Hard rock live at greece

΄

Μια χαρά τα κανονίσατε για το party των Raw Silk, χαχα. Στείλτε μας μια φωτογραφία να δούμε ποιοι θα παίξουν, γιατί οι αναφερώμενοι δεν ξέρουν τίποτα.
Συνοπτικά: ο τραγουδιστής δεν έχει ιδέα, και τη στιγμή που γράφονται αυτές οι γραμμές είναι στην γραμμή του τηλεφώνου και έχει μείνει με το στόμα ανοικτό.
Ο κιθαρίστας δεν ασχολείτε εδώ και χρόνια με το hard rock και κάνει παραγωγές για dance. Τώρα ο μόνος που δεν μπορώ να βρώ άμεσα για να ρωτήσω είναι ο drummer αλλά μέχρι πριν 5-6 μέρες που βρεθήκαμε δεν ανέφερε τίποτα. Και γιατί οι τρείς? Οι άλλοι που είναι? Και τον μπασίστα το Σάββατο τον είδαμε στο “Revenge” και ο πληκτράς μια χαρά είναι ο άνθρωπος. Επειδή στην επανέκδοση του cd ήταν 3 μόνο στο οπισθόφυλο? Και αυτοί που είναι στο οπισθόφυλλο είναι τραγουδιστής, drummer, και πληκτράς. Μήπως κανονίσατε με άλλο γκρουπ?

misfit: Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχουμε να κάνουμε με διοργανωτή αλλά παραγωγό ραδιοφωνικού σταθμού, ο οποίος είναι χορηγός επικοινωνίας. Όπως έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα μηνύματα, ο χορηγός επικοινωνίας δεν έχει κανένα απολύτως όφελος από μια συναυλία, είτε αυτή πάει καλά είτε όχι. [/quote]

Φίλε kourou, θα σου έλεγα να μην βάλεις και το χέρι σου στην φωτιά γιατί καμιά φορά μπορεί να εκπλαγείς με το who is who. Στην ελλάδα ζούμε, την χώρα της μιζέριας και της ρουφιανάς, ο άλλος θα κάνει τα πάντα για το χρήμα!!!
Και όσο αφορά για το αφεντικό του χορηγό επικοινωνίας, μην ξεχνάς ότι μιλάμε για το μεγαλύτερο λαμόγιο της μεσογείου, τον γνωρίζω προσωπικά (δυστηχώς). Τα πάντα για το χρήμα και την αρπαχτή.
Ακόμα θυμάμαι την διαφήμιση για Alice Cooper “θα παίξει όλα τα χιτ του με φούλ σκηνικό”, και ο τύπος δεν έπαιξε πάνω απο τα μισά του χιτ με ένα σκηνικό φτήνιας!!!

Άστα και βράστα, λαμόγια παντού, αυτό μας έχει φάει στην χώρα τούτη.

Άντε να δούμε σε ποιά χώρα της ευρώπης θα πάμε για να δούμε Motley Crue Final Tour.[quote][/quote]

Γνωριζουμε πολυ καλα τον drummer των raw silk,ενα φιλαρακι μου που τον ξερει επισης προσωπικα μιλησε μαζι του και μου ειπε πως του Κωστα του αρεσε η ιδεα που ειχαν αρκετα παιδια εδω πανω στη θεσ/κη να γινει στους επομενους μηνες αυτο το event,κι οτι
μπορουν να παιξουν καποια κομματια τους Live.Δεν ξερω αν ο κυριακιδης μιλησε ηδη με τα αλλα παιδια της μπαντας,αλλα μας ειπε πως θα γινει.Για τα 2 μελη που λες που δεν ειναι στο εξωφυλλο του cd δεν ξερω κατα ποσο εισαι ενημερωμενος,αλλα ηταν sessions.Κι απ’οτι ειμαι σε θεση να γνωριζω δεν εχουν αμεση σχεση με τα αλλα 3 παιδια.
Αυτη τη στιγμη εννοω.Οχι πως δεν θα ηθελα να δω την μπαντα με την original συνθεση.
Εννοειται πως το cd τους το εχω υπογεγραμμενο κι απο τους 3.Μαλιστα πριν 3-4 μηνες
εστειλα ενα βιντεο ντοκουμεντο στον drummer τους με το κομματι “street girl” απο εκπομπη τηε ερτ 2,παιζουν live.Αυτα,και χαιρετησματα στα παιδια.Οπως βλεπεις δεν “μιλησαμε” με αλλη μπαντα.Εχουμε 22 χρονια στο χωρο και δεν κανουμε
“λαθη”.Get it?

O Πέτρος επειδη τυχαινει να τον γνωριζω πολλα πολλα χρονια , θα σου πω οτι ηταν κολλητος με ολο το group πριν ακομα ονομαστουν καν Raw Silk … οποτε δεν λεει βλακειες , αλλα οπως ειδες αναφερει ολους τους υπολοιπους εκτος απο τον Κυριακιδη που δεν τον βρηκε . Δεν λεει βλακειες , αλλα ουτε και εσυ λεω οτι λες βλακειες . Μακαρι να γινει αυτο που λετε … :smiley:

οκ φιλαρακι,για να μιλα ετσι ο πετρος,σιγουρα ξερει.Thanks για τη διευκρινηση.Επρεπε απλα να του απαντησω σχετικα με το τι εχουμε μαθει εμεις απο τον κωστα.

ΘΕΜΑ:ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ & ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ
Σκεφτηκα να αναλυσω αυτο το θεμα,παρακινουμενος απο τα σχολια που κανει
το παληκαρι με το avatar Tigetlaiz.
Δεν ξερω με τι σκεπτικο διοργανωνει ο καθενας μια συναυλια.Αλλος θα πει
για τα χρηματα,αλλος για την τρελλα του,προσωπικα,αν με ρωτησει κανεις…
δεν με νοιαζει.
Ας παρουμε την πρωτη περιπτωση:Σιγουρα οταν καποιος διοργανωνει μια
συναυλια και μαλιστα σαν αυτες που πανε να γινουν στη θεσ/κη,πρωτοπο-
ριακες για την φτωχη μας Ελλαδιτσα,εχει σαν πρωτο στοχο,να μην μπει μεσα.
Κι απο εκει και περα οτι αλλο μαζεψει θα ειναι κερδος.Για εναν υγειη
διοργανωτη αυτο ειναι ενα κινητρο,ωστε να ξανακανει τετοια συναυλια.
Στην αρχη μπορει σε καποιους να φανει π.χ το εισητηριο ακριβο,να μην
του αρεσει ο χωρος κτλ.Θα σας πω κατι,ετσι για να ανοιγω τα ματια σε
μερικους.Στο Marquee στην Αγγλια,το εισητηριο για το οποιοδηποτε live
ηταν στην μιση τιμη απο τα εισητηρια που αγοραζουμε εδω.Με τη διαφορα
πως οι ιδιοκτητες εκει ηξεραν πως σε καθε live το μαγαζι θα ειναι πιτα.
Το ιδιο θα γινοταν κι εδω.Δηλαδη αν η ανταποκριση του κοσμου θα ηταν
αναλογη δεν θα υπηρχε λογος να γινει το live με 30-40 ευρω,αλλα με 20.
Στο κατω κατω αν το παρουμε και κυνικα ο καθε διοργανωτης βαζει καποια
εκατομμυρια,δεν θα παει και φυλακη.Το καλο ειναι πως οποιο και να ειναι
το κινητρο,ξερω πως ο τυπος που κανει το live ειναι δικος μας,poseras,
