Το καλυτερο guns n' roses τραγουδι

Ξερω οτι πολλα “ρεμαλια” εδω τους αρεσουν οι GUNS N’ ROSES και πολυ καλα κανουν, γιατι ηταν θεικη γκρουπαρα. Λοιπον ποιο ειναι το αγαπημενο σας τραγουδι απο GUNS… Επειδη η δισκογραφια τους ειναι σχετικα μικρη, δεχομεθα και διασκευες…(Ξερετε Knocking…)
Εγω παντως δηλωνω κολλημενος εδω και χρονια με τη βροχη του Νοεμβρη, αν και ανοιξιατικος τυπος… Εντελως death κομματι ειδικα στο video clip…

Είδα το θέμα στην κατηγορία “Black List” και τρόμαξα. Να υποθέσω ότι μπήκε καταλάθος, οπότε μεταφέρεται στα “Δημοψηφίσματα”.

Εγώ ψηφίζω πάντως Estranged (το videoclip του οποίου είναι εξίσου θαυμάσιο) . Είναι πραγματικά πολλά τα διαμάντια, αλλά ας μείνουμε σε ένα μόνο ο καθένας.

ΩΧ! Σε δύσκολα με βάζεις ρε αδερφάκι! :slight_smile: Αν διάλεγα με μουσικά και δημιουργικά (στίχοι) κριτήρια, θα 'λεγα το Sweet Child O’ Mine… αν διάλεγα με βάση κάποια πιο προσωπικά κριτήρια, θα 'λεγα Nighttrain με διαφορά!

__GET IN THE RING!!! 8) :twisted: 8)

yeah!

ΧΑ ΧΑ ΧΑ Ηταν λαθος βιασυνης kourou. Τρεχω κι δεν φτανω μερικες φορες… Εννοειται οτι εδω ειναι η σωστη θεση του topic. Παντως εκτος απο Black list μπορειτε να φτιαξετε και μια Light list (Οχι διαιτης)…

Civil War to agaphmeno mou twra gia kalytero en kserw… den mporw antikeimenika na apofasisw… :roll:

Paradise City και τα μυαλά στα μίξερ!!!

(Για το βιντεοκλίπ τι να πω… ανυπέρβλητο!)

Εγω θα ελεγα
Sweet Child O’ Mine,
Paradise City και
Live and Let Die.

Paradise city και την άλλη μερα στην αστυνομία με τους γείτονες!!!
Πάντως και το Nightrain ωράιο!

The blues

χμμμμ,πως και δε το είχα προσέξει νωρίτερα αυτό το θέμα???Λοιπόν, όπως έχει πει ο kourou είναι πολλά τα διαμάντια(τα μισά τραγούδια στο LIVE ERA τα θεωρώ τέλεια) αλλά θα διαλέξω το civil war!!! Αλήθεια,ξέρει κανείς αν το έκαναν διασκευή ή είναι δικό τους?(καλά αν ήταν δικό τους δε θα το είχαν στο LIVE ERA?Τεσπά,το είχα σε κασσέτα και έλεγε ότι ήταν από G n R)

Δικό τους είναι φυσικά.
Τι να πρωτοβάλει κανείς όμως στο live ERA, είναι τόσα πολλά, ιδίως άμα αναλογιστείς ότι τα περισσότερα έχουν και κάποια διάρκεια πάνω από 4-5 λεπτά.

Συμφωνω απολυτα!!

Mi me prokaleite

skase

Την άποψή σου την είπες για τους G n R…

ESTRANGED…απλα κορυφαιο

χεχ πλακα εχει αυτο το τοπικ …

σε 21365489962 φορουμ εχω ψευδωνυμο estranged… ποιο λετε αραγε να 8εωρω το καλυτερο τραγουδι των γκανς?! χμ… :lol:

ενιχαου , ειναι πολυ χαζο οτι ο κοσμος ακουει μονο χιτακια και αγνοει , ισως οτι τουλαχιστον τα use your illusions εχουν καρακομματαρες μεσα . για το απεταιτ δεν το συζηταμε ετσι και αλλιως. :smiley:

βασικα τωρα τι να σας πω ? δεν υπαρχει κατι που να μην μαρεσει , ε ναι ισως το My world ξερω γω απο το uyi I … αλλα ενταξει ειναι κομματι εναμιση λετου…τες πα .

dust n bones , bad obsession =καραβρωμικα με slide guitars ktl ktl ktl

estranged , coma , breakdown , locomotive , civil war = επη !

βασικα 8α τα γραψω ολα για αυτο ακρη δεν βγαινει . εχω ιδιαιτερη αδυναμια στο gnr lies , το οποιο ειναι ενα ακουστικο ep Που βγηκε το 1988 , και εκει μεσα μεταξυ τριων αλλων κομματιων υπαρχει και το u r crazy , απο το appetite αλλα σε ακουστικη εκτελεση που εμενα προσωπικα με κανει να ερχοναι σε πνευματικο οργασμο.

τες πα ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ

                        [u][b][color=blue][size=7]Ο Λ Α !!!! [/size][/color][/b][/u]

Egw eimai metaksy 2

Estranged: fovero kommati grammeno apo ton Axl kai maresei polu epeidh den exei refren kai den pisteuw na einai refren ekeino to kommati sto telos pou leei “i know the storm was gettin…” giati anaferete telios sto telos

Sweet Child O’ Mine: den exw logia gia to sigekrimeno grammeno apo ton Axl gia thn prwhn tou kopela. Auto to tragoudi exei kseskisei se para polla charts se olo ton kosmo.
No1 to solo tou Slash se Amerikaniko periodiko. 8)

dont cry -poli melaxoliko :cry: