Hannibal (TV series)

σαν να έχει ανέβει επίπεδο η σειρά στον 2ο κύκλο και κυρίως στα τρία τελευταία επεισόδια ε?

ότι λέει και ο spawn7 λίγο πιο πάνω

και εντάξει όλο το production design ήταν από τον πρώτο κύκλο turbo, αλλά πλέον δεν έχουμε και κάποιες ασάφειες που ξενέρωναν λίγο το σενάριο.

θελω να δω το επομενο επεισοδιο τωρα!!!:slight_smile:

δεν εχω δει ακομα το 6ο, αλλα ειδα ολο το σκ σερι μεχρι και το 5. καλα η σειρα εμχρι στιγμης τα σπαει κανονικα. τι ερμηνειες κανουν dancy και mikkelsen!!!

οσο για τις 7 σεζον, διαβασα οτι θεωρητικα οι πρωτες 3 ειναι μεχρι πριν το red dragon, η 4η το red dragon, h 5η to license of the lambs, η 6η το hannibal, Και η 7η το τελος.
ολα ομως αλλαζουν αναλογα με τα δικαιωματα, πχ του ρολου της κλαρις.


:stuck_out_tongue:

:’) :’)

lol ουτε που το προσεξα! :lol:

Επεισοδιάρα και πάλι. Μου αρέσει η εμφάνιση του Michael Pitt. Έχει αυτό το άρρωστο attitude που θα ταίριαζε σε μια τέτοια σειρά. Αν και πολυ ξαφνικά εμφανίστηκε και μπλέχτηκε η οικογένεια Verger.

[SPOILER]
Δηλαδή το σκηνικό με την Lounds στήθηκε για να αποκαλύψουν τον Hannibal? Έξυπνο.
Σίγουρα μου βρωμούσε που ξαφνικά ο Will ξεκίνησε να σκοτώνει ανενόχλητος και χωρίς ενδοιασμούς αλλά δεν είχα σκεφτεί τέτοια πλεκτάνη.
Πολύ ενδιαφέρουσα τροπή πήρε. [/SPOILER]

Btw ανακοινωθηκε οτι το σοου θα συνεχιστει και τον επομενο χρονο…:smiley:

Τι mindfucking επεισοδιάρα ήταν το season finale ρε πούστη μου!! :smiley:

εμεινα με το στομα ανοιχτο8O
δεν υπαρχει το επεισοδιο8)

ΤΡΟΜΕΡΟ!

[SPOILER]Περίμενα διαφορετικό τέλος αρχικά. Αφού ο Will δεν δέχτηκε την πρόταση του Hannibal να φύγουν, ήταν φανερό ότι πήγαινε για σφαγή. Έμεινα λίγο με ανοιχτό το στόμα με Abigail.
Φάνηκε καθαρά το ύφος και το άρρωστο μυαλό του Hannibal όταν σκότωνε, εξαλείφοντας την ευγενή φύση του. Φάνηκε επίσης η ευαισθησία του, η ανάγκη για κατανόηση. Καταιγισμός συναισθημάτων γενικότερα το επεισόδιο απ’ όλους και μπράβο σε όλες τις ερμηνείες που στο μετέδιδαν αυτό.
Ωραία χρώματα, ωραίες αναπαραστάσεις στο επεισόδιο.
Έχω μεγάλη απορία για τη συνέχεια.[/SPOILER]

πωπω εσπειρε το φιναλε! ανατροπη τρελη! πολυ καλος ο 2ος κυκλος! δεν εκανε κοιλια καθολου!

όντως πήγε πολύ καλά.

[spoiler] λογικά, όμως, η σειρά που ξέραμε, με τις τρομερές εναλλαγές μεταξύ καφρίλας κι ευγενικών τρόων και τους πολλούς διαλόγους θα αλλάξει ύφος.

να δούμε και ποιους από τους 3 θα αποφασίσουν να “ζήσουν” ή να “πεθάνουν”[/spoiler]

το’χω ξεκινησει τις τελευταιες μερες, εχω 2-3 για το τελος του πρωτου κυκλου… εχει καποιο ενδιαφερον κ δουλεψε πολυ καλα σαν διαλειμμα αναμεσα στα ματς του μουντιαλ αλλα ακομα δε με εχει ενθουσιασει… βλεπω οτι υπαρχει αποθεωση για τη δευτερη σεζον οποτε θα το δω…
πολυ καλη προσεγγιση του ρολου του χανιμπαλ απ’το μικελσεν…

κι εγω ακριβως οπως τα λες.εγω το ψιλοβαρεθηκα κιολας.μου εμειναν 3 επεισοδια για τον 1ο κυκλο αλλα θα τα δω γιατι και σε εμενα αρκετοι εχουν αποθεωσει τη 2η σεζον και μου ειπαν οτι η 1η δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.οποταν θα δουμε.

νταξει ρε, η δευτερη σεζον γαμησε… καμια σχεση με την κουραστικη ωρες ωρες πρωτη… τρομερο φιναλε, κ τωρα δεν ξερουμε τι να περιμενουμε

ρε γαμωτο
και γω το βλεπω
ειμαι στα μεσα της 2ης περιοδου
αλλα δεν εχει γινει λιγο κουραστικο
το οτι παντα βρισκονται παρανοικοι δολοφονοι που θα σκοτωσουν με τους πιο ευφανταστους τροπους, και οτι παντα ο χανιμπαλ ή θα τους ξερει απο παλια ή θα τους βρει πρωτος απο την αστυνομια και θα τους βαλει να παιξουν το παιχνιδι του?
και καθε φορα που αναλυουν τις σκηνες εγκληματος, καταλαβαινουν τα παντα, ο ενας συμπληρωνει τον αλλο και παντα μιλανε με βαθυστοχαστα φιλοσοφημενα λογια…

Με εχει ξενερωσει απιστευτα αυτο το πραγμα.

Αλλα κανω υπομονη για το φιναλε… :stuck_out_tongue:

Κάπως υπερβολικά καλλιτεχνική η αρχή των δύο πρώτων επεισοδίων (όχι ότι χαλιόμαστε). Με το τρίτο δείχνουν να ξαναρολάρουν τα πράγματα. Είναι σαφές ότι η σειρά αλλάζει αφηγηματικό ύφος. Πλέον πέφτει το πέπλο μυστηρίου πίσω από τα εγκλήματα του Hannibal και αρχίζουμε να τα βλέπουμε on camera. Επίσης βλέπουμε και σκηνικά από το Hannibal (το βιβλίο) και αναφορές στο Hannibal Rising, αν και η σειρά δείχνει να τραβά τον δικό της δρόμο γενικά ενώνοντας στιγμές από όλα τα βιβλία. Με χαλάει λίγο που ο Hugh Dancy αν και οκ ηθοποιός δεν μπορεί να σταθεί ερμηνευτικά δίπλα στο μεγαλείο του Mikkelsen. Για να δούμε…

ξεκινησε η 3η σεζον? δενε χω παρει πρεφα τοσο καιρο!!

η 3η θα είναι και η τελευταία:

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/hannibal-canceled-at-nbc-804239