οποτε εχουμε ενα ακομα λογο να βοηθησουμε ωστε να παει καλα το live &
καθε live.
Στην δευτερη περιπτωση προσωπικα γνωριζω ατομα που εχουν την οικονομικη
ανεση να κανουν συναυλιες και ατομα σπονσορες.Ξερετε τι μου εχουν πει?
Πως φοβουνται,γιατι πριν 2-3 χρονια νομιζαν οτι στην Ελλαδα εχει μονο
blackdeathαδες.Θα ηθελαν να κανουν κατι, και ξερετε γιατι?
Για την τρελλα τους περα απο το οικονομικο,να ζησουν οι ελληνες οπαδοι,
οι φιλοι τους hard rock στιγμες αναλογες αυτων που βιωνουν τ’αδερφια του
εξωτερικου.Οχι μονο live,αλλα και events με μελη απο διαφορες μπαντες.
Εμεις οι ροκαδες ειμαστε τρελλαμενοι,στερημενοι απο καλα live.
Ρε,εχω ενα φιλο απο Σερρες τρελλο ποζερι,που ηρθε να σπουδασει κομμωτικη
γιατι θελει να ανοιξει κομμωτηριο ειδικα για ποζεραδες.Τι μου λετε τωρα!
Ο αλλος ανεβαλλε τον γαμο του για να παει να δει KISS.Μαζι με την γυναικα
του.Αξιοιιιιι!!Και ειμαστε πολλοι.Χθες εγινε poser party στο καφε 105.5.
Γνωρισα ατομα απο επαρχια που σπουδαζουν εδω και δεν τους ειχα ξαναδει.
Οσο για κοπελες…Vixen’s.Ροζ μυτερες μποτες,τατουαζ whitesnake φανατικες
danger danger yeaaahhh!!!Απο εγκυρες πηγες εχω μαθει πως μια εβδομαδα πριν
το live των bonfire,στην αθηνα εχουνε κλειστει τα ραντεβου στα κομμωτηρια.
Εσεις εκει κατωωω,αληθευει?
θελω τις αποψεις σας τεκμηριωμενα,οκ tigertailz?Εχω φιλαρακι που κανει
προγραμμα καθε πεμπτη στο harley bar.Τον βοηθω με οπτικο οσο και ακουστικο
υλικο.Θα μπορουσα να μην τον βοηθησω και να μην τον κανω “μαγκα” με το
δικο μου υλικο οπως λενε καποιοι.Εγω βαζω πανω απ’ολα την μουσικη.
My fav bands:TREAT,ALIEN,BAI BANG,DANGER DANGER,KISS (εκτος συναγωνισμου)
ROKO,LILLIAN AXE,RATT,POISON,VALENTINE,VICE,CHINA,TOUBLE TRIBE,BONFIRE,
EVENRUDE,LANCIA,ZERO,ZINATRA,STAGE DOLLS,ROXUS,SHY,RAW SILK,BIG BAD WOLF
STEEL HEART,TALISMAN (SOTO εισαι Θεος!!Δεν λεω εσενα Θοδωρε,χα χα).
Mε γυναικεια φωνητικα:WITNESS,SARAYA,LAOS,ALLISSON,FEMME FATALE,ALLYSON
AVENUE,DEVAY.
Αγαπημενη εκπομπη:Παντρεμενοι με παιδια.Al εισαι idol.Kelly come to greece
,ha ha

