Hard rock live at greece

THA HTHELA NA APEUTHINTHO SE OLOUS OSOUS AKOUN HARD ROCK,SLEAZE,AOR.
PRIN APO LIGA XRONIA THEOROUSA POS EIMAI SXEDON APO TPOUS ELAXISTOUS
POU AKOUN AUTO TO EIDOS THS MOUSIKHS.TYXAIA GNORISA PAIDIA MESA SE
ROCK CLUBS POU OXI MONO AKOUGAN TA AGAPHMENA MOU GROUP ALLA KAI EIXAN
DISKOTHIKI SAN THN DIKH MOU.APO TOTE EKANA ENAN KYKLO POU APOTELOUNTAN
APO AGORA KAI KORITSIA OLON TON ILIKION.PHGAINAME,ORGANONAME HARD ROCK
BRADIES SE MAGAZIA EDO STH THESSALONIKI,KAI KSAFNIKA EIDAME NA KSEFY-
TRONOUN APO PANTOU ATOMA TA OPOIA DEN KSERAME,KAI NA MATHAINOUME OTI
EINIA POZERADES KTL.LOIPON MAGKES EXOUME KOSMO ALLA KAI THN KLASSIKH
NOOTROPIA TOU ELLHNA.THA EKSHGHSO TI ENNOO.TON TELEUTAIO KAIRO BLEPO
NA GINETAI MIA PROSPATHEIA EDO STHN THESSALONIKI,APO KAPOIOUS DIORGANO-
TES NA FEROUN MPANTES POU NA EXOUN SXESH ME TN AGAPHMENH MAS MOUSIKH.
GROUPS POU THIMAMAI OTAN HMOUN B! LYKEIOU,PARATOUSA TO DIABASMA KAI
EBLEPA TO HEADBANGERS BALL,EGRAFA VIDEO,DIABAZA METAL EDGE,EBLEPA MOSH
STO RTL,KAI SUPER.TOTE SKEFTOMOUNA POS HMOUN ATYXOS POU DEN THA EBLEPA
TETOIES MPANTES STHN ELLADA.ZHLEUA POU OI WHITESNAKE PHGAINAN GIA LIVE
STHN BOULGARIA,KAI OI AC/DC STO BELIGRADI.ARXIZEI LOIPON MIA PROSPATHEIA
KAI ERXONTAI KAPOIA GROUPS GIA LIVE,GIA NA GINEI KAI ENA EIDOS …ANAGNO-
RISTIKH…AN YPARXEI KOINO GIA NA STHRIKSEI TETOIES SYNAULIES.WHITESNAKE,
APPETITE’S ADLER,L.A. GUNS.THA MILHSO OMA.NTROPH MAS.APAGOREUETAI SE
TETOIES SYNAULIES NA MHN EINAI SOLD OUT.KI EKEI ARXIZEI H ELLHNIKH
NOOTROPIA MERIKON,ME DIKAIOLOGIES TOU STYL,DEN EXO LEFTA,EINAI MAKRIA,
DEN TRELLAINOMAI,BARIEMAI KTL.OK,KATA T’ALLA EXOUME LEFTA NA PAME THN
GKOMENA STON KIAMO,NA PAME NA DOUME TIS OMADES MAS EKTOS EDRAS.
TOULAXISTOM OI ATHINAIOI EPREPE NA DOSOUN BRONTERO PARON STA LIVE.
OI LARISSAIOI POU XATHIKAN?MHPOS ARXISAN N’ AKOUN ROUBA?KAPOTE H POLH
EIXE POLLOUS FANS…EKEI STO DIKASTIKO…KSEROUN AUTOI.
ELPIZO STOUS BONFIRE/TYKETTO/RED RUM NA EIMASTE OLOI EKEI.ME TRENA,
LEOFOREIA,AEROPLANA,I.X.,ME KARA KI EGO DEN KSERO OLOI STIS 14/11 STHN
YDROGEIO.NA DO TA POZERADIKA T-SHIRTS SAS KAI NA NIOSOUME OPOS OI FANS
STHN AMERIKH KAI THN IAPONIA (ASXETO…STOUS L.A GUNS OS KAI MPLOUZAKI
CHINA FOROUSE ENA PALHKARI APO THN ATHINA…FERTO EDO REEE!!)
SORRY,POU BGAZO MAI PIKRA ALLA STENAXORETHIKA OTAN EIDA AUTH THN APOXH
APO TA LIVE.THELETE NA MATHETE KAPOIA PAO TA ONOMATA POU AKOUSTHKAN GIA LIVE,
AN PHGAINAN KALA TA LIVE’S?SEBASTIAN BACH,MOTLEY CRUE,DANGER DANGER,VINCE NEIL,
FASTER PUSSYCAT,FIREHOUSE,WARRANT.ETSI GIA NA PARETE MIA GEUSH.TORA
AN OLOI EMEIS DEN THELOUME NA PHGAINOUME STA LIVE,E,TI NA KANOUME?
KATHISTE KAI DEITE GORGOROTH,KREATOR,UNLEASHED,PARADISE LOST KAI STHN
KALYTERH PERIPTOSH MANOWAR,KAI MAIDEN GIA 5 FORA.
PROSOPIKA,THA ARXISO NA BAZO STH MPANTA LEFTA GIA NA PHGAINO SE LIVE TOU
EKSOTERIKOU,OPOS TOTE POU EIDA STO FARGO…TED NUGENT,SKID ROW,KISS.
ROCK N’ ROLL FOREVER

P.S. 1 EIXAN SXEDOS SYMFONISEI ME JEFF SCOTT SOTO KAI TELIKA AKYROTHIKE
TO LIVE GIATI TA PAIDIA EDO DEN PISTEUAN POS THA EXEI 400-500 ATOMA.
MALISTA FILOS APO AGGLIA EIDE T-SHIRT TOU JSS POU STHN PISO MERIA THS
PERIODEIAS EIXE THESSALONIKI,GREECE.XASAME TON THEO.
P.S. 2 OI PRETTY MAIDS THELOUN NA ERTHOUN GIA LIVE TZAMPA,KAI DEN TOUS
FERNEI KANEIS.

den xero gia toys alloys alla pistepse me pos ta lefta einai kali dikaiologia gia na min pas se kathe live gia aneveis salonica thes toylaxiston 100 eyro me to eisitirio tis synaylias .ase poy arketoi apo tin parea moy exoyn mpei ston koyva opos kai ego .ego apo to 2000 aneloipos pao agglia gia na do mpantes poy goystaro.pantos pisteyo oti tykketto tha exei poly lao .alla pisteyo oti an erxete to ena grup meta to allo kapoia tha apotyxoyn sigoura giayto theli arga kai stathera vimata.pantos o protarxikos logos poy tha apotyxoyn kapoia einai i oikonomiki stenotita.ego ayto pisteyo .as ekfrasoyn kai alloi tis apopseis toys
ta leme salonica

Εδω μπορω να εκφερω αποψη για το λογο , οτι ημουν απο τους λιγους Αθηναιους που ειδα το Live .
Τα εξοδα , ειναι κατα μια εννοια πολλα … δλδ …
80 Εuro , τα εξοδα , με Ιντercity .
50 Euro το ξενοδοχειο για μιαμιση μερα , (35 για μια ημερα )
20 Εuro το εισητηριο του Live
40 Εuro διαφορα εξοδα ( φαι , ποτα , καφεδες , τσιγαρα )

Συνολο 190 Εuro … δεν ειναι και λιγα … αλλα τοσα θα δωσω για Τyketto και περισσοτερα … αλλα αυτο δεν μπορω δυστυχως να το κανω συνεχεια … οταν στην Αθηνα μενω μονος μου και εχω τα εξοδα τα κλασικα … στο τελος οντως δεν θα βγαινω .

exete dikio paides!!! ego elpizo oti an paei kala to tyketto/bonfire tha tolmisoun tin epomeni fora na katevoun kai athina. sigoura ayto to live tha einai anagnoristiko gia tis dinatotes aytis tis skinis

Σωστός ο Angel_In_Black, έτσι είναι, τα έξοδα είναι πάρα πολλά για να δείς L.A Guns χωρίς Tracii Guns, άρα είναι λογικό να μην έρθει πολύς κόσμος.
Άσε που το διαφημιστικό κομμάτι των συναυλιών το έχουν όλοι…παραγκωνισμένο!!!
Επείσης, χρειάζεσαι κάποιον να σου δώσει ένα όραμα για να πας στην συναυλία.
Εγώ μόνο που βλέπω να παίζει ρόλο γνωστός σταθμός της πόλης που συνδιάζονται οι κινήσεις του μόνο με ΑΡΠΑΧΤΕΣ, ξενερώνω μεμιάς!!
Δεν έχει βρεθεί ένας να το κάνει απο μεράκι, όλοι πάνε να βγάλουν κέρδος με την πρώτη.
Μετά, τι σόι support είναι τούτα??Αυτοί στουε L.A Guns 1)δεν τους ξέρει η μάνα τους και 2) ήταν εκπληκτικά ΑΠΑΙΣΙΟΙ!!!
Και αυτοί οι RedBull ή κάπως έτσι, ποιοί είναι πάλι?? Παίζουν πουθενά?
Μπα, μάλλον απο το κονέ του κονέ θα μπήκαν.
Γιατί δεν βάλαν καμιά μπάντα απο αυτές που παίζουν στην πόλη, με κέφι και ταλέντο και μου βάζουν αγνώστους.
Οι Personality Crisis μου χαλάσαν το κέφι πάντως.

Υ.Γ: Ρε συ bitch, κάνεις μπαμ ότι έχεις σχέση με τον διοργανωτή των Tyketto, μην καρφώνεσαι έτσι, αυτό είναι κακή διαφήμιση που κάνεις!! Έχεις κάνει εγγραφή τον σεπτέμβρη και πυροβολείς το forum με πληροφορίες ΜΟΝΟ για Bonfire/Tyketto, ήμαρτον που λέει και ο ξεδοντιάρης.

proton den tha mas lipsis apo to live opos den mas elipses apo toys la guns!!!
deyteron den einai kako na eisai mesa se mia diorganosi alla na eisai kai fan!!!
triton oi redrum einai agnostoi se sena mono, afou den nomizo na min kseroyn tous sarrisa kai tous conan apo meli ton opoion apoteleite i mpanta ton redrum
kai telos exe ipopsi oti:opinions are like assholes…everybody has one!!!

Αυτο το κανω για να πεσουν οι εντασεις …

Δηλωση Σημαντικοτατη

Ξερω ατομο που εχει δυο … αλλα φοβαμαι να το κατανομασω γιατι δεν με ξεπλενει τιποτα μετα :smiley:

dio gnomes i dio…??? me exei faei i periergia!!! pes pes pes…
poia entasi? kathenas dikaioyte na pisteyei oti thelei apla ego san bitch poy eimai prepei na ta xoxno kai ligo!!! kai to rito ayto isxii kai gia mena opos kai gia oloys. ayto einai to noima ton forums antalagi apopseon oxi dogmaton!!!

