HAGGARD 10.05.2011 Thessaloniki - 11.05.2011 Athens

Για να μην ξεχνιόμαστε… :slight_smile:
(μετά το παραληρηματικό τριήμερο των Guardian, θα δέσει μια χαρά το γλυκό, μερικά 24ωρα αργότερα…)

και επιτέλους ολόκληρους :stuck_out_tongue:

Λίγο τό’χεις αυτό… :stuck_out_tongue: :smiley:

20άρι από οτι είδα θα είναι η τιμή στην Θεσσαλονίκη, πιο φθηνά από τους κάτω, μπράβο το βαγγέλα

όπως σε κάθε live σχεδόν. έχουν βρει τους μλκ εδώ.

Ξέρει κανείς εάν θα είναι 25αρι και στην πόρτα μεθαυριο; Λογικά ναι για να μην λένε τπτ στην ανακοίνωση, αλλά ούτε στους guardian νομίζω υπήρχε το 40αρι?

Πάντως με τόσα λεφτά που έχουμε δώσει σε γερμανικά συγκροτήματα φετος, βλέπω δάκτυλο merkel και εισπρακτικό σχέδιο?:stuck_out_tongue:

δεν έχει ανακοινωθεί κάτι διαφορετικό, οπότε 25 θα είναι και στην είσοδο. δε θα γίνει και κανένα sold out για να βάλουν πάλι καπέλα :wink:

Παμε ρεεεε…θα γινει χαμος…θα εχουμε και απλα απ’οτι εχω ενημερωθει…:lol:

Λογικο για την απλα…

3 φορες σε 3 χρονια ειναι λιγο καψιμο και με τοσες αλλες συναυλιες την ιδια περιοδο…

Αλλα ειναι μεγαλη μπαντα live και θα τιμήσουμε παλι…8)

bump γιατί ξεκινάμε για συναυλία!
Άντε και καλά να περάσουμε!:drunk::drunk::drunk::drunk:

Τελικά άκυρο γιατί γαμιούνται τα μέσα μεταφοράς τις απεργίες μου μέσα! Καλά να περάσετε όσοι πάτε αύριο αλλά και σήμερα στη Σαλονίκη!:D:D

Εντυπωσεις κανεις απο σημερα?

Ξερουμε τελικα τι ωρα αρχιζει αυριο γαμω τη δουλεια μου και τις απεργιες? :x

Ούφ μόλις γύρισα. Βγήκαν 12 παρά τέταρτο και τελειώσαμε 2.15! 2.5 ώρες φουλ όπως πάντα. Παίξανε γαμάτα, τέλειος ήχος για ακόμη μια φορα! Είπανε τα γνωστά και για πρώτη φορά στο τουρ μας τραγούδησαν 2 φορές το ίδιο κομμάτι (βλ. eppur si FUCKING muove):vibrate: Ήμασταν λίγοι, 140κατι από ότι μου είπανε στην είσοδο αλλά τους αποθεώσαμε και η μπάντα ήταν σε μεγάλα κέφια παρά τη μικρή προσέλευση. 12 άτομα ήρθαν, είχαμε νέες φάτσες αλλά και μερικές απώλειες… ο τρελιάρης (φιφη???) καπελαδούρας πχ δεν ήταν:( Φέτος δεν είχε την ατμόσφαιρα με τα κεράκια ούτε και πυρσό αλλά και πάλι ήταν καταπληκτικά!!!
Μην πάτε να δείτε το σαπορτ! Χάλι μαύρο, πιο μαύρο και από καλιακούδα!!! Αυτά τα λίγα αύριο άμα προλάβω θα γράψω σετλιστ, πάω για ύπνους!!!

πολυ ωραια συναυλια, επιτελους αξιωθηκα να τους δω θεσ/νικη :smiley:

το μονο κακο οτι ξεκινησαν αργα και τελειωσαν πολυ αργα, οποτες δεν καταφερα να δω ολοκληρη την συναυλια(καταραμενε πλαταμωνα) με αποτελεσμα να δωσω 20? για μισους Haggard και τους φιλοτιμους(!!!) πανω στην σκηνη, αλλα εντελως απαλευτους μουσικα Crow7. Εξαιρετικος ηχος, το πως τοσα ατομα βγαζουν τοσο καθαρο ηχο στο 8μπαλλο ειναι κατορθωμα.

αθηναιοι να πατε, ειδικα αν δεν εχετε πρωινο ξυπνημα την επομενη (:(), αξιζει μεχρι το τελευταιο σεντ!

12 παρά τέταρτο??? ο απόλλωνας κι η ήρα!!!
έχουμε καμμιά πληροφόρηση οτί και σε μας θα βγουν ανάλογες ώρες???
πόση ώρα έπαιξε εκεί το support?

Τι 12 παρα τεταρτο ρε παιδια;;;

Πατσα κερασανε μετα η τσιπιες;;;

Επισης ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΙΦΙ…Αντε καλα να περασουμε σημερα εαν και ειναι ψιλοεγγυηση αυτο.

εγώ θα πάρω και το κολατσιό μου για μετά ,θα πεινάσω ως τις 2,30 :lol:

Το σαπορτ έπαιξε νομίζω 50 ατελείωτα λεπτά που μου φάνηκαν ΑΙΩΝΕΣ!!! Δεν νομίζω στην Αθήνα να παιχτεί πρόβλημα με την ώρα γιατί παίζουν σε μαγαζί που τηρεί πάνω κάτω τα ωράρια και είναι πιο οργανωμένο. Και το 2008 και το 2009 που ήρθαν στο 8μπολ είχαμε αντίστοιχο πρόβλημα και καθυστέρηση της έναρξης της συναυλίας, οπότε μάλλον έχει γίνει θεσμός για τη Θεσσαλονίκη.:lol: Κρίμα πάντως γιατί ήταν καθημερινή και δεν σκέφτηκαν αυτούς που εργάζονταν την επόμενη ημέρα.

Το σετλιστ ανά δίσκο (εννοείται δεν μπορώ να θυμάμαι τη σειρά που παίχτηκαν τα κομμάτια…):

[SPOILER]

  1. The Day As Heaven Wept
  2. Origin Of a Crystal Soul
  3. In a Pale Moon’s Shadow
  4. [B]Lost (Robin’s Song)[/B] :drunk::yahoo: (Για πρώτη φορά!!!)
  5. Heavenly Damnation
  6. The Final Victory
  7. Awaking the Centuries
  8. In A Fullmoon Procession
  9. Per Aspera Ad Astra
  10. [B]Of A Might Divine[/B] :drunk::yahoo: (Για πρώτη φορά!!!)
  11. Herr Mannelig
  12. The Observer
  13. Eppur Si Muove [B](2 φορές!!!)[/B]:smiley:
  14. Tales of Ithiria
  15. Upon Fallen Autumn Leaves
  16. In des Königs Hallen (Allegretto Siciliano) (Εισαγωγικό):yahoo: (Για πρώτη φορά!!!)
  17. The Sleeping Child

Αυτά… δεν νομίζω να ξέχασα κάποιο.
[/SPOILER]

Αν έχουν τη χτεσινή διάθεση θα περάσετε μία αξέχαστη νύχτα!!! Καλή διασκέδαση σε όσους πάνε.:slight_smile:

Παίδες, να ρωτήσω κάτι; Οι “special guests” ποιοί ήταν;

Εγώ μάλλον δε θα πάω, γιατί τους έχω ήδη δει δυο φορές, τα είχαμε πιει και στο ίδιο μπαρ χθες, και με την απεργία σήμερα… χλωμό. Ειδικά για μισούς (πάλι) Haggard.

Αλλά αν είνα κάτι εξωφρενικό (που αν ήταν, θα είχε αναφερθεί μάλλον), θα πάω…

Huh? Συμφωνα με report mererfin ηταν 12 ατομα…