H.e.a.t

In a time not long ago great musicians crafted great music out of nothing. Today the guys in H.E.A.T follow their footsteps, having one foot in the past and the other one in the future. H.e.a.t was born in January of 2007 when two different bands with the same singer merged.

The vision was to create something unique that would move people and help them understand what it’s all about. About havin fun and live your dreams and to always make the present a past that you can be proud of in the future to come.

H.e.a.t always do their very best as a live act to entertain the audience, taking them on a journey through time and space that will leave no one untouched. Share our vision, Feel the Heat.

Πρόκειται για ένα από τα πιο ελπιδοφόρα σχήματα στον χώρο του Hard Rock / Aor, που εμφανίστηκε φέτος με το ομότιτλο debut album ‘‘Η.Ε.Α.Τ’’. Οι μελωδίες εξαιρετικές, οι στίχοι αξιόλογοι, τα solos πιασάρικα, το Straight for your Heart αριστούργημα! Enjoy!

Vocals: Kenny Leckremo
Guitars: Dave Dalone, Eric Rivers
Keybords: Jona Tee
Bass: Jimmy Jay
Drums: Crash

http://www.heatsweden.com

Δισκαρα απο τις λιγες…Εχει αναφερθει και στις Hard Rock κυκλοφοριες!Οι τυποι εχουν μελλον!
Ενα κλικ πιο κατω ωστοσο φετος απο το καταπληκτικο δισκο των Brother Firetribe τον οποιο προτεινω ανεπιφυλακτα…!

Σωστός ο ¶κης. Αν και μου αρέσει παραπάνω αυτό από το Firetribe.

Άκουσα και Brother Firetribe. Ναι μιλάμε όντως για δισκάρα. Αυτό το ‘‘Heart full of fire’’ είναι ζημιά μεγάλη…
Όμως δεν μπορώ να πω οτι υπερέχει κάποιο από τα δύο άλμπουμ. Νομίζω ότι είναι και τα δύο εξίσου αξιόλογα!

Να και ένα θρεντ της προκοπής:p
Εύγε Αντωνία!
Το πρώτο κομμάτι που άκουσα απο heat ήταν το scream.Εκεί τέλειωσε το θέμα!Νέο συγκρότημα με πραγματικά πολλές προοπτικές.Μάλιστα είχε πάρει το μάτι μου ότι θα έπαιζαν μαζί με poets of the fall οπότε τους εκτίμησα ακόμα περισσότερο!
Για brother firetribe το heart full of fire ήταν πραγματικά άπαιχτος δίσκος,όλα τα κομμάτια εξίσου τέλεια.
Δεν παίζει σύγκριση μεταξύ τους,αγαπάμε και τους δύο.(ίσως λίγο περισσότερο heat…!έχει ωραία μάτια ο rivers:D)

Να και μία κοπέλα ακόμη σε aor thread!!:smiley:
Poets of the Fall ανακάλυψα πρόσφατα και μου κάνει εντύπωση που συνδυάστηκαν με H.e.a.t. .

Ορίστε κι ένα album preview για όσους δεν τους έχουν γνωρίσει ακόμη:

(Ψηφίζω Crash:wink:)

Δισκαρα το h.e.a.t…μου θυμισε τους επισης Σουηδους Crystal Blue-Caught in the game (1994) kαι detour (2003)

Πιστεύω ότι το Heat είναι λίγο ανώτερο το Brother για ένα απλό λόγο.

Καλυτερη δουλειά στις κιθάρες

Μαρινάκι, πρέπει να σε ακούω περισσότερο νομίζω:roll:

Το Never let go παίζει εδώ και κανα μισάωρο στο σιντάφωνο :band:

Πρέπει να φωνάζω περισσότερο άλλη φορά.
Λοιπόν με poets αλήθεια Αντωνία ούτε εγώ κατάλαβα πως κόλλησαν,όμως την χρονικη στιγμή που το είχα δει,ήταν λες και και κάποιος είχε διαβάσει την σκέψη μου.Βέβαια παρερμήνευσε λίγο την τοποθεσία:p
Ακούστε H.E.A.T κάνει καλό:)

οκ δεν υπαρχει αυτο το δισκακι!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!Η.Ε.Α.Τ. ρε κυκλοφορια της χρονιας.τι μεταλλικα και death magnetic kai μ#%^&$ς .ΗΕΑΤ> ΗΕΑΤ ΗΕΑΤ ΗΕΑΤ ΗΕΑΤ ΗΕΑΤ.τελεια και ταυλα…:stuck_out_tongue:

Pozerihm to avatar ta spaei…

Princess xalia to neo avatar :stuck_out_tongue:

On topic: AOR kolasi…:papas:

χαχα ζημιά το νέο avatar…

:lol::lol: Έτσι πες τα!!!

Mark Free ftw

κ ας έχει γίνει marcie…!

Feel the heat leme kai Cry gia pio agapisiarikes katastaseis kai ayto to asma pou leei i Princess kathos einai gnosto oti den tis xalao xatiri…:roll:

Never let go, keep on dreaming και follow me τα τοπ του δισκου.

Καταφέρατε τον κακό μεταλλά να ακούσει AOR (και να το προσκυνήσι κι όλας):lol:

Den eisai TRUE :stuck_out_tongue:

Σε είχα προειδοποιήσει…!

Creep xreiazomaste ki alles AORogkomenes san kai sena. Ferneis tous paliometallades ston isio dromo :lol:

:smiley:
Μπορεί να τους βρίζει πρώτα,αλλά μετά ακούει!