Ως γνωστο, απο το εκει δεν βγαινουν γνωμες , αλλα ουτε και γαρουφαλα … :stuck_out_tongue: , ασε και κινδυνευει και η σωματικη μου ακεραιοτητα … ξερει τηλεφωνα , διευθυνσεις , κλπ κλπ… ασε μην με χωσει στο 1,5 μετρο , γιατι ακομα δεν εχω εκπληρωσει την αποστολη μου σαν ανθρωπος (ξερεις , οικογενεια , παιδια , σκυλια κλπ κλπ )

Ως γνωστο, απο το εκει δεν βγαινουν γνωμες , αλλα ουτε και γαρουφαλα … :stuck_out_tongue: , ασε και κινδυνευει και η σωματικη μου ακεραιοτητα … ξερει τηλεφωνα , διευθυνσεις , κλπ κλπ… ασε μην με χωσει στο 1,5 μετρο , γιατι ακομα δεν εχω εκπληρωσει την αποστολη μου σαν ανθρωπος (ξερεις , οικογενεια , παιδια , σκυλια κλπ κλπ )[/quote]
fovasai na mi se xosei sto 1.5 metro i na min se xesei sto 1.5 metro???(ksereis an exei dio…xi xi)

Ως γνωστο, απο το εκει δεν βγαινουν γνωμες , αλλα ουτε και γαρουφαλα … :stuck_out_tongue: , ασε και κινδυνευει και η σωματικη μου ακεραιοτητα … ξερει τηλεφωνα , διευθυνσεις , κλπ κλπ… ασε μην με χωσει στο 1,5 μετρο , γιατι ακομα δεν εχω εκπληρωσει την αποστολη μου σαν ανθρωπος (ξερεις , οικογενεια , παιδια , σκυλια κλπ κλπ )[/quote]
fovasai na mi se xosei sto 1.5 metro i na min se xesei sto 1.5 metro???(ksereis an exei dio…xi xi)[/quote]

Φοβαμαι μην χωσει στο 1,5 μετρο και με σκεπασει με σ****α αντι για χωμα …
(την εχω μαμισει ηδη με αυτα που λεω ) αλλα οπως εχουν πει καποιοι στο παρελθον " Live Fast Die Young " :lol:

  1. Και ποιός σου είπε καλή / καλέ μου, πως δεν ήμουν στους L.A Guns, μήπως πήρες παρουσίες ??
  2. Ποτέ δεν είπα πως είναι κακό να είσαι fun του είδους και να διοργανώνεις, απλά να το κάνεις επειδή γουστάρεις και όχι for the almighty buck!!!..Άσχετο αν έρθει και αυτό.
  3. Για θύμισε μου που παίζουν οι live oi redrum την τελευταία…δεκαετία???
    Sarissa, Conan??
    Ε άμα είναι φέρε και τον…Κατή με τους αξούριστους!!!
  4. Ωραία ατάκα, απο που την έκανες copy paste???

Το ήθος και το ύφος των λόγων του καθενός δείχνουν το ποιόν ενός ανθρώπου. Το δικό σου το βλέπουμε.
Συνέχισε την διαφήμιση / προπαγάνδα, θα πετύχεις.
Spot on>

Καταρχήν misfit ας ηρεμήσουν λίγο τα πνεύματα. Δεν είναι και λόγος αυτός για να αρπαχτείτε. Πολλοί από εδώ μέσα (μεταξύ αυτών κι εγώ) είμαστε χωμένοι σε πολλά live (όπως και αυτά της Θεσσαλονίκης) αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δε μπορούμε να εκφέρουμε άποψη. Στο κάτω-κάτω (θεωρητικά) ο χορηγός επικοινωνίας δεν έχει κάποιο όφελος από το αν θα πάει καλά ή όχι μια συναυλία.

Επίσης, σχετικά με τους Redrum: Από πότε έβαζαν για support (εάν τους θεωρήσουμε support σε αυτή τη συναυλία) πασίγνωστα συγκροτήματα; Ποιους περίμενες για παράδειγμα να βάλουν. Τα γνωστά “support” group της Θεσσαλονίκη είναι 4-5 και τα έχουμε δει ουκ ολίγες φορές και σε σημαντικές συναυλίες. Γιατί να μη δωθεί η ευκαιρία και σε κάποιους άλλους; Άσε που στη συγκεκριμένη περίπτωση όποιοι και αν έπαιζαν στη θέση τους η προσέλευση θα ήταν η ίδια, δεν ξέρω αν με πιάνεις…

treat_gr: Σε παρακαλώ, όχι μόνο κεφαλαία και όχι greeklish!