Ας τα πιάσουμε απο την αρχή. Ο τύπος με το Tigertailz avatat λέγεται misfit!!
Τώρα, διαβάζωντας τα κείμενα σου βλέπω μία τάση αυτοπροβολής, για παράδειγμα, εσύ και οι φίλοι σου θα φέρετε τους Raw Silk (μόνο που εκείνοι δεν το ξέρουν), βοηθάς ανθρώπους με οπτικοακουστικό υλικό να το παίξουν dj και κάτι λοιπά, τους ξέρεις όλους, διοργανωτές, υποψήφιους κλπ κλπ. Σιγά ρε φίλε, χαλάρωσε λίγο. Άμα έχεις τόσο υλικό όσο λες, γιατί δεν πας να παίξεις εσύ και δεν ψήνεις και τα φιλαράκια σου να κάνουν συναυλίες. Επίσεις έχεις άποψη για την χρηματίκη κατάσταση όλων των ροκάδων της χώρας?? Το ότι τα έχεις εσύ, δεν σημαίνει ότι τα έχουν όλοι έτσι??
Δεν ξέρω για σένα αλλά άλλοι έχουν οικογένεις παιδιά σκυλιά κλπ. και δεν μπορούν να σκάσουν 200ευρώ για μιά συναυλία για να έρθουν απο μακριά. Άρα δεν έχεις το δικαίωμα να απορίψεις αυτήν την εκδοχή.
Όσο για τους διοργανωτές, το κουράσαμε λίγο. Δεν με ενδιαφέρει ποιός την κάνει την συναυλία, ας είναι και κάποιος που κανονίζει συναυλίες σκυλάδικων και καφρίλων. Εμένα με νοιάζει να γίνει σωστά και με σεβασμό στον πελάτη. Να διοργανώσουν κάτι σωστό επιτέλους για τον κόσμο και όχι για το εύκολο χρήμα. Με σωστή υπεύθυνη διαφήμιση και όχι τύπου bitch, έιμαι το ένα, είμαι το άλλο κλπ.
Βγές και πες ποιός είσαι και πες την πληροφορία που θέλεις, θα σε παρεξηγήσει κανείς?? Δεν νομίζω, ίσα ίσα το αντίθετο. Αλλά όχι να μας περνας και για μα…μελούκους!!! Αυτό δεν το δέχομαι.
Παρόλα ταύτα, εγώ θα έρθω στην συναυλία, όπως πήγα και στους L.A Guns (μολονότι δεν με είδε η/ο bitch) και στην τελική θέλω να πετύχει μπας και έρθει και κάνα άλλο. Απλά θα ήθελα αυτοί που τις κάνουν να μάθουν να τις κάνουν σωστά και όχι αρπακόλα.
Τέλος, απο ότι έχω μάθει απο κάτι φιλαράκια που κατέβηκαν θεσσαλονίκη, αυτός που κάνει την συναυλία έχει μαγαζί και πουλάει cd σε τρελές τιμές σε σχέση με μαγαζιά στην ευρώπη(aorheaven, musicbuymail). Αν, αυτό αληθεύει, εσύ το θεωρείς σωστό που ρουφάει το μεδούλι των λιγοστών hardrockaδων που μείναμε και των θεωρείς “δικό” μας. Εγώ πάλι όχι. Οι ευρωπαίοι τι είναι τότε, “ποιό δικοί μας”??
Αυτά.

Sxetika me osa graftikan parapanw gia tous raw silk, exw na pw to eksis. Sunomilisa prosopika me ton Kosta Kyriakidi (ton drummer twn Raw Silk) prin apo dio evdomades kai mou iposxethike na sinenoithi me ton tragoudisti kai kitharista (twn Raw Silk) gia mia kai monadiki sinaulia sth thessaloniki eite sta plaisia kapoiou festival eite san prwsopiki tous sinaylia. Kai gia na mi ginei kamia pareksigisi, de mou to iposxethike mono, eksefrase kai o idios ti megali tou epithimia gia kati tetoio. Opoios asxoleite me tous Raw Silk tha exei to e-maiil tou Kyriakidi gia na epivevewsei auta pou grafw. Twra an o tragoudistis de kserei tipota auto mporei na ofeilete sto oti isws na min irthe akoma se sinenoisi me ton kyriakidi.Pantws epivevewnw ton Treat_gr gia tis dilwsis tou sxetika me Raw Silk.

Ασχετο βεβαια … αλλα τους Nok Out τους ξερει κανενας ?

Εγώ, Εγώ. Τι κερδίζω? Μήπως εισητήριο για τη συναυλία των Raw Silk στη Θεσ/νικη?

