solo aguilera να γουστάρουμε !!! :twisted:

Ρε φίλε να σε ρωτήσω κάτι? Αφού δε γουστάρεις τον Axl, ούτε τους Τrivium, ούτε τους Tool, ούτε τ’άντερά σου τέλος πάντων, γιατί πρέπει να μας πρήζεις ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ Τ’@ΡΧΙΔΙ@ σε ΟΛΑ τα topic? Γιατί παιδί μου είσαι ΤΟΣΟ ΚΟΛΛΗΜΑΤΙΑΣ?

Μπορώ η όχι να εκφέρω μια άποψη ? η οποία πιθανά θα είναι διαφορετίκη απο του τάδε η του δείνα ? Υποθέτω πως ναι !
Ε, δεν φταίω αν δεν συμμερίζονται όλοι ή και κανένας ακόμα τις απόψεις μου.
Η όλη νόοτροπία - μου τη σπάς - μή μιλάς είναι πολύ ανελεύθερη και με τη σειρά μου τη γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι ! Γιατί εγώ να ανέχομαι χαζοχαρούμενες αποθεώσεις, βασισμένες σε απλά παθιασμένες απόψεις ? Μου τη σπάνε! Με βλέπεις να φωνάζω ? ΌΧΙ ! Τις κράζω! Είμαι ο πρώτος που δήλωσα απογοητευμένος απο JOVI, ενώ μου αρέσουν. Δεν έχω 2 μέτρα και 2 σταθμά! Είναι πολύ πιο εύκολο να πώ οι Guns μαμήσανε και να είμαι αρεστός σε μια μεγάλη μερίδα του forum. (oi guns m aresoun btw) Αλλά γιατί να μην πώ οτι οι HANOI ROCKS απλά τους ΣΒΗΒΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ? HXO ? KΕΦΙ ? ATTITUDE ? ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ? (ειδικά!) γιατι καλώς η κακώς του HANOI δεν τους πολυξέρουν και πολλοί και ας είναι Φινλανδοί ?!
Γιατί θα κακοκαρδίσω τον AxlGreece ?? E οχι, λέω οτι πιστευω και σε όποιον αρέσει. Αν δεν σ αρέσει, πρόβλημά σου! Δεν είμαι ούτε εριστικός ανευ λόγου, ούτε ρίχνω τρελές μπηχτες, και ούτε όπως κατηγορήθηκα, α) την είπα σε κάποιον στο thread περι waters ! (στο οποίο περί του θέματος μετά έπεσε μούγκα στη στρούγκα ( ετσι - είμαι και μεταλοποιμήν αμα λάχει ! ) ούτε β) πέρνω απειρές προσκλήσει και βγαίνω να το κοκορευτώ ! ΑΥΤΑ σε όσους δεν αρέσουν ΩΞΟΣ !!!Κοινώς ξυδάκι !

Παλικάρι μου τα πράματα είναι απλά, ΣΕ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΣΟ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ. Και αυτό ισχύει για όλους, όχι για μένα.
Εσύ ξέρεις τι σημαίνει? Δεν ξέρεις! Μόνο να βγαίνεις να κράζεις ξέρεις…Όταν μάθεις τι σημαίνει ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ, όταν μάθεις τι σημαίνει ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ, τότε μπορείς να επικαλεστείς και τις αρχές της δημοκρατίας. Μέχρι τότε τράβα σε κάνα μαντρί να κάνεις κήρυγμα…Άιντε γιατί η ανοχή στην ΑΓΕΝΕΙΑ έχει και όρια…

Ανοχή στην αγένεια ? Πού είμαι αγενής ακριβώς ? Λεπτή ειρωνία και χιούμορ είναι αγενή ? H εστω η εκφραση ενός πολύ διαφορετικού πιστεύω ? Αν ήμουν αγενής θα σου έσουρνα ΑΛΛΑ ! Οπότε το θεωρώ λίγο άκυρο ! Απο την άλλη δεν νιώθω πειθαναγκασμένος να συμφωνω με τις γνώμες άλλων. Αλλο δημοκρατία και άλλο να δέχεσαι μια γνώμη για να μην δυσαρεστήσεις κάποιον! Πού δεν σέβομαι τις γνώμες των άλλων (ΛΧ την δική σου) είδες να μιλησω σε κάποιο γεγονός που δεν έχω γίνει κοινωνός ?!? Οταν λέω οτι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ είναι οτι το τάδε η το δείνα show είχε αυτές τις ελλείψεις η αυτά τα ασχημά ποιό απο αυτά σε ΘΙΓΕΙ και δεν ΣΕΒΕΤΑΙ την αποψη σου ??! Αλλοι ταξιδέψανε στους floyd - εγώ ταξίδεψα μέχρι τα σουβλάκια και πίσω ! Us and Them had a good - or a not so good time ? Πού ερίζεις εδώ λοιπόν ?!