παλι τσακώνεστε? βρε τι πραμα ειναι τούτο…

υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που γοιυστάρουν hard rock στην Ελλάδα, αλλά όχι τόσοι όσοι γουστάρουν CRADLE OF FILTH ή MAIDEN. Έστι είναι.
Ειναι πολύ θετικό που άρχισαν να γίνονται συναυλίες “δικές” μας, ειδικά εκτός Αθηνών. Αν πάνε καλά θα έρθουν και Αθήνα.
Κανένας διοργανωτής δεν θέλει να χάσει λεφτά, και να φέρει πχ τους MILLENIUM να παίξουν μπροστά σε δέκα άτομα.
Είναι απίστευτη η βλακεία μερικών να θέλουν μονίμως προσκλήσεις για όλα. Η σκηνή αυτή στην Ελλάδα χρειάζεται στήριξη, όλα τζάμπα δεν γίνονται.
Είναι θετικότατο ο διοργανωτής να είναι και οπαδός.
Για να παέι κανείς Θεσ/νικη να δει τα live, χρειάζεται αρκετά χρήματα, οκ, αν μπορείτε να πάτε όλα καλά, αν δε μπορείτε μη γκρινιάζετε, είναι άχρηστο.
Κάποιοι βάζουν χρήματα για να γίνοιυν αυτές οι συναυλίες χωρίς καμία εξασφάλιση στο αν θα έρθει κόσμος. Σεβαστήτε το αυτό.
…AOR κόλαση for ever!!!
και όπως λέιε και ο ΜΕΓΑΣ Σπύρος: “Μετά το AOR …το ΧΑΟΣ”!!!
Φίλε treat, όπως βλέπεις δεν είσαι μόνος!

Κατά την δική μου γνώμη δεν είναι περισσότεροι αυτοί που ακούνε Cradle of Filth, απλά η διαφήμιση σε όλα τα Μ.Μ.Ε τους βοηθάει να φαίνονται περισσότεροι.
Για πες μου ποιός σταθμός παίζει καθαρό Hard Rock / A.O.R ??..
Και μην μου πείς ο σταθμός του ανθρωπάκου της Michelin γιατί θα ξεράσω!!!
Και αυτός ότι του δίνουν οι εταιρίες που του τα σκάνε βάζει, χρήμα πάνω απο μουσική.
Και μιά που το παληκάρι που άνοιξε το topic λέγεται Treat, τους ξέρει κανείς στην ελλάδα?? Τους έχεις ακούσει σε κάνα ράδιο? Χλωμό. Και όμως είναι κορυφαίοι.
Όσο για τον αν ο διοργανωτής ππέπει να είναι οπαδός, φυσικά και συμφωνώ αρκεί να μην το “παίζει” οπαδός και να διοχετεύει πληροφορίες για να μαζέψει κόσμο, βγές και πες καθαρά ποιός είσαι.
Αυτός ο treat_gr δίνει πληροφορίες απο τον Μάιο για την συναυλία.
Να μάθουμε να ξεχωρίζουμε κάποια πράγματα, δεν είμαστε όλοι χαιβάνια σε αυτήν την χώρα και πόσο μάλλον στο συγκεκριμένο είδος μουσικής που δεν είναι “μοδάτο” αλλά “γαμάτο” :stuck_out_tongue:

Βλεπω πως αναψε η κουβεντα σχετικα με θεμα που εβαλα.
Να απαντησω σε μερικα θεματα που βαλατε.
1)Για τα λεφτα.Ξερετε ποσα λεφτα εχω φαει κατα περιοδους για συναυλιες που γινοταν
στην αθηνα?πολυκατοικια θα ειχα.οκ,ειναι προβλημα για καποια παιδια που δεν εχουν
αρκετα χρηματα.Θυμαμαι οταν κατεβηκα για metallica κοιμηθηκα σε παγκακι,γιατι δεν
μου εφταναν τα λεφτα για hotel ουτε ηξερα καποιο παιδι να με φιλοξενισει.Κι ομως η τρελλα για τη μουσικη με εκανε και ξεπερασα ολα τα εμποδια.Παντα υπαρχει τροπος οταν θελουμε κατι να το καταφερνουμε.Π.χ. για τη συναυλια των bonfire βαζω στην ακρη εδω και 2 μηνες λεφτα.
Επιπλεον αγοραζω dvd & cd’s απο το εξωτερικο γιατι στην ελλαδα δεν βρισκεις τιποτε πια.
Εκτος απο τις “σουπες” bon jovi,cinderella κτλ.
2)Τους redrum τους ειδα μια φορα.Δεν κανουν πολλα live αλλα ειναι καλοι.Προσωπικα
πιστευω πως ειναι η καλυτερη επιλογη για να ανοιξουν το live.Οι διασκευες τους ειναι
καλες και το set list θα μας ανεβασει.
3)Στην αθηνα εχει hard rock μπαντες?Το καλο νεο ειναι πως με την παρεα μου,θα κανουμε προσεχως ενα παρτυ αφιερωμενο σε μια παλια μπαντα τους RAW SILK,αν τους
θυμαται κανεις.Τα παιδια θα παιξουν ζωντανα (ο τραγουδιστης,ο ντραμερ,κι ο κιθαριστας)
και θα τους συνοδεψει στο μπασο,ο Στρατος απο τους θεσ/κιους wanted.
4)Οσο αφορα το ατομο μου,για μερικους που ρωτανε,ειμαι 35,γυμναστης αδιοριστος,και
φανατικος hard rocker και aorman.Οσο για τους TREAT για μενα ειναι κορυφαια μπαντα,
τολμω να πω πως τους εχω στην ιδια εκτιμηση με τους europe.
5)Σταματηστε τους τσακωμους.Μου θυμιζετε οπαδους απο αλλο ειδος μουσικης.Πιστευω
πως εμας τους ποζεραδες μας διακρινει καποια ποιοτητα.
6)Δεν ξερω ποια/ος ειναι ο/η bitch αλλα ρε παιδια και να εχει σχεση με τους διοργανωτες
και να προσπαθει να διαφημισει τη συναυλια δεν ειναι κακο.Χρειαζεται η διαφημιση.Δεν θα
ξεχασω πριν κατι χρονια που ηρθε ο malmsteen για live στη θεσ/κη και δεν πηγα γιατι απλα…δεν το ηξερα.Θυμαστε τον ron keel τον τραγουδιστη των Keel?Tο ξερετε πως μας
επισκεφτηκαν το 1989 με τον marc ferrari?Ηταν διακοπες σε ενα απο τα νησια μας.Αμα
δεν υπαρχει ενημερωση και διαβαζουμε περιοδικα που η υλη τους περιεχει death bands καλα να παθουμε.Ανταλασσω mails με δεκαδες μελη απο μπαντες.Ολοι θελουν να ερθουν,αν ομως δεν υπαρχει ανταποκριση απο εμας τοτε…
7)Τv & radio stations.Δεν ξερω τι παιζει αθηνα.Εδω το 104,7 FM Rock radio παιζει καλα.
Η αληθεια ειναι πως υπαρχουν ατομα με γνωσεις για να κανουν εκπομπες.Απλα τα ραδιοφωνα της πολης (οι ιδιοκτητες) αλλοτε το παιζουν “φιρμες” κι αλλοτε δεχονται αλλα
σου βαζουν περιορισμους στο προγραμμα (στην επιλογη κομματιων).Στην tv ειναι ποιο δυσκολα τα πραγματα.Υπαρχει μαι εκπομπη αλλα παιζει thrash-death παπαριες.
8)Κατι ακομα περι treat.To ξερατε πως ο τραγουδιστης τους ειναι υπευθυνος ηχου στην σουηδικη εταιρεια που εχει αναλαβει εδω και καποια χρονια την eurovision?Α ρε Ρουβα δεν πηρες το πρωτο βραβειο να παμε αεροδρομειο να τον προσκηνησουμε.
9)Απο τα live που εχω δει στο εξωτερικο εχω διαπιστωσει πως:Ακουμε την καλυτερη μουσικη,τους καλυτερους καλλιτεχνες,τον καλυτερο και ποιο ψαγμενο λαο,και τις καλυτερες…γυναικες.ΧΑ ΧΑ.Πραγματικα, μας θελω ολους μας, ενωμενους και ευτυχισμενους που ειμαστε οπαδοι αυτης της εξαιρετικης μουσικης που λεγεται hard rock.