Δήλωσα εξ’ αρχής ότι με τον drummer (και ιδρυτή του group) δεν μίλησα. Δεν αναφέρω ονόματα και επίθετα για ευνόητους λόγους. Οι δύο μουσικοί που δεν μπήκαν στο εξώφυλλο δεν ήταν session αλλά μέλη του γκρουπ που όμως δεν ηχογράφησαν στο δίσκο. Οι 5 που εμφανίζονται στο οπισθόφυλλο του LP αυτοί έπαιξαν με τους Saxon 2 μέρες στο Ροδον, σε συναυλίες στην Αθήνα και την επαρχία, και 2 φορές τη εβδομάδα για 2 season σε live bar της Γλυφάδας. Ο ένας από τους δύο που δεν είναι στο εξώφυλλο είναι ο κιθαρίστας που κατα τον treat ήταν session. Που όμως ενώ δεν ασχολείτε πια με τη hard rock μουσική και έχει δυο χρόνια τουλάχιστον να πάρει τηλ. τα άλλα παιδιά, πιστεύεται ότι θα έρθει να παίξει live. Εκτός εάν έχουν συνεννοηθεί με κάποιον από τους κιθαρίστες που έγραψαν στο δίσκο (μιας και ο treat αφήνει υπονοούμενα σχετικά με την ενημέρωση πάνω στο συγκεκριμένο θέμα ας μας απαντήσει όπως και πόσοι μπασίστες, τραγουδιστές, πληκτράδες ή ποιοι κάνανε τα δεύτερα φωνητικά στο δίσκο). Με τον τρόπο που απαντά ο treat θεωρώ ότι επιτίθεται προσωπικά, διότι είναι άλλο να αμφισβητούν τα λεγόμενά σου με επιχειρηματα και άλλο με φράσεις του στυλ “δεν ξέρω κατά πόσο είσαι ενημερωμένος, αλλά ήταν sessions”, “get it”. Μπορώ να σχολιάζω ώρες και αυτό το mail του treat, αλλά δεν έχει σημασία. Καταλαβαίνω την επιθυμία του να δει live τους Raw Silk, οπότε είναι πολύ εύκολο την μεγάλη επιθυμία που του εκφράστηκε από το μέλος του γκρουπ που μίλησε, να την μεταφράσει όπως θέλει. Πάντως, μακάρι να βγω ψεύτης (γιατί και εγώ θα έρθω εάν γίνει αυτό), δεν το βλέπω να γίνεται ξέροντας τις καθημερινές ασχολίες του καθενός.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται άλλη ανάλυση το θέμα Raw Silk. Ας πέσουν λίγο οι τόνοι. Δεν χρειάζεται η φαγωμάρα. Τα λέμε στους Tyketto. Με την ευκαιρία να ακούσω και τους Red Rum, λόγω περιέργειας μιας και η μπάντα που έιχα από το 88 έως 94 λεγόταν Red Rum και μετά HotLine. Μην αρχίσετε τα mail, δεν ζητάω δικαιώματα για το όνομα (τουλάχιστον όχι ακόμα). !!!
Πάντως εάν ο treat θέλει να μάθει και άλλα σχετικά με το θέμα ας στείλει pm.

Κι εγώ λέω να ηρεμήσουμε λίγο.
Πέτρο, δε νομίζω τα λεγόμενα του treat να σε πείραξαν τόσο πολύ. Αντιθέτως μου δημιουργήθηκε η άποψη ότι έπεσαν πάνω του (όπως κι εσύ) να του την πείτε για τους Raw Silk, θέλοντας να τον βγάλετε έμεσα “ψέφτη” για όσα λέει.

πέτρο και ολοι οι υπολοιποι, ευκαιρια να λυσω και αυτη την παρεξηγηση. REDRUM και οχι red rum, και εννοω murder backwards και οχι κοκκινο ρούμι. πληροφοριακα και φυσικα χωρις παρεξήγηση!!! αντε να με πειτε ρουφιανα και για αυτο!!! (δεν εννοω εσενα πέτρο)

