Guns Ν' Roses

Ισχύει στο ακέραιο αυτό. όσο “στοίχημα” είναι τώρα να πετύχεις σε καλή κατάσταση τη φωνή του Axl π.χ… άλλο τόσο και περισσότερο “λαχείο” ήταν παλιότερα αν θα τον (τους) έβρισκες σε κατάλληλη… διάθεση για συναυλία!
Το ‘93 υπήρξε τεράστια καθυστέρηση στην έναρξη του live, κάτι που εκνέυρισε τον κόσμο, καθυστέρηση που απ’ ότι κυκλοφόρησε, οφειλόταν στο ότι έπαιζαν μινι γκολφ στους διαδρόμους του ξενοδοχείου!
Αυτό που είναι πιο τεκμηριώμενο πάντως σαν πληροφορία είναι πως “back in the day” υπήρχε μέλος του road crew επιφορτισμένο με το καθήκον να στεγνώνει με το πιστολάκι τα γεννητικά όργανα του Axl που ίδρωναν υπερβολικά! (υποθέτει κανείς πως το πιστολάκι ήταν μοντέλο… umbalizer!)

1 Like

Εγώ λέω να πιάσουμε και την τριτη πλευρά του τριγώνου της παπαροσύγκρισης, ήτοι guns vs maiden, που για κάποιο περίεργο λόγο :smirk:, ποτε δεν νοιάζεται κανεις να ασχοληθεί με αυτή :stuck_out_tongue_winking_eye:.

1 Like

Η σύγκριση δεν ήταν μουσική, αφορούσε αποκλειστικά το attendance και τιποτα άλλο.
Και για να επανέλθω στο τοπικ που αφορα αποκλειστικα κ μονο τους gnr, παιδια με το καλο να ερθουν και μην τους χασετε…
Ειναι νοσταλγια, ειναι απιστευτη εμπειρια, ειναι σχεδον 3ωρο σοου, ειναι φοβερη παραγωγη, ειναι ροκ ν ρολ, ειναι μια μπαντα δεμενη οσο δεν παει, και γενικα αξιζουν τα λεφτα τους μεχρι κ το τελευταιο ευρω.

Τα έχω γράψει νομίζω κι άλλη φορά, η εμπειρία της συναυλίας το 93 δεν ήταν και η καλύτερη.Οσον αφορά τον κόσμο ήταν πολύς όντως αφού στη κυριολεξία άνοιξαν οι πόρτες και μπήκαν άπειροι τσάμπα. Να σκεφτείς εγώ είχα εισιτήριο το οποίο δεν το έλεγξε ποτέ κανείς

Ήμουν μικρός και δεν πήγα, αλλά σίγουρα θα ήταν καλύτερη η συναυλία αν έβρεχε ε

2 Likes

Μην μιλατε για την συναυλία το 93 που μερικοι θα διναμε εναν πνεύμονα για να ήμασταν εκεί.

1 Like

Τι θα λεει ο @QuintomScenario για αυτο άραγε? :rofl:

2 Likes

Τις ίδιες μαλακίες :sunglasses:

1 Like

Αν όντως έρθουν και αμ όντως ειναι στο οακα, πιστεύω σε προσέλευση θα ειναι οπως στους acdc

2 Likes

Ναι,και θα σκασουν μυτη αρκετοι “επωνυμοι” της σοου μπιζ,οπως εγινε στο πρωτο live reunion στο troubadour,ετσι και εδω αν ερθουν,θα πανε να πιασουν θεση στα vip,οπως εκαναν με bonjovi ξερω γω και ας ηξεραν μονο το it’s my life.

Πως το λεει ο gary holt,kill the kardashians. :rofl:

1 Like

Αν έρθουν στο ΟΑΚΑ ας βάλουν την σκηνή στη μέση να μην φαίνεται τόση άπλα όση στους Maiden, αν και θεωρώ ότι θα έχουν περισσότερο κόσμο.

Επειδη το διαβαζω συνεχεια δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα. Εσυ δεν πας στα πανηγυρια του χωριου σου; Γιατι εγω παω αλλα δεν ακουω ποτε το ιτια ιτια σπιτι μου. Εκτος αν εσυ εισαι φανατικος

2 Likes

AC/DC το 2009 πόσο κόσμο είχε;

50+

Έλα ρε συ! Και το έβλεπα το μπλουζάκι στις συναυλίες των Slayer αλλά δεν ήξερα τι εννοούσε ο ποιητής!

Καλά αναμενόμενο ότι σε τέτοιες συναυλίες σκάνε celebrity και φασαίοι.

Στους U2 στο ΟΑΚΑ δείτε ποιοι celebrities είχαν έρθει:

Ανάμεσα στους θεατές ήταν ο Σάκης Ρουβάς, η Μαριάννα Λάτση, ο Παύλος Γερουλάνος, ο Γιώργος Νταλάρας με τη σύζυγό του, ο Πέτρος Κωστόπουλος με την Τζένη Μπαλατσινού και τα παιδιά τους, ο Αλέξης Παπαχελάς, ο Γιάννης Πρετεντέρης, ο Μάκης Πουνέντης, η Νατάσα Θεοδωρίδου, η Μαρίνα Βερνίκου, o Μανώλης Φάμελος, η Άλκιστης Πρωτοψάλτη και η Χαρούλα Αλεξίου.

https://www.ac-dc.net/archive/acdc_tour_history.php?date_id=4155
45.000

Επίσης, για G’n’R 1993.05.24 - Olympic Stadium, Athens, Greece το report του Καραολίδη αναφέρει 25.000 κόσμο

1 Like

Ας μας εξηγησεις εσυ, ο Καραολιδης κ όποιος τελος πάντων ¨ΗΤΑΝ στο λαιβ μέσα (εγω ΗΜΟΥΝ) πως γίνεται με τίγκα όλη την αρενα (οταν λεμε τιγκα εννοουμε τιγκα - οχι οπως την φωτο απο το drone στους maiden το καλοκαιρι) και τιγκα όλο το κατω διαζωμα να λετε για 25κ…δεν το καταλαβαίνω.

«Γκρέμισαν» το ΟΑΚΑ: Oι συναυλίες που έκαναν την Ελλάδα να παραμιλάει | in.gr

Μην διαβαζετε οτι θελετε και για γεγονοτα που εχουν προυπαρξει ρωτηστε κ κανενα που ηταν παρον. Οκ μπηκαν με ντου χιλιαδες τζαμπατζηδες μεσα - τα ντου και τα παρακαλετα στους security ηταν must εκεινη την εποχη σε ολα τα λαιβ. Στο συγκεκριμενο λαιβ να καταλαβεις δεν υπαρχει κομμενο ουτε ενα εισιτηριο - ολοι τα εχουμε αθικτα. Και στο φιναλε μην ειστε τοσο εμπαθεις. Εξαλλου εδω το τοπικ αφορα τους gnr και μονο.
Καλημερα

1 Like

Δεν ήταν καν ντου.Απλα ο κόσμος πέρναγε μέσα.Δεν έχει ξαναγίνει τέτοιο πράγμα.
Περίπου ένα μήνα μετά έγινε η συναυλία Metallica στη Ν.Σμυρνη όπου προκειμένου να μην γίνουν τα ίδια επιστρατεύτηκαν τα ΜΑΤ με τα γνωστά αποτελέσματα

1 Like

Οκ, να τους κάνουμε 500.000 και κάνα εκατομμύριο απ’ έξω να μην σου χαλάμε την καρδιά…όλοι οι υπόλοιποι ήμασταν τυφλοί :stuck_out_tongue:

1 Like