Halford IV - Made Of Metal

O Halford θα κυκλοφορήσει το νέο του album, Halford IV - Made Of Metal, 27 Σεπτεμβρίου (Ευρώπη).

Παραγωγή απο τον γνωστό Roy Z.

Halford: “It has been a long wait for the global Halford fan base, and of course I’m very pleased to return with Halford IV - Made Of Metal this September. It is probably the most personal release of my solo career in terms of my writing and performances. Halford IV - Made Of Metal hits hard on many musical and emotional levels. I’m certain it will be recognized as one of the band’s best releases, and I’m looking forward to performing the new tracks this year and reconnecting the Halford band with its legions of metal fans.”

Halford IV - Made Of Metal tracklist:

01. Undisputed
02. Fire and Ice
03. Made Of Metal
04. Speed Of Sound
05. Like There’s No Tomorrow
06. Till The Day I Day
07. We Own The Night
08. Heartless
09. Hell Razor
10. Thunder and Lightning
11. Twenty-Five Years
12. Matador
13. I Know We Stand A Chance
14. The Mower

Video teaser: http://www.youtube.com/watch?v=FCSu4ISaoz0

Link για το Single: The Mower

Kαι ατσάλι και need for speed. Γαμώ.

Παράτησε της harley τώρα το έριξε σε τετρακίνηση… Πρέπει να πέσει Poll για χειρότερο cover της χρονιάς μου φαίνεται :-k

roy z βλεπω και με ψηνει ακομα περισσοτερο να το τσεκαρω…
τραγικο εξωφυλλο…
(αντε να παρει σειρα και ο bruce - λεεεμε τωρα)

Τί λες ρε!

Το εξώφυλλο μπορεί να είναι όντως για το μπούτσο αλλά με τέτοιο τρόπο που καταντάει θεϊκό. \μ/

Κατά τ’ άλλα διαβάζοντας αυτά περί προσωπικών ερμηνειών κτλ. κανονικά θα πρεπε να αγχωθώ, αλλά βλέπω αυτό το κανγκουρομέτσαλ εξώφυλλο και αυτούς τους όχι λιγότερο κανγκουρομέτσαλ τίτλους τραγουδιών και ηρεμώ ότι όλα θα είναι όπως πρέπει να είναι. Και άσε το Ρομπ να λέει!

Όσο για το σινγκλ, μου φέρνει λίγο σε Fight με ολίγη από παλιό Nevermore riffing. Δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά δημιουργεί ελπίδες ότι θ’ ακούσουμε κάτι αρκετό δυνατό συνολικά. \μ/

Αντί να βγάλει κανά πριστ ο παππούς, την είδε Hasselhoff. Έλεος πια!

Άμα είναι να βγάζει Νοστράδαμους ο παππούς, καλύτερα Χάσσελχοφ!

Εμένα μου άρεσε ο Νοστράδαμος… Ειδικά όταν έχει κομμάτια σαν το Future of Mankind. Είχα φάει σκάλωμα τότε…

χαχ, παίζει και να είχα σκαλώσει κι εγώ τότες, αλλά ποιό; :stuck_out_tongue:

+1, περα του οτι ο Χασελχοφ σας γαμαει-ασχετο αλλα ισχυει-…

Μετριο κομματι, οντως εποχες fight με παλιους νεβερμορ στα ριφακια, οχι κακο αλλα οχι κ κατι το δυνατο…αν μη τι αλλο ομως, αναμενουμε νεο δισκο METAL GOD που θα γαμησει μανες…
\μ/

εξωφυλλο γτπ, αλλα παραλληλα ηδη cult ε

Αντε σιγα σιγα να παρει μπρος ο Ρου, να μαζεψει και τον αλλο τον αχρηστο απο τους μεηδεν να τους κατσει κατω να βγαλουν καμια δισκαρα γιατι με τις μπαντες τους προκοπη δεν βλεπω…

μιλάμε πρέπει να εχει πέσει πολύ δουλειά στο εξώφυλλο…
μέχρι και 6 λεπτά πρέπει να ασχολήθηκαν…

:lol::lol::lol::lol:

νομίζω πως τώρα τελευταία ο ρομπ αυτοσαρκάζεται περισσότερο και από τους ιμμόρταλ, μένει να κάνει κάνα ντραγκ κουήν εξώφυλλο στο επόμενο να περάσουμε φίνα με αυτά που θα ακούσουμε!

Παιδια ο Ρομπ μου φαινεται σε κακη κατασταση.

Κριμα γιατι ειναι ο αγαπημενος μου τραγουδιστης.

Αντι να βγαζει σολο ας κοιταξει να βγαλουν εναν τελευταιο δισκο με τους Priest που να μεινει…

δεν νομίζω να παίζει ρόλο το οτι βγάζει δίσκο…
αν είναι να βγάλουν δίσκο οι Priest θα βγάλουν

Roy Z στην παραγωγή; (και στις συνθέσεις ως κρυφός ενδεχομένως)
Θα camay τότες!

Καλά διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως, πλάγια, κυκλικά, παραλληλόγραμμα και τα πάντα όλα γενικά ε.

Με Roy Z σε παραγωγή;, και σύνθεση;…καλά πράγματα να αναμένουμε…όσο για το τελευταίο των Judas Priest το Nostradamus, κατά την γνώμη μπυ θα δικαιωθεί απ’τον χρόνο…δεν είναι το καλυτερό τους, αλλά μετά από δύο+ χρόνια τον ακούω και το μεγαλύτερο μέρος του, το δεύτερο cd ολόκληρο το θεωρώ σπουδαίο:):!:

μαλλον θα αγορασω το αλμπουμ οταν βγει…το resurrection ηταν αρκετα καλο…το crucible οχι τοσο…το winter songs δεν το εχω ακουσει…
παντως θα γουσταρα να δω μονο του τον halford live…οπως κ τον dickinson
κ οι 2 εχουν κομματαρες

Το The Mower δεν μου εκανε κατι, ακουγεται, αλλα ως εκει… Οντως οι κιθαρες θυμιζουν παρα πολυ Nevermore και το εξωφυλλο ειναι τραγικο… Σαν να ειναι απο pc game ειναι… Θα το ακουσω, αλλα το μονο προσωπικο του Halford που μου αρεσε πολυ ηταν το Resurrection. Να δουμε. Οσο για το Nostradamus που αναφερθηκε δεν ειναι κακος δισκος, απλα δεν ειναι στα καλυτερα των Judas Priest και σιγουρα οχι τοσο αμεσο οπως τους εχουμε συνηθισει…