Απολύθηκε ο Guy Krief επειδή είπε την γνώμη του

http://prezatv.blogspot.com/2007/10/mad-tv-guy-krief.html

Ο Guy Krief παρουσιαστης της εκπομπης “Ninja Tv”
που προβαλονταν μεσα απο το μουσικο καναλι MAD TV,
εχασε τη δουλεια του επειδη τολμησε και ειπε
οτι το νεο τραγουδι της Δεσποινας Βανδη,
ειναι ιδιο με το Clocks των Coldplay…

Οι υπευθυνοι του σταθμου,θελοντας να φημωσουν
τη μοναδικη ελευθερη και ανεξαρτητη φωνη του καναλιου τους,
εκοψαν την εκπομπη,
ενω ο ιδιος ο Guy,εχει φυγει πλεον απο το καναλι.
Και μετα λενε…
οτι εχουν δημιουργησει ενα μουσικο καναλι,
μονο για νεους…

Τι λέτε ρε παιδιά… Το MAD πάντα φαινόταν ότι κάνει πλάτες στις μεγάλες ελληνικές δισκογραφικές και αυτό φαίνεται από το πόση προβολή δίνει στο κακό Ελληνικό τραγούδι. Έχω πάψει εδώ και χρόνια να το ακούω-βλέπω. Αν η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική, τότε το MAD τι το θέλουμε?

Καμμία εντύπωση δεν μου κάνει κάτι τέτοιο πάντως. Σιγά μην είναι το MAD “ενα μουσικο καναλι, μονο για νεους…”. Μάλλον τηλεοπτική επέκταση του τμήματος Marketing των μεγάλων εταιριών. Και προφανώς ο τύπος το ήξερε πολύ καλύτερα από όλους μας, και για αυτό ο συγκεκριμένος ισχυρισμός ( περί ομοιότητας των κομματιών ) διατυπώνεται διακριτικά ( σιγά μην το έστειλε τηλεθεατής της εκπομπής το βίντεο ) και τα σχόλια του παρουσιαστή γίνονται μεταξύ σοβαρού και αστείου. Να μου πεις το κεφάλι του έπαιζε όμως, τι να κάνει και αυτός.

Δηλωνω τα συγχαρητηρια και τη συμπαθεια μου στον Guy Krief που ειχε τα ΑΡΧΙΔΙΑ να τους τα πει μεσα στη μαπα μεσα στο ιδιο τους το σπιτι.Δυστυχως ομως ετσι λειτουργει το συστημα.Αλλα με το επιπεδο των τηλεθεατων του συγκεκριμενου καναλιου δε νομιζω να υπαρξει καποια “αντιδραση”.Τα συγχαρητηρια μου!!!

Και στον ολυμπιακό πριν 2-3 χρόνια έδοιοξαν προπονητή επειδή είπε την γνώμη του …
Και γενικά στον κόσμο που ζούμε όποιος λέει την γνώμη του δεν την έχει καλα …:-s :-s :-s :-s

μπράβο στο παλικάρι που είχε τα @@ και το είπε…8) 8)

Οκ το κομματι είναι στυγνή ληστεία από Coldplay…:lol: Aυτην την πούστρα τον Φοίβο,θα την μαζεψει κανείς επιτέλους?Αντε γιατί παράγινε το κακό…

Το γαματο ειναι που λεει οτι μπορει οι Φοιβος να το εγραψε, να του το κλεψανε :lol: οι Coldplay και να το πηρε χαμπαρι τωρα…

Βασικα ο τυπος λεει(δεν το ειδα ολο το βιντεο) οτι διαφωνει με αυτο αλλα το δημοκρατικο ειναι να δειξει το βιντεο που του στειλανε(που εδειχνε ποσο ωραια διασκευη εκανε ο Φοιβος). Αλλα και παλι μπραβο του.
Νταξει το MAD…χρονια τωρα…:roll:

Το ΜΑD εχει TV WAR ρε!