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ MISFITS:
Δεν εχω φιλαρακι μου κανενα λογω αυτοπροβολης,απλα οταν καποια παιδια που ξερουν
καλυτερα τα αφεντικα των rock clubs εδω στη θεσ/κη,μου ζητουν να τους βοηθησω,οχι μονο εγω,αλλα και ολη η παρεα μου,μιας και μας ξερουν ποσο αρρωστοι ειμαστε με τη μουσικη αυτη, παντα εχουμε τη διαθεση να το κανουμε.Οσο για το γιατι δεν παω να κανω προγραμμα εγω,απαντω οτι αν ηξερες ποσο βαρυ ειναι το καθημερινο μου προγραμμα,θα καταλαβαινες πως δεν μου περισσευει χρονος.Βλεπεις δεν ανηκω στην κατηγορια των τεμπεληδων.Σε πληροφορω ακομη πως η οικονομικη μου κατασταση ειναι σε μεση φαση.Κι αν διαβαζες προηγουμενη αναφορα μου,εχω κατεβει αθηνα απειρες φορες,χωρις να ξερω κανεναν κι εχω κοιμηθει σε παγκακια,για χαρη των live.
Εξαλλου δεν επιασα κανεναν απ’το αυτι να ερθει στις συναυλιες,ξερω πως ειναι δυσκολα για πολλα ατομα που εχουν οικογενειες να ανταπεξελθουν στα εξοδα.Ζητησα απο τα ατομα που μπορουν, να υποστηριξουν την ολη φαση.Να σε ρωτησω κατι αλλο…Τι εννοεις οταν λες μια συναυλια “αρπακολα”?Οσο για τα μαγαζια της ευρωπης και το θεμα των τιμων,επειδη οχι μονο ψωνιζω απο το εξωτερικο αλλα και εχω καθημερινη επικοινωνια με
δεκαδες οπαδους απο ΗΠΑ ως Νεα ζηλανδια σε πληροφορω πως οι αποψεις μας συμφωνουν σε ενα πραγμα:Οπου σε συμφερει ψωνιζεις.Ξερω το μαγαζι που λες στη θεσ/κη,εχω παει και ξερω τις τιμες.Θα σου πω ομως για παραδειγμα (αν και δεν ξερω ποσο ψαγμενος εισαι) πως το cd του evenrude μπορει να πουλιεται πανακριβα,αλλα αν δεις καταλογους απο ξενα μαγαζια θα δεις πως ειναι σπανιοτατο και δεν το βρισκεις ουτε στο ebay.Θελω να πω καποια κομματια ειναι rare συλλεκτικα,και απευθυνονται σε συλλεκτες.Δεν ειναι το number of the beast που εχει 6.99 ευρω.Το καλο κοστιζει.
Ο κολλητος μου πηρε 3 cd 250 ευρο.Θα τα εδινες εσυ?Δυσκολο για ενα παιδι με στενη οικονομικη δυνατοτητα να το κανει.Πολλες φορες,επειδη μιλω με μπαντες,τους εχω εξηγησει την ολη κατασταση,για το ποσο πολυ ακριβα πουλιουνται τα cd τους,κι απο οτι βλεπω πολλοι ακουσαν οχι μονο εμενα αλλα και πολλα αλλα παιδια και επανακυκλοφορουν τις δουλειες τους μεσω της Frontiers.Αυτες οι λιγες διευκρυνησεις απο μενα,φιλε μου.Χαιρομαι που κανουμε αυτη την κουβεντα.Ο ενας μαθαινει απο τον αλλο.Θα χαρω πολυ να σε γνωρισω οπως και ολα τα παιδια που θ’ανεβουν για το live απο
αυτο το site,και να μιλησουμε κι απο κοντα.
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ:
Για τους 2 που δεν ηταν στον δισκο κι εγω ηξερα και συμφωνω μαζι σου πως απλα δεν ηχογραφησαν με τα αλλα τα παληκαρια.Δεν ξερω ποσοι και ποιοι επαιξαν η κανανε φωνητικα στο δισκο,δεν γνωριζω λεπτομερειες ουτε ειμαι αθηναιος για να ξερω τα προσωπικα καθε μπαντας.Θα μπορουσες να απαντησεις εσυ για μια μπαντα τους fallen heart που ηταν απο τα μερη μας,ποιος ηταν ο 2ος τραγουδιστης που τωρα παιζει σε ροκ μπαντα στην αμερικη,και εκανε φωνητικα και επαιζε πληκτρα στις προβες τους?Μην αρπαζεσαι λοιπον.Με το “get it” και “το ποσο ενημερωμενος εισαι” δεν ειχα προθεση να σε προσβαλλω,η,να σε αμβισβητησω.Εδωσα καποιες πληροφοριες σχετικα με τη συζητηση που καναμε με τον κυριακιδη και τιποτε παραπανω.Απ οτι διαβασα παραπανω απο ενα αλλο παιδι, ξερεις τα παιδια χρονια τωρα, οποτε ενας ακομη λογος να σεβαστω
τα λεγομενα σου.Η επιθυμια μου να δω ενα πιθανο τους live, σιγουρα ειναι μεγαλη.Καποια απο τις επομενες μερες σχεδιαζουμε με τα παιδια εδω να μαζευτουμε και να μιλησουμε για το πως μπορουμε να οργανωσουμε κατι πολυ καλο για την μπαντα.Κι αν στν τελικη,δεν γινει live και μονο να τους γνωρισουμε απο κοντα θα ηταν για μας ΤΙΜΗ.Σε περιμενω στο live.θ’ανεβεις απο την προηγουμενη μερα που θα ειναι οι bonfire για αυτογραφα και φωτογραφιες?Και κατι τελευταιο:Οτι λεω και γραφω ισχυει.Δεν συνηθιζω να παραπληροφορω τον κοσμο.cheerzz!!!Παω ν’ακουςω λιγο DALTON να τρελλαθωωωω!!!

ο Γιαννακης ο Κουτσελινης μηπως ? :wink:

Και εγώ redrum εννοώ. Λόγω ταχύτητας έβαλα space. Από τη “Λάμψη” (με τον Νίκολσον, μη παρεξηγηθώ) το είχα δει τότε…

Ο τραγουδιστής που ζητάς είναι μάλλον ο πρώην Deceptor.O Αντρέας είπε και το όνομά του, αλλά δεν έχει σημασία και να κάνω λάθως. Δεν ξέρω αν θα έρθω από Σαββατο επάνω, γιατί μετά το live των Bonfire, φεύγω την επόμενη μέρα πρωί-πρωί για Λονδίνο για να δω στο Hammersmith τους Europe, και την επόμενη μέρα (Τρίτη) θα πάω έξω από το Λονδίνο να δω Thunder & Deep Purple (όχι δεν είμαι χειριστής πατρικής περιουσίας, εργαζόμενος είμαι και πήρα άδεια). Όπως καταλαβαίνεις θα είμαι στο τρέξιμο 3 συνεχώς μέρες οπότε το σκέφτομαι να ανέβω από Σαββάτο. Αν ανέβω θα στείλω μύνημα.Εδώ είμαστε για να τα λέμε…

οκ πετρο τοτε περιμενε λιγακι και αν πανε καλα θα βρουμε ενα καλο δικηγορο… παντως περα απο πλακα πιστευω οτι ειναι πολυ καλο ονομα για μπαντα. η δικια σου γιατι σταματησε?

o treat einai to kalitero paidi kai opoia sinavlia exei anferei exei pragmatopoithei.
Epitelous tin idia mousiki akoume kai swsta treat as organothoume kai osoi mporoume as stiriksoume tis sinavlies pera apo simferonta kai kakies!

thanks για τα καλα σου λογια.Απλα πονω που τοσα χρονια δεν ειχαμε τη δυνατοτητα να δουμε τετοια live και τωρα που παει κατι να γινει,καποια παιδια βαζουν σε προτεραιοτητα την γνωστη μας “μιζερια”.Εγω προσωπικα θα ηθελα μεσα στο χρονο να γινονται παρτυ σε αθηνα-θεσ/κη-λαρισα ωστε να βρεθουμε ολοι εμεις οι aor,hardrock,poser οπαδοι.
Εχετε χαιρετησματα απο τη vanessa που παρουσιαζε το headbangers ball,καθως κι απο
πολλα μελη απο διαφορες μπαντες,που εχω μεσω mail επικοινωνια.