ΑΥΤΑ ! Back on topic τωρα. Α-Εριζουμε και με PM αν έχεις όρεξη !

Δεν με απασχολει καθολου η αποψη σου γιατι εσυ γραφεις για να 'χαμε να λεγαμε…

Ολοι ειναι “καλουτσικοι” και φυσικα τα συγκροτηματα που αρεσουν σε σενα ειναι παντα καλυτερα.

Εγω απο ενα σημειο και μετα σε θεωρω γραφικο και ας θεωρηθει προσβολη αυτο.

Karja, Rockavlon, whatever…Έλεος, δεν έχουν παντού όλοι οι υπόλοιποι το πρόβλημα. Αλλά μάλλον δεν έχεις και κάτι καλύτερο να κάνεις από το να βρίσκεις νέα nicks και να πρήζεις τον κόσμο όταν πάει να ανταλλάξει μια κουβέντα.

Επίσης, Axlgreece διαφωνώ σε αρκετά σημεία από αυτά που αναφέρεις αλλά τώρα τα οποία θα προσπαθήσω να επισημάνω αύριο.

Μου αρεσει οταν οι ανθρωποι διαφωνουν με επιχειρηματα.

Θα χαρω να συνεχιστει η συζητηση σε κοσμια επιπεδα οπως ξεκινησε.

Εννοείται αυτό, αλλά απ’ότι θα κατάλαβες και από το κενό στην πρόταση μου δεν είναι η κατάλληλη ώρα να επιχειρηματολογήσω… 8)

as pw kai gw ta dika mou kai as elpisw na mh li8ovolh8w pali…
guns…e den 8a to elega akrivws…ektos an enas axl ka8orizei ena sygkrothma…
tespa gousta einai ayta…
ayto to sygkrothma mou 8ymizei xronia gymnasiou kai pistepste me exoun perasei pollaaaaaaa apo tote :stuck_out_tongue:
se syzhthsh me kapoious mousikous paragwgous filous mou te8ike to 8ema aytou tou live kai ema8a ta e3hs :
h fwnh tou axl einai pleon se kako xali kai epishs apo tis kataxrhseis den antexei na tragoudisei kai poly se shmeio meta apo 1-2 kommatia na phgainei sta paraskhnia gia na “roufh3ei” ligo o3ygono…
epishs 8a eiste poly poly tyxeroi osoi apofasisate na pate an ONTWS ginei to live giati epishs ema8a oti akyrwnei synexeia akoma kai ligh wra prin thn wra ths synaylias…
gia na mh pw epishs oti ena rhmadoalboum prospa8ei edw kai 7 xronia na to vgalei alla akoma tpt 8)
mh me mishsete apla sas para8etw oti akousa apo an8rwpous pou gnwrizoun ti lene xwris hard feelings…

elpizw ola na pane kala gia osous goustaroun kai 8a pane…

speaking for myself 8a pw oti 8a eprepe na exoun er8ei kamia 15aria xronia nwritera :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ehm - akyrwsan 1 ? i th metethesan logw pragmatikou problhmatos…
kai basika eixan erthei kamia 15aria xronia prin .
eplipleon - mousikoi paragwgoi kseparagwgoi - i fwnh tou einai kalh.

To an lew oti mou katebenei gia na andeiksw proswpikous hrwes, nomizw einai autapodeikta off.
Eprepe na pw oti o jovi espeire an htela na to kanw auto - kai omws den to eipa. Na pw isws oti oi Hanoi htan kalyteroi kai ton polyagaphmenwn mou sister ? Oriaka NAI !

