Hammers of Misfortune - Fields/Church of Broken Glass

Ένας μήνας, δύο δίσκοι, νέος τραγουδιστής/κιθαρίστας, νέα τραγουδίστρια. Αν με απογοητεύσουν κι αυτοί θα αυτοκτονήσω.

Disc 1

  1. Almost (Left Without You)
  2. Butchertown
  3. The Gulls
  4. Church Of Broken Glass
  5. Train
    Disc 2
  6. The Fields Trilogy: Agriculture, Fields, Motorcade
  7. Rats Assembly
  8. Always Looking Down
  9. Too Soon

Δύο νέα τραγούδια στο site της profound lore

NAI ΡΕ! ΝΑΙ!

Δεν έχω παρά λίγους μήνες που τους ανακάλυψα μα τους ΑΓΑΠΑΩ.

Υπέρτατοι θεοί :!: Και οι 3 κυκλοφορίες τους είναι εξαιρετικές με αγαπημένο το The Locust Years.

Τι να λέμε τώρα heavy metal συγκρότημα με ποιότητα όσο ελάχιστα. Τεράστιο ρησπέκτ!

Επίσης αγαπάμε Chewy :!: Φοβερός ντράμερ.

Για ποιο ειδος μουαικης μιλαμε ;

Επειδή είναι μεγάλη ευθύνη να βάλω εγώ tags, θα σου πω τι λέει η Encyclopaedia Metallum.

Progressive/Folk/Doom/Heavy/Power Metal

Ενα σερτς στο myspace θα σε διαφωτίσει περισσότερο.

Αντε να δουμε… Δεν νομιζω να μας απογοητευσουν… Οπως ειπε ο Μανος η ποιοτητα ειναι μια λεξη που χαρκτηριζει την μπαντα, ανετα!

Ωπα, κατσε, ποτε βγηκαν αυτα;

Και το Locust Years τα σπαει ΑΣΧΗΜΑ. Εμελε να ειναι η πρωτη μου επαφη με το γκρουπ

Δεν βγήκαν ακόμη, σε έναν μήνα.

Τα εξωφυλλα ποσο παιζει να τα σπανε?Πανε για αγορα.Αγαπαμε cobbet και slough feg:D…Παντως ψιλοφοβαμαι μιας και εχει μπολικες αλλαγες.Και scalzi εφυγε και οι κοπελιες…ο chewy θα ειναι ακομα?

Τα ακουσε κανεις?

8O

Που; Ποιός; Πότε; Πως;

Όμορφα θα το ακούσουμε εντός ολίγου:!:

εγω που τα ακουσα δεν εξεπλαγην οπως με τα προηγουμενα

αλλα θελω και αλλες ακροασεις

Ωραίος δίσκος και αυτός.

The gulls λέμε κομματάρα!

Είναι πάρα πολύ δύσκολος ο δίσκος, σε αντίθεση με τα παλαιότερα που είχαν αυτήν την απίστευτη μουσική απλότητα που έλεγες “πως γίνεται να μην το έχει σκεφτεί κανείς άλλος πιο πριν”.

Πιο αργοί ρυθμοί, πιο πολλά progressive περάσματα και γενικά αστείρευτη ποιότητα. Δεν περιμέναμε τίποτα λιγότερο.

Εγώ βέβαια θα προτιμούσα την απίστευτη φωνή του Scalzi αλλά όχι ότι χαλιέμαι κιόλας.

Anyway, πάω για την πέμπτη ακρόαση γιατί όπως είπα είναι δύσκολος δίσκος και δεν τον έχω καταλάβει ακόμα. Και φυσικά θα χρειαστεί λεπτομερής ανάγνωση των στίχων, οι οποίοι στο παρελθόν ήταν εξαιρετικοί, οπότε υποθέτω ότι ισχύει και τώρα το ίδιο.

Για άλλη μια φορά πάντως θα το πω: Συγκρότημα κόσμημα για το metal

Θα την κανω την καφριλα και θα το κατεβασω…αλλωστε δεν νομιζω να εχει ερθει ελλαδα ακομα.

. Ε αργά ή γρήγορα θα το τσιμπήσω.

Α και βλακείες έλεγα πριν, δεν έχουν πέσει οι ταχύτητες :stuck_out_tongue:

Ενταξει εχω περιοριστει στο august engine(insect τι κομματατζα!!!)…Ελπιζω στην επομενη γυρα για σιντι να χει ερθει…κανα 18αρι κλασικα(ειναι και διπλο)…

NR 20 ευρω!!!

Eξαιρετικός δίσκος.Πολύ δύσκολος, αλλά ταξιδιάρικος.Το artwork και τα εξώφυλλα τα σπάνε. Πως και θέλησαν να κυκλοφορήσουν διπλό δίσκο;Respect.

Το έχει ΜΕΤΑL ERA με 14ευρω.

Εχω ακούσει προς το παρόν μόνο εκείνο που έχουν ανεβάσει στο myspace, ντάξει μεγάλος τραγούδαρος όπως πάντα… Ασε που μου θύμισε κι όλας (δεν ξέρω αν ήταν ιδέα μου) και λίγο Yes… θα το πάρω με την πρώτη ευκαρία το αλμπουμάκι και θα το λιώσω, δεν έχουμε και πολλούς Hammers σ’αυτή τη μουσική…