Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες


[SIZE=“6”]Ε ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΘΕΣΑΙ???[/SIZE]

Το [B][I]Standing against the odds[/I][/B] από [I][B]Μy Distance[/B][/I] δεν έχει βγεί στο internet ρε παιδιά?
έχω ακούσει 2 κομμάτια στο youtube και έχω καυλώσει άσχημα και δεν μπορώ να το βρώ…
τι παίζει?:-k
πο πο πο πο πο και καινούριο [B][I]Pulling Teeth[/I][/B] λέμε!! 8O 8)

Δυστυχώς ούτε’ γω βρήκα (τώρα έψαξα λίγο, γιατί το πήρα από το λαιβ) στο νετ το my distance, και είναι κρίμα γιατί είναι δισκάρα όλο, και λέει να το τσεκάρεις…

πφφ… μακακία! :frowning:
αν βγεί τίποτα στο net [B][SIZE=“5”]τσιρίχτεεεεεε[/SIZE][/B]! :stuck_out_tongue:

Και ναι, κυρίες και κύριοι! Είναι πολύ δυνατό! Και να πω την αμαρτία μου, μου θύμισε τους δικούς μας [B][I]Ruined Families[/I][/B], ειδικά στα φωνητικά και στις κιθάρες - ειδικά σε κάποια αργά σημεία. Αυτή τη στιγμή είμαι χαρούμενος, γιατί πρώτη φορά σε τέτοια είδη με παραπέμπει κατευθείαν σε κάτι εγχώριο, με τον ένα ή άλλο τρόπο.

Ριπ νουμπ τοποθετήσου κι εσύ.

Δισκάρα απο τις λίγες

[SPOILER]Δεν είμαι ο ριπ νουμπ,μην μπερδευτείτε κ πείτε τίποτα στο διάλειμμα μποστά στα παιδιά ε “ψψψψψψψψψψψιιψιψιψιψιψιψιψιψψιψιψι”[/SPOILER]

(σχετικά με το καινούριο pulling teeth)

τα είπε όλα ο αποπάνω, δισκάρα από τις λίγες.

Το ακούω συνέχεια τις τελευταίες μέρες.

http://www.youtube.com/watch?v=ViSZI6UJEUQ

Ακούστε αυτο και απαντήστε ειλικρινά… δεν είναι το πιο αίσχος κομμάτι που έχετε ακούσει στη ζωή σας:p. Χώρια το βίντεο κλιπ, που είναι χειρότερο και απ’ το ίδιο το κομμάτι.

Χαχαχαχα! Ήμουν σίγουρος οτι κάποιος θα το ανέφερε κάποια στιγμή. Είναι by far οτι χειρότερο έχω ακούσει (εκτός ίσως ενός σημείου που είναι ψιλοψαρωτικό) και οι τύποι θα έπρεπε να λιθοβοληθούν δημοσίως!

Στεγνά η πιο τρανταχτή απόδειξη για τον ξεπεσμό της victory records.

Εκτός του ότι ξέρναω μόλις τους αντικρίζω είναι πράγματι ότι χειρότερο έχω ακούσει φέτος.

να πει κι ο Γιάσονασ

Ενώ συμφωνώ στο οτι η μπάντα είναι για πέταμα διαφωνώ κάθετα με τον “ξεπεσμό” της Victory. Η εταιρεία πρώτα απ’όλα ξαναπαίρνει μπρος μιας και υπέγραψε τους θεούληδες Pathology. Έχω ακόμα ελπίδες…

Χαχα. Το περισσότερο απ το τραγουδι ειναι ενταξι, generic -core, οχι πολυ χειροτερο απ τα υπολοιπα συγκροτηματα του ειδους, αλλα το πραγματικα γελοιο κομματι ειναι εκει με τα καθαρα φωνιτικα και τα ποπ κειμπορντς. Και αν θέλετε να γελασετε κι άλλο, δειτε το κλιπακι με τον τιτλο VICTORY RECORDS signs Designs the Skyline. Αυτο ειναι σαν παρωδια.
We are Design the Skyline, and we just got signed to Victory Records.:lol:

Aλλα για να αλλάξουμε και θέμα, ένα γαματο συγκρότημα που βρήκα πρόσφατα είναι οι Aegaeon. Βrutal Death/Core. Δεν ξέρω αν έχουν ξανααναφερθεί…

Nα και 2 τραγούδια τους: http://www.youtube.com/watch?v=lifguD0Nit8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=y3z7gomkkXw&feature=related

Oceano μου θυμίζουν τα τυπάκια ολίγον τι.

Δε θυμάμαι να έχουν αναφερθεί οπότε…

Τσεκάρουμε Catalepsy που κυκλοφορούν μεγάλη μπόμπα δισκάκι. Το έχω ακούσει και είναι αρκετά concrete με δεμένο ήχο και ωραία στοιχεία.

Myspace: http://www.myspace.com/catalepsy

ΜΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΙΤΕ ΦΕΣΤΙΒΑΛ!!!

Πω, ρε φίλε, βλέπω διάφορα ονόματα που άκουγα όταν είχα πρωτομάθει για το hardcore. Madball, District 9, Morning Again, Terror, Youth of Today, Strife… Ωραία πράγματα.

All else failed reunion, 'nuff said.

Καινούριο Ed Gein :smiley:

Bad Luck

[B]Oathbreaker[/B] - “Mælstrøm” (2011)

Κάνω μια ντρίπλα εδώ μιας και οι [B]Oathbreaker [/B]είναι βέλγοι και ως γνωστόν το βέλγιο δεν υπάρχει, αλλά εδώ έχουμε ένα μέλος των θεούληδων [B]Amen Ra[/B]. Αυτό είναι το ντεμπούτο τους μετά από ένα ομώνυμο ΕΡ και είναι άλλη μια δυνατή Deathwish κυκλοφορία για φέτος. Chaotic metalcore το genre που τοποθετούνται, φωνητικά από μια γλυκήτατη κοπελιά, αλλά μη φανταστείτε Walls of Jericho καταστάσεις, οι τύποι κινούνται κάπου ανάμεσα στους [B]Cursed [/B]και τους [B]From Ashes Rise[/B], με εκλεπτυσμένες λεπτομέρειες στις κιθάρες που φανερώνουν πλήθος επιρροών, και ανωτερότητα στα riffs.
Στρημάρει ολόκληρο εδώ, ακούμε το “Black Sun” που σπέρνει άσχημα.