Δεν είμαι τρελόσ οπαδίτης κανενός, όσως εκτος απο DARE οι οποίοι την prvth fora που τους είχα δει ήταν επιεικώς μέτριοι, τη δεύτερη θεοί ! Μισω τα top5-top10-fanclub σοθ πα μούπες. Σε πολλές περιπτώσεις, δεν λέω για τον axl - το θέμα ήταν περίπου σαν ενα ego trip κάποιών, με συνδρομές - που πληρωνώντουσαν - αλλα παροχές που δεν γινόντουσαν - you know !!! δυο λέκσεισ group για να βοηθήσω. !

Συγνςμη για τα greeklish - alla δεν επιασε το alt-shift kai μεχρι να το δω βαργιόμουν να το ξαναγράφω.

Αυτά παω για ύπνο - αυριο θα ναι μεγάλη η μέρα !

Απ’οτι φαινεται οι φιλοι σου και μουσικοι παραγωγοι δεν ξερουν τι τους γινεται.

Ετσι αρχιζουν οι φημες-μαλακιες και δεν παει ο κοσμος.

  1. Η φωνη του Axl ειναι μια χαρα και το λεει ολος ο κοσμος που παει στις συναυλιες. Οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι καλυτερη απο παλια.

  2. Στα παρασκηνια ο Axl παει απο το 1991. Το οξυγονο ειναι κατι που ισχυει απο το 1991-1992.

  3. Καμμια συναυλια της Ευρωπαικης περιοδειας δεν ακυρωθηκε. Μια συναυλια μετατεθηκε πριν καν αρχισει η Ευρωπαικη περιοδεια (Μαδριτη) και μια μετατεθηκε τωρα γιατι επρεπε να φυγει ο drummer στην Αμερικη επειδη γεννουσε η γυναικα του και ο αντικαταστατης δεν ηταν ετοιμος.

  4. Για το αλμπουμ ειναι κατι που το ξερουν ολοι και δεν νομιζω οτι μπορει να επηρεασει καποιον που θελει να παει να τους δει. Για την ιστορια ομως το αλμπουμ βγαινει το φθινοπωρο.

Να πεις στους φιλους σου που “ξερουν τι λενε” να μην ανοιγουν το στομα τους με τοση σιγουρια γιατι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΛΕΝΕ…

Το γεγονος οτι καποιος ειναι μουσικος παραγωγος δεν τον κανει τιποτα παραπανω απο εναν ασχετο ανθρωπο που απλα ακουει μουσικη.

Εχω δει εγω γνωστους μου που δεν εχουν την παραμικρη γνωση να γινονται μουσικοι παραγωγοι…

Ενημερωσε τους λοιπον οτι οταν τους ειπαν πως θα κανουν ραδιο, δεν εννοουσαν ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ…

Α, και αν “καιγονται” τοσο να πουν ενα καλο λογο, γιατι μονο “καλα” σου ειπαν απ’οτι ειδα, ας μπουν στο Gunsnroses.gr να μαθουν 5 πραγματα για να μην λενε μαλακιες και στον αερα…

Α, και ηρθαν καμμια 13 χρονια νωριτερα.

Πόσο χρονων εισαι?

πωπωπωπωπωπωπωπω τωρα μας ταπωσες… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: δεν θα ξαναπουμε τιποτα… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το θεμα δεν ειναι να ταπωσω κανεναν.

Το θεμα είναι να σταματησει ο καθε ασχετος να λεει μαλακιες για να κανει εντυπωση οτι και καλα “εγω ξερω γιατι ειμαι στον χωρο κτλ”.

Αυτα γινονται για οποιοδηποτε συγκροτημα, οχι μονο για τους Guns.

Λιγοι ειναι οι πλεον σχετικοι και ενημερωμενοι στον χωρο…

Και επισης για να μην παρεξηγηθω, δεν ρωτησα την ηλικια του/της poster για να το παιξω μεγαλος.

Απλα οταν καποιος μιλαει για τους Guns και πεταει στο τελος και ενα “καλυτερα να ερχοντουσαν 15 χρονια νωριτερα” μου λεει οτι προκειται για σχετικα νεαρο ατομο που δεν γνωριζει και τοσα.

Και σε τελικη, καλο ειναι να ξερουμε με ποιον μιλαμε εδω μεσα.

Αυτος και μονο αυτος ηταν ο λογος που ρωτησα ηλικια.

Για μένα είναι το ίδιο πράγμα πάνω κάτω.Ο Axl και οι μισθοφόροι. Και ο Buckethead που έπαιζε τότε μια χαρά κιθαρίστας είναι, αλλά φαινόταν σαν αστείο μέσα στους Guns. Και τώρα τεχνικά καλοι μπορεί να είναι οι μουσικοί αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Χιλιάδες μουσικοί μπορούν να σταθούν μουσικά στο υλικό των Guns. Feeling και attitude είναι το ζητούμενο και σε σχέση με Slash και Duff και Matt δεν έχουν ούτε ελάχιστο.

Δεν θα μαθουμε ποτε αν ο Slash, ο Duff και ο Matt συνεχιζαν τους GNR αν ειχαν αυτοι τα δικαιωματα και εφευγε ο Axl.

Δυστυχως αποφασισαν να φυγουν μονοι τους και ο Axl συνεχισε απλα αυτο που αγαπουσε πανω απ’ολα, τους Guns N’ Roses.

Ο Axl είναι από τους πιο ματαιόδοξους μουσικούς ever. Την πάρτη του αγαπούσε και όχι τους Guns. Τους τα έκανε τσουρέκια και τον αφήσαν.Αν καιγόντουσαν για ονόματα και δικαιώματα θα τα έψαχναν εξαρχής.

Δεν εθελοτυφλουμε, απλα εχουμε αποδεχθει οτι η ζωη συνεχιζεται και εξελισσεται.

Αυτο εγινε και με τους Guns. Εγω ξεκινησα να ακουω GNR το 87. Οποτε οπως καταλαβαινεις ημουν απο αυτους που “πονεσαν” οταν διαλυθηκε το συγκροτημα.

Απο κει και περα ομως εχω δεθει πολυ με την μουσικη αυτων των ανθρωπων για να μην τους στηριξω.

Νομίζω πέφτεις σε αντίθεση. Δεν εθελοτυφλείς, αλλά επειδή έχεις δεθεί πολύ με τη μουσική τους λες ότι οφείλεις να τους στηρίξεις, δηλαδή να παραβλέπεις τις βλακείες τους.

Και σε τελικη να στο πω και αλλιως. Δεν εφταιγε μονο ο Axl που εφυγε ο Slash.

Ας εριχνε και ο Slash τον εγωισμο του, να βγαλει ενα δισκο οπως γουσταρε ο Axl και μετα ας συνεχιζαν οπως γουσταραν…

Αυτό που λες είναι μέγιστη κοτσάνα, sorry κιόλας. Όσο σημαντικός για τη μουσική των Guns ήταν ο Axl, τόσο ήταν και ο Slash, τόσο ο Duff και ο Izzy συνθετικά. Δεν ήταν τσουτσέκια οι υπόλοιποι. Και πολύ ανεχτήκαν να ακυρώνει συναυλίες και να τους γαμάει συνέχεια τις περιοδείες ε? Επαγγελματίες είναι και τους έριχνε συνέχεια…

Ίσα ίσα καλά έκανε γιατί σέβεται τον εαυτό του ως μουσικό. Αν είναι δυνατόν να το πιστεύεις αυτό που λες.

Συγγνωμη αλλα δεν ειχα χρονο να σου γραψω λιγοτερα.

εχμ μάλλον το αντίθετο ήθελες να γράψεις :lol:

Όσον αφορά αυτά που απαντάς πιο πάνω δίκιο έχεις εκτός από αυτά που αναφέρεις για τη φωνή του Axl. Ισα που την παλεύει. Είναι χειρότερη και από εκείνες τα video της Use περιοδείας. Απλά τότε βαριόταν κι από πάνω, ενώ τώρα προσπαθεί να αποδείξει ότι περνάει η μπογιά του ακόμα…

Παιδιά sorry κιόλας, αλλά θα διαφωνήσω σε ένα σημείο. Τις προάλλες, στο σπίτι του κοσμαγάπητου kourou είδαμε κάποια videos από την φετινή περιοδεία των Guns. Μπορεί στις πρώτες τους συναυλίες στην ΝΥ η φωνή του να ήταν κάπως “κλειστή”, αλλά στις επόμενες και πολύ περισσότερο στις τελευταίες είχε “ανοίξει” και προσωπικά με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο.

Αναφορικά με την ζωντανή τους εμφάνιση καθ’εαυτή, δεν έπεσα και ξερός, αλλά επιμένω ότι όποιος αγαπάει ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ (και όχι πχ έναν καπελοφόρο κιθαρίστα μόνο), πρέπει να πάει στην συναυλία γιατί θα περάσει πολύ καλά. Έχω δει παιδιά να χτυπιούνται με το “paradise city” σε συνοικιακό club, ενώ το έπαιζε μια cover band. Μην λέμε ότι θέλουμε. Αυτόν που θα πάει στην συναυλία και δεν θα χτυπιέται ενώ ακούει τις κομματάρες, πολύ θα ήθελα να δω πως σκέφτεται…

Επίσης νομίζω ότι η συζήτησή σας για το ποίος έφταιγε και ποιος όχι είναι κάπως άκυρη, γιατί κανείς σας δεν ήταν μπροστά…

Save your breath fellas, γιατί προβλέπω ότι οι πολλές forumικές “μπουνιές” θα πέσουν μετά την συναυλία…

παντως στο site μαθαίνουμε καποιές για κάποιες βλακώδεις απαιτήσεις για το rider, συν τοις αλλοις !

Αν δεν δεις το συγκροτημα δεν μπορεις να έχεις άποψη. Πανε και μετά σχολίασε όσο θέλεις. Μέχρι τότε δεν μπορείς να μιλάς για κάτι που δεν έχεις δει live.

Από αυτό το post σου φαίνεται πως δεν γνωρίζεις και τόσα πολλά για την “χρυσή” εποχή των GN’R.

Ο λόγος που δεν καιγόντουσαν για δικαιώματα και ονόματα ήταν γιατί τους έκαιγε περισσότερο να μεθύσουν και να περνάνε καλά παρά οι GN’R. Αυτό είναι ξεκάθαρο από πολλά bootlegs. Λένε κάποιοι πως τα νέα μέλη δεν αποδίδουν σωστά τα νέα τραγούδια… Αν δείς bootlegs θα καταλάβεις πως ένας άνθρωπος καταφέρνει να “σκοτώσει” τα ίδια τα τραγούδια που έγραψε. Πιο τρανταχτό παράδειγμα το St. Louis 1991…

Μάλλον δεν κατάλαβες ότι ήθελα να πω. Εγώ στηρίζω όλους όσους πέρασαν από τους GN’R, παλιά και νέα μέλη. Γνωρίζω πολύ καλά ποιές είναι οι αδυναμίες του ενός και του άλλου και από την καλή και από την ανάποδη.

Και το χειρότερο είναι πως γνωρίζω πράγματα που δεν μπορώ να τα πω γιατί αν μιλήσω θα εκθέσω ανθρώπους, και πίστεψε με, τότε θα αλλάξει πολύ η άποψη σου για τον κύριο Slash…

Σέβεται τον εαυτό του ως μουσικό και πήγε και κυκλοφόρησε τις δυο μεγάλες επιτυχίες των Snakepit?

Σέβεται τον εαυτό του ως μουσικό και δέχθηκε να του κόψουν τα solo στους Velvet Revolver για να κάνει επιτυχία?

Μην τρελλαθώ… Άσε σου λέω, μην το ανοίξω το στόμα μου γιατι όλοι ακολουθούν την εύκολη λύση και τα ρίχνουν όλα στον Axl.

Εγώ δεν λέω, και ο Axl έχει πολλά άδικα. Αλλά όχι και Άγιος ο Slash. Ξέρω υπερβολικά πολλά για να καταφέρεις με πείσεις μόνο με όσα διαβάζεις στα περιοδικά…

Τέλος, συνθετικά η δύναμη των GN’R ήταν ο Izzy και ο Axl. Δεν με ενδιαφέρει αν θα το πιστέψεις ή όχι, απλά είναι η αλήθεια…

Μια χαρά το είπα… Είναι φράση ενός πολύ σοφού ανθρώπου. Αλλά είπα να αποφύγω ονόματα για να μην φάω κράξιμο.

Επαναλαμβάνω την πρώτη μου απάντηση:

Αν δεν δεις το συγκροτημα δεν μπορεις να έχεις άποψη. Πανε και μετά σχολίασε όσο θέλεις. Μέχρι τότε δεν μπορείς να μιλάς για κάτι που δεν έχεις δει live.

=D> =D> =D> =D> =D> =D>
Πράγματι