Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

ep ξε-ep, μπαίνει στα καλύτερα της χρονιάς. Θα του δώσω μία βδομάδα για να βεβαιωθώ.

όλο το Jazz tv ep-άκι - ευγενική χορηγία youtube - πατήστε στα κομμάτια:

  1. Μary had a little lamb
  2. Wonderful world
  3. 5-6-5-7
  4. Summertime

Αυτο το αλμπουμ γαμωτο, δεν ξερω γιατι, αλλα δε μου αρεσε. :confused:
Μου φανηκει σαν ατυχης πειραματισμος, σα να δοκιμασαν πολλα πραγματα μαζι αλλα να μην υπηρχε εμπνευση. Χμ.

…εχω κολλησει ομως με Blacklisted. Σο φαρ, ακουω τα Heavier Than Heaven, Lonlier Than God και No One Deserves To Be Here More Than Me και μ’αρεσουν και τα δυο ασχημα.
Ομορφο, δυνατο χαρκορ κ ενα δειγμα του:


Εγώ σήμερα ανακάλυψα αυτό και με ενθουσίασε:

[B]In Cold Blood ‘‘Hell on earth’’[/B]

Δίσκος του '99, με μέλη των θεών Integrity. Το ύφος κυμαίνεται ακριβώς εκεί, Integrity, Ringworm κλπ. Γαμάτοι beatdown ρυθμοί, πολύ ωραίες ιδέες στα riffs, κάποιες ακουστικές εισαγωγές που ομορφαίνουν το δίσκο, μελωδικά (σοβαρά) sol- άκια εδώ κι εκεί, άρτιο αποτέλεσμα. Ο δίσκος είναι γύρω στα 20 λεπτά, οπότε ακούγεται 2- 3 φορές στα καπάκια και ξεχωρίζεις κάποια κομμάτια από την πρώτη (π.χ. εμένα μου άρεσαν τα ‘‘Bear no shame’’, ‘‘War is waged’’, ‘‘Pain’’ πιο πολύ). Τσαμπουκαλεμένα, hardcore φωνητικά, όπως πρέπει. Να βγάζουν τσατίλα, αλλά να καταλαβαίνεις και τι λέει. Όσοι γουστάρουν αμερικάνικο hardcore των '90s πρέπει να το ακούσουν. Εμένα με ενθουσίασε ο δίσκος, το συγκατελέγω στα πολύ ωραία πράγματα του είδους που έχω ακούσει. Δυστυχώς η μπάντα δεν έχει βγάλει άλλο album (νομίζω). Δεν ξέρω καν αν υπάρχουν σαν μπάντα πλέον.

Όχι, οι In Cold Blood δεν έχουν βγάλει κάτι άλλο επίσημα.
Έχουν διαλύσει από… τότε! Ωραίοι πάντως!

Thumbup σε Lena για Blacklisted τους οποίους δεν είχα ακούσει και απ’ ό,τι αποδεικνύεται… κακώς!

Τελικά η deathwish έχει ωραίες μπάντες ε worst? :stuck_out_tongue:

χαχαχαχ τώρα ετοιμάζομουν να κάνω σχόλιο:lol: Με πρόλαβες!

[B]Βlacklisted[/B] πάρα πολύ καλοί:thumbup:

Ντάξει σε πολλούς μπορεί να φάνει ότι το στυλ αυτό που πλασάρει οι deathwish έχει ψιλοκορεστεί, ομώς πραγματικά οι μπάντες της είναι πάρα πολύ καλές… Και γενικά ένα label με μπάντες όπως οι converge, οι victims, οι integrity, οι doomriders, οι united nations απλά το σέβεσαι.

Εγώ πάντως έχω ξαναδηλώσει ότι μία από τις καλύτερες μπάντες της είναι οι:

[B]THE CARRIER[/B]. Απλά τσεκάρετε το άλμπουμ [B]one year later[/B]
(http://www.youtube.com/watch?v=13Xrw7oJY_g&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=wem3Ypaz8MM)

Eπίσης πέρι in cold blood, να πω ότι και μένα μ’ αρέσουν. Τέλος, τελευταία έχουν αρχίσει να ξεπετάγονται πολλές μπάντες στο στυλ αυτό ([B]holly terror[/B] κι έτσι) όπως oι[B] Blind To Faith, Rot In Hell[/B]

Μπαντάρες έχει η deathwish, υπέγραψε τους touche amore και τους Deafheaven.

Οι πρώτοι είναι μια πολύ γνωστή screamo μπάντα και οι deafheaven κυκλοφόρησαν ένα demo φέτος και κινούνται σε usbm/post-bm (πείτε το όπως θέλετε :p)

Ενδιαφέρουσες επιλογές και πρωτότυπες για την deathwish, περιμένουμε και από τα 2 συγκροτήματα καινούριο album μέσα στο 2011

:smiley:
Kαι μιας και το ανέφερες…
[B]PULLING TEETH - Paranoide Dellusions/ Paradise Illusions (2009)[/B]

Πόσο αριστουργηματικό, βαρύ, “σκισμένο”, τελετουργικό crossover - hardcore/doom/sludge. Και αυτό το ανακάλυψα αργά, δυστυχώς.

Ψήθηκα κι εγώ για blacklisted…

εdit - btw έκανα σερτσ για pulling teeth και μου έβγαλε ό,τι είχε να κάνει με metallica και κάτι ποστς του rip noob, δεν κατάφερα να καταλάβω αν έχουν αναφερθεί ξεχωριστά.

A κι επειδή το θυμήθηκα τώρα, να πω ότι άκουσα αυτό που είχε προτείνει πριν λίγες μέρες ο forkboy, και το βλέπω αρκετό καιρό τώρα στη γύρα…

[SPOILER]

[/SPOILER]

Ένα grindcore/hardcore/crust συνοθύλευμα με φωνητικά πολύ παρόμοια με victims! Αντε γεια δηλαδή. Πολύ καλός δίσκος γενικά άλλα μέχρι να πείς nails έχει τελειώσει:( Λίγη ώρα.

Εντωμεταξύ ήθελα να το πάρω προχθές από ένα μαγαζί και είχε το βυνίλιο 19 ευρώ. Τελικά πήρα today is the day:twisted:

Born of Osiris

Ένα progressive deathcore band. Ιδρύθηκε το 2003 και έχει βγάλει 2 άλμουμς. Το The New Reign(2007) και το A Higher Place(2009). Ενώ αναμένεται να κυκλοφορήσει νέος τους δίσκος στις αρχές του 2011.

Πολύ ενδιαφέροντες αυτοί:!: post-hardcore/screamo/black metal τολμώ να πω ότι μου φαίνονται. Όπως και να’ χει πολύ συναίσθημα και γαμάτη ατμόσφαιρα. Αναμένω το άλμπουμ τους.

Toύμπανο το demo του 2010

[SIZE=“4”]http://www.youtube.com/watch?v=OiPO0x2yw-k[/SIZE]

Άκου και το split των touche amore/la dispute

the shape of punk to come,never came and will never come

To ανακάλυψα τώρα και το ακούω εδώ και καμια ώρα.
Εξαιρετικό, ε.

[B]New Lows - Harvest Of The Carcass
[/B]

Κυκλοφορεί και σκοτώνει, από την deathwish εννοείται. (Τα drums είναι τέλεια!)

μετά το φανταστικό περσινό ΕΡ, το δεύτερο άλμπουμ των [B]Trap Them[/B] με τίτλο “Darker Handcraft” είναι έτοιμο να κυκλοφορήσει και ακούμε νέα κομματάρα (“the Fact”) εδώ:

Άκου το new lows εσύ, παίζει να σ’αρέσει.

Η αλήθεια είναι ότι με έψησε με το trapthem/victims οξώφυλλο, αλλά πριν λίγο συνειδητοποίησα ότι δεν έχω ακούσει το τελευταίο Integrity ακόμα… :oops:

οπότε μπαίνει στη λίστα με τα 231563612367 προς τσεκάρισμα.

Εμένα πάντως με πώρωσαν τα κομμάτια που είχε στο site της deathwish, κατεβαίνει άμεσα το δισκάκι

Κάντο asap. ΘΕΙΚΟΣ δισκος. Τελεια επιστροφη. Στα καλύτερα φετινά.

παλαιοημερολογίτης.

αφου καταλαβαίνεις τί λέω!:stuck_out_tongue: