Hammers of Misfortune - Fields/Church of Broken Glass

Τρομερός δίσκος, μόλις τον παρήγγειλα από το site τους με 14,5 ευρώ (18$) μαζί με ταχυδρομικά. Όπως λένε και οι ίδιοι “support the underground and buy direct!”

άσχετο αλλά γιατί βάζουνε 3 ντόλαρς μεταφορικά σε κάθε δίσκο τους… δεν κερδίζεις τπτ γμτ κ να τα πάρεις όλα μαζί :?

τέσπα, για τον δίσκο τώρα… μόνο εμένα μου λείπει ο scalzi? :frowning:

:roll:

O δίσκος είναι πάρα πολύ καλός. Ξεχωρίζουν η τριλογία fields, τα rats assembly και the gulls. Σίγουρα στις καλύτερες της χρονιάς για μένα.

Αλλά μάλλον είναι χειρότερος από τις 2 τελευταίες κυκλοφορίες των HoM. Λείπει πολύ η φωνάρα του Scalzi όπως είπαμε και μάλλον δε χρειαζόταν τόσο μεγάλη διάρκεια.

Όπως και να 'χει, δεν έχουμε πολλές κυκλοφορίες τέτοιας ποιότητας πια.

Συγχωρέστε μου που μιλάω σαν να είναι ένας δίσκος, αλλά ως ένα τον βλέπω.

Eμμμ ψιλοάσχετο αλλά δεν είχα εδώ ένα ποστ στο οποίο χαιρόμουνα επειδή το είχα αγοράσει κι ήτανε σε φάση “γιούπι” κσι τα σχετικά; Πού πήγε; :-k Φίλε Μάνο υπήρχε κάποιο θέμα;

Όχι δεν έχει σβηστεί κανένα ποστ σε αυτό το θρεντ. :-k

Πολύ περίεργο. :? Είμαι σίγουρος ότι το είχα γράψει αυτό που λέω. :dunno:

Τι να σου πω, αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι δεν έχει σβηστεί κανένα ποστ. :dunno:

Κάνε ένα ΟνΤοπικ ποστ αν θες για να σβήσω τα 4 προηγούμενα και θα πάρουμε τηλ τις πύλες του ανεξήγητου να δούμε τι έγινε:lol:

Εεεε θα κάνω ον τόπικ ποστ όταν (ή αν ποτέ) βρω την ευκαιρία να ακούσω το δίσκο σοβαρά, γιατί από τότε που το πήρα όλο τρέχω γαμώτο. :frowning:

Δεν χρειάζεται να πάρεις τον Χαρδαβέλλα, το θέμα διαλευκάνθη. Δική μου μαλακία! (ως συνήθως) :oops: Εψαξα λίγο τα ποστ μου και τελικά αυτό που έλεγα το έχω γράψει στο “Τί CD αγόρασατε σήμερα” ο τρόμπας! #-o :tomato: :lol:

Αμα δεν την παλεύει ο άνθρωπος… :-s

Σημερα ΞΑΝΑ πηγα metal era και παλι μου ειπε οτι εχει τελειωσει…(1 καθε φορα φερνει και αυτος?)…στο Rock city συνεχιζει και το εχει 20 οποτε ας το εχει…

ΔΙΣΚΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ στο MH#-o…Aν πω οτι εκαναν βλακεια θα φανω ελιτιστης ε?:smiley:

wow! didn’t see that coming

Και ποιος νοιαζεται για το τι προωθει αυτο το σκατοπεριοδικο ??
Μπορει να αξιζει ο δισκος μπορει και οχι, δεν ξερω - δεν τον ακουσα.
Απλα η αξιοκρατια ειναι κατι που συνηθως λειπει απο το M.H.

Kαθολου ελιτιστης, ανθρωπος με ΚΡΙΣΗ θα φανεις. :wink:

Eνταξει εγω βασικα το Χαμερ το διαβαζω απλα μου φαινεται καπως να βαζουν δισκο του μηνα το hom τη στιγμη που τους προηγουμενους δισκους τους ουτε καν σε πλαισιο δεν τους βαζαν…Και επισης θα ειναι και κακο γενικα γιατι θα ακουσει το δισκο κοσμος που δεν πρεπει να τον ακουσει και θα αρχισει να τους λεει υπερεκτιμημενους και τα τοιαυτα…

Ρε μη τη ψαχνεις με το Hammer.Εγω απ’τη στιγμη που μαθα απ’τον Cynic οτι βαλαν 9 στο Unia επιβεβαιωσα μεσα μου οτι ειναι για το πο*τσο το εντυπο στο τομεα κριτικες.Χαμμερ και λογικη δε πανε μαζι…

το locust years ειχε μπει στα καλυτερα της χρονιας των συντακτων
και δεν θυμαμαι αν ειχε βγει αλμπουμ του μηνα
παντως ειχε σιγουρα καλη βαθμολογια

Δίσκος του μήνα δεν ήταν αλλά στα καλύτερα της χρονιάς ήταν. Πάντως αυτό που κατάλαβα είναι ότι μας αρέσει να τρωγόμαστε με τα ρούχα μας σε αυτό το θέμα, τον προηγούμενο ήταν οι Kreator αλλά μας χαλάει που είναι κυκλοφορία της χαιδεμένης SPV, τώρα με αυτό “μα καλά πως την είδαν έτσι τώρα πίσω πίσω? Τι και καλά για ξεκάρφωμα?”. Το γεγονός ότι είναι δισκάρες(το Kreator σίγουρα τώρα από HOM δεν έχω ακούσει νότα ακόμα αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενα των περισσοτέρων είναι πολύ ποιοτική δουλειά) δε μας λέει τίποτα?

Για φαντασου ομως, πώς θα περναγαμε τοσες ωρες, οσες εχουμε κατσει για να κραξουμε το χαμμερ??

Μμμμ δε μπορώ να πω, έχεις ένα Point εδώ, αγαπημένη μου ασχολία και μένα αλλά το περιοδικό έχει τόσα ελατώματα που άμα τα απαριθμήσουμε θα τελειώσει το Stock του πλαισίου σε σκληρούς δίσκους για να τα χωρέσει ο Server ας μη σκαλώνουμε εκεί, ας περιμένουμε για καινούριο Nightwish να τα χώσουμε.

Ρε παιδια δεν κραζω το χαμερ.Απανταω εντελως προσωπικα.Λεγοντας οτι δεν μ αρεσει που μια στην ουσια underground μπαντα θα βγει τοσο…βιαια στο προσκηνιο.Αυτο απλα.
Ηταν στους δισκους της χρονιας απλα επειδη ο Ζαχαροπουλος τους ειχε πρωτους στη λιστα του αν θυμαμαι καλα και 2-3 αλλοι μεσα στην εικοσαδα αλλα στην κριτικη οπως προειπα ουτε καν σε πλαισιο δεν ηταν.Παρα το βαθμο.Στην ουσια ειχε περασει ψιλοαπαρατηρητο απο τον κοσμο.