Hard Rock/AOR κυκλοφορίες

Έχει “κυκλοφορήσει” για όποιον ενδιαφέρεται. Όσοι γουστάρατε με τα 2 προηγούμενα δεν θα απογοητεύτείτε :smiley:

Εννοείται θα τσεκαριστεί το αποπάνω 8)


Πλιτς…

Πρέπει να το ακούσω το αποπάνω κάποια στιγμή γαμώτο…

Ποιότητα το καινούριο WET.Βρήκα δίσκο του είδους να μ’αρέσει εξ ολοκλήρου μετά από σχεδόν 1 χρόνο.Γιέι.

Ψέμα,γιατί είναι και το Bad Radiator (thank you δάσκαλε) που όποιος αποπειραθεί να το ακούσει (που κάθε λάτρης του είδους οφείλει να το ακούσει) να μην ξεχάσει να πάρει και 2 πακετάκια χαρτομάντηλα μαζί.Θα χρειαστούν.

Λήκαρε; Λινκ πλιζ.

Αυτά είναι για ερωτικούς και σέχσυ


Όσοι είναι αισθηματίες…δεν την πατάνε μια ζωή.Βάζουν κι ακούνε Bad Radiator.

Αυτό το Don’t walk away είπα πόσο κομματάρα είναι?.Το είπα αλλά δεν πειράζει,το ξαναλέω.

Είναι το δεύτερο αγαπημένο τραγούδι μου για τη χρονιά μετά το Fade into the flames των Vega. Το άλμπουμ των Vega αν και διέρευσε το Νοέμβριο νομίζω είναι του 13 και οι Martin brothers συνεχίζουν να είναι οι αγαπημένοι μου συνθέτες στο σύγχρονο μελωδικό ροκ.
Είναι κομμάτια έρωτας με πολύ αγάπη ρε παιδί μου.

EDIT: To [B]Voodoo Circle [/B] είναι πιο Whitesnake πεθαίνεις αλλά είναι πάρα πολύ καλό!

Δεν το χω ακούσει όλο αλλά το Cry for love μ’άρεσε.
Γελάω με βιντεάκι όμως.Βγήκε ο άλλος με την μπάκα με κοβερντέλικο πουκάμισο και ανοιχτό το τελευταίο κουμπί.Δηλαδή που πας ας πούμε.

Καλά τα βιντεάκια του μελωδικού ροκ είναι χάρμα οφθαλμών, η χαρά της μπακορυτίδας :lol:

Και μιας και μπήκα στην διαδικασία του ψαξίματος πάλι.Αυτόν εδώ που αντιγράφει τον Lande που αντιγράφει τον Dio τον έχεις δει ε?

Όσκαρ μετριότητας και γι’αυτό το παλικάρι.

OMG, σου έχω καλύτερο τραγουδιάρη, χειλάκι πετροκέρασο και ρίκοκο βερύκοκο :lol:

Δεν είναι να ασχολείσαι, θα ψάχνουμε πχοιότητα και όποτε βρίσκουμε, σιγά…8)

όπως στις εγγυημένες Όμορφες Υπηρέτριες \m/

Το γυρίζω στην techno.

Edit:Φοράει μπλουζάκι Lynch Mob.Εκτός από ατάλαντος είναι και προβλέψιμος.

[B]Please don’t leave me[/B] μια που είπα Υπηρέτριες πριν :slight_smile:

Και των Eclipse το καινούριο ήταν συμπαθητικό btw.Βλακώδεις στίχοι βέβαια αλλά μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας.
(Συγκράτησέ με η χολή μου βγαίνει αυθόρμητα και αβίαστα)

H αλήθεια πέρυσι ήταν στο Eclipse, Jimi Jamison, Rick Springfield (best imo but doesn’t count due to fanboyism), Night Flight Orchestra (best if it had a Westcoast type drummer) και στον ευρύτερο χώρο της ΑΟΡίζουσας μελωδίας το Flying Colours (*) ως το άλμπουμ που παιχτικά θυμίζει μεγάλες μπάντες του παρελθόντος. Μου αρέσει να στρετσάρω το μελωδικό ροκ, δεν θα το κλέισω πίσω από ταμπούρια τύπου Frontiers.

Eclipse είναι παιδικοί οι στίχοι αλλά δεν το έχουν αυτό οπότε χέστηκα 8)

(*) Outshined you get all the credits muthafacka

Flying Colours δεν γνωρίζω,για δώσε info.


Aν δεν σου λέει τίποτα οι κιθαριές τύπου Schon και το Porcaro groove από το γίγαντα Portnoy στο ινστρουμένταλ κομμάτι του τραγουδιού μένεις μακριά γιατί είναι για προγκίζοντα ώτα :stuck_out_tongue:

Βλέπουν καλά τα ματάκια μου?Στο 3.02 είναι ο ο θεός ο Riggins απ το Friday Night Lights ?Τον αγαπάω.

Κατα τ’άλλα μου θυμίζουν Journey των 70s.Αρέσκομαι.

Beatles, Muse, Journey, Neal Schon solo efforts, Toto, Mike & The Mechanics, Genesis, Marillion και άλλοι πολλοί παρελαύνουν από το φοβερό συνοθύλευμα μελωδικής μουσικής.

Εγώ όταν θα μιλάω για μελωδικό ροκ εδώ θα μιλάω ως παλιός ακροατής και όχι ως Μelodicrock.com subforum.