Πω πω ρε συ George, έγραψες πάλι, τι αρθογράφημα ήταν αυτό?? Μου βγήκαν τα 8O
:lol:
Το topic που άνοιξες έχει όντως ομοιότητες με συζήτηση…Τατιάνας!! Και μπορώ να πω πως δεν μας ταιριάζει και δεν μας εκφράζει σαν κοινότητα. Είμαστε λίγοι και χρειαζόμαστε ένωση αλλιώς είμαστε καταδικασμένοι να βλέπουμε Burzum και λοιπές καφρίλες.
Συμφωνώ με κάποιες απόψεις για το ραδιόφωνα και την τηλεόραση και το επίπεδο των κομματιών που παίζονται, είναι ντεμέκ ροκ αυτά που παίζονται. Που είναι κομμάτια απο Red Dawn,TREAT(αγαπημένοι μου!!), ALIEN, Sic Vikki και πολλά πολλά άλλα. Όλο τα ίδια και τα ίδια παίζονται, πως θα “μορφωθεί” ο κόσμος. Με το ζόρι βρήκα 2 άτομα να ξέρουν τους TYKETTO!!! Άντε να τους πείσεις να δώσουν 30 ευρά να τους δούνε.Χλωμό.
Όσων αφορα το marketing, είναι πολύ σημαντικό κομμάτι.Ευτυχώς κάποια άτομα (ποιός άραγε?? :roll: :wink: ) βγάλαν βρώμα απο νωρίς για την συναυλία και το έμαθε όλη η ελλάδα.
Και για να χαλαρώσουμε, σας έχω ένα κουίζ.

Ποιός απεικωνίζεται στο avatar μου??
Μην είναι ο Mark/Marcie Free ??
Μην είναι γνωστός τραγουδιστής frontman ενός κορυφαίου συγκροτήματος που τον διώξαν επειδή δεν μπορούσε να αντισταθεί στα hot dog και τα πιτόγυρα??
Μην είναι ο 35 χρονών,γυμναστης αδιοριστος,και φανατικος hard rocker και aorman απκαλούμενος και ως treat_gr?? :smiley: :slight_smile: :lol:

Α, και για να μην το ξεχάσω, απαντήσετε δεν απαντήσετε, δώρο δεν έχει να ξέρετε.

Άντε μπας και δούμε και καμιά AOR μπάντα στον πλανήτη Greece!!

χα χα,παντως εγω δεν ειμαι.Τον ξερω τον κυριο,αλλα θελω την απαντηση απο τα αλλα μελη του rocking.

treat_gr welcome back 8)
Σε παραδέχομαι για το παραπάνω σου μήνυμα, το οποίο είναι απ’ όλες τις απόψεις υποδειγματικό.