Καταρχάς, είναι σίγουρο πως για αυτό το λόγο τον έδιωξαν;

Όπως και να έχει, τα δεδομένα είναι τα εξής:
Το Mad είναι πραγματικά τραγικό. Ας το γυρίσουν τελείως στα ελληνικά να τελειώνουμε. Μόνο 1-2 (το πολύ) παρουσιαστές εκεί ξέρουν από μουσική και όλοι οι άλλοι απλά παίζουν αυτά που τους επιβάλλουν (βέβαια και στα ραδιόφωνα έτσι είναι πλέον, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα). Και να πω ότι τους επέβαλλαν και κανένα σοβαρό κομμάτι…

Και από την άλλη, όσον αφορά στο Φοίβο (το συνθέτη των μεγάλων επιτυχιών), ο άνθρωπος έχει αναμφίβολα ταλέντο στο να γράφει σουξεδάκια, αλλά έχει κλέψει τη μισή υφήλιο. Μιλάμε όμως για πιστή αντιγραφή μελωδιών.

Τέσπα, πάρτε εδώ κάτι που θυμήθηκα:
http://www.rocking.gr/article2764.php
:lol:

Χάκος!!! \m/

:lol:

Θυμάμαι παλιά που το MTv, έκρυβε επίμαχα σημεία σε βίντεοκλιπς του George Michael, που στο MAD χαίρονταν που τα έδειχναν. Πέρσι όμως, δεν έδειχναν το μισό βίντεοκλιπ του Νίνο και το οποίο δεν έδειχνε και τίποτα!!! Βοηθούσαν απλά στην προώθηση του κομματιού! Και όχι τίποτα άλλο, αλλά χάλαγαν τόσο ωραίο βίντεοκλιπ… :frowning:

Με τιμάει που στο Λύκειο (τα 2-3 πρώτα χρόνια του TV WAR) έβλεπα φανατικά την εκπομπή; :lol:

Αχαχαχα! Εγω το εβλεπα μεχρι προπερσι! Οχι φανατικα βεβαια, αλλα αν ημουν σπιτι, το εβλεπα…

Ela re! To thymamai pou to diavaza me to pou anevike kai paroti AEKtzis, m’arese kai m’aresei twra pou to ksanadiavasa…!:stuck_out_tongue:

Έτσι είναι. Και δυστυχώς όχι μόνο στο “Ελληνικάδικο” κομμάτι του καναλιού.
Και ο Χάκος σε δισκογραφική δουλεύει (ή τουλάχιστον δούλευε μέχρι πριν από μερικά χρόνια, δεν ξέρω τι κάνει τώρα). Κατά πόσο είναι ελεύθερος (όχι ο Χάκος προσωπικά - οποιοσδήποτε στην θέση του) όχι να πεί την γνώμη του ελέυθερα για τα “προϊόντα” της εταιρείας του, αλλά έστω απλά να μην τα παίζει στην εκπομπή του;:-k

Bασικά δεν είπε ότι συμφωνεί με την ομοιότητα…
Όπως και να έχει πολύ κρίμα,ο guy ήταν ο μοναδικός λόγος που έβλεπα μαντ!έλεος δηλαδή!:frowning: Ντροπή τους και συγχαρητήρια στον guy!

Kανονικά δεν θα έπρεπε να του είχαν δώσει εκπομπή.

Κάνα δυό φορές που τον πέτυχα είδα την αποθέωση της σαχλαμάρας… Έλεος δηλαδή.

Τον τυπο τον ειχα δει κανα 2 φορες.Δεν μου εκανε καμια εντυπωση.
Παντως οτι απολυθηκε γιαυτο το λογο δεν μου κανει και καμια εντυπωση.
Θελω να πω οτι το Mad η μονη διαφορα που εχει με τα αλλα καναλια ειναι
η ετικετα μουσικο μπροστα απο το καναλι.Κατα τα αλλα οπως ολα τα μεσα
ενημερωσης εξυπηρετει συγκεκριμενα συμφεροντα.

Τι? Δεν ηταν ο Χακος?