Συμφωνώ στα περισσότερα απ’ όσα αναφέρεις. Raw Silk δεν είχε τύχει να ακούσω μέχρι στιγμής και μου έβαλε σήμερα ένα παιδί κι έπαθα την πλάκα μου, καταπληκτικοί.

misfit: Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχουμε να κάνουμε με διοργανωτή αλλά παραγωγό ραδιοφωνικού σταθμού, ο οποίος είναι χορηγός επικοινωνίας. Όπως έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα μηνύματα, ο χορηγός επικοινωνίας δεν έχει κανένα απολύτως όφελος από μια συναυλία, είτε αυτή πάει καλά είτε όχι. Το ότι κάποιος γνωρίζει ορισμένες πληροφορίες που οι περισσότεροι δεν ξέρουν και τις δημοσιεύει γιατί πρέπει να κατακριθεί; Αν και πιστεύω, ότι πέρα από το ρόλο της παραγωγού, στα μηνύματα της η bitch ενεργεί ως fan και όχι ως “εξουσιοδοτημένος” εκπρόσωπος. Αυτά τα ολίγα.

Μ’ αρέσει πάντως που ανά διαστήματα εξελίσσονται ορισμένες καλές και επικοδομητικές συζητήσεις.

Οφείλω να ομολογήσω ότι συμφωνώ με πάρα πολλά με τον Treat gr…
Καταρχήν επειδή το έθεσες και ως ο ειδικός επί των EUROPE στο site :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: , την εκτίμηση που έχεις εσύ για τους TREAT την έχουν και οι ίδιοι οι EUROPE!!! Ξέρετε οι Σουηδικές hard rock μπάντες δεν τσακόνωνται μεταξύ τους σαν τα κοκόρια. Έχουν μία αλληλεγγύη, γι’ αυτό έχουν καταφέρει ν’ αποτελούν αυτή τη στιγμή τη 2η μεγαλύτερη ποσοτικά και την 1η ποιοτικά hard rock σκηνή παγκοσμίως. Θυμάμαι όταν έφυγε ο NORUM από τους EUROPE δεν πήγαν να πάρουν έναν οποιοδήποτε sessionα φημισμένο, αλλά μισθοφόρο κιθαρίστα… Είπαν θα πάρουμε μόνο Σουηδό και απ’ ότι γνωρίζω πρώτη επιλογή ήταν ο κιθαρίστας των TREAT. Πολύ αργότερα όταν διαλύθηκαν στα πολλά fans convertion που είχαν διοργανωθεί, ποιοί νομίζετε ότι εμφανιζόντουσαν και έπειζαν παρέα του τραγούδια… Οι ΤΑLISMAN!!!
Απο εκεί και πέρα νομίζω πως το γεγονός ότι κάποιοι μπορεί να είναι χορηγοί σε κάποιες συναυλίες ή εκδηλώσεις, δεν είναι κακό. Μ’ αυτό το σκεπτικό δεν θα πρέπει να έχουν άποψη… Δηλαδή ο Ηλίας ή το ROCK ON σε συναυλίες που έχουν μπει χορηγοί επικοινωνίας δεν θα πρέπει να γράφουν τίποτα γι’ αυτά τα γεγονότα…;
Φανταστείτε το ROCK ON να μην έγραφε τίποτα για το φετινό ROCKWAVE…
Αυτά είναι ηθικισμοί του κώλου σ’ έναν κόσμο εντελώς ανήθικό!!!
Προσωπικά δεν πήγα στους LA GUNS γιατί πολύ απλά έχω πολλές υποχρεώσεις, αλλά και γιατί σαν συγκρότημα δεν μου αρέσει… Αλλά στους TYKETTO, BONFIRE θα πάω και κολυμπώντας κι ας πετάμε την επόμενη μέρα οι 3 καμπαλέρος για Λονδίνο (όπου εκτός από EUROPE, κατά πάσα πιθανότητα θα δούμε και DEEP PURPLE και THUNDER).
Γενικότερα γουστάρω που η Θεσσαλονίκη μας δείχνει το δρόμο, γιατί την θεωρώ μία πανέμορφη πόλη με ωραίους ανθρώπους, που έχουν βέβαια το μικρό ελλάτωμα να είναι ΠΑΟΚ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: