Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Hθελα κάποια στιγμή να τους ανεφέρω κι εγώ τους [B]oathbreaker[/B]. Ντάξει γενικότερα είναι το νέο καλούδι της Deathwish, από το μικρούλι Βέλγιο, που τελευταία πάντως κάνει κάποια δειλά δειλά βήματα με κάποιες όμορφες μπαντούλες. From ashes rise, δε θυμάμαι αν φέρνουν, μιας κι έχω καιρό να τους ακούσω -τους oath εννοω, εχω καιρό:p-, αλλά έτσι είναι στην φάση των cursed και γενικότερα του deathwish ήχου, με γαμάτες κιθάρες και ωραία γυναικεία φωνητικά. Δεν είναι κάτι τόσο κοινότυπο οπότε αξίζουν αυτιά.

wow,το ακουσα ηδη μια φορα απο το στριμ και τρεχω να το κατεβασω.Οι κιθαρες γαμανε και ειναι οσο σκοτεινο πρεπει.Τελεια δηλαδη.

Η τραγουδίστρια πάντως δεν είναι το τυπικό hardcore girl, αντιθέτως περισσότερο indie αέρα βγάζει. Τα φωνητικά της πάντως είναι κομπλέ σκισμένα. Εκτός από το τελευταίο κομμάτι του δίσκου που είναι ατμοσφαιρικό στην converge παράδοση.

[SPOILER]

<3<3<3<3[/SPOILER]

Σε άλλα νέα, λήκαρε και νέο [B]Earth Crisis[/B] (‘Neutralize The Threat’), αλλά είναι τόσο αδιάφορο που δεν έχω κουράγιο για δεύτερη ακρόαση… :confused:

Μας γλιτώνεις από αρκετή σαβούρα, κάποια στιγμή πρέπει να ακούσω το καινούριο integrity.

επειγόντως.

asap κορυφαία λεβέντικη δισκάρα

:D:D Ε ΝΑΙ!

Πολυ ωραιο ντεθκορ παιζουν οι The Contorionist. Tωρα εγω τείνω λίγο να γίνω και djentάς οπότε σε εσάς τους άλλους ίσως να μην πολυαρέσουν.

The Contorionist - Exoplanet
](http://imageshack.us/photo/my-images/171/contortionistexoplanet.jpg/) Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Πες όχι στα υποκατάστατα.

Εδώ βρίσκεται η αλήθεια:

Παρεπιπτόντως να τσεκάρετε και το ομώνυμο 7άρι τους του 2008, όπου με 5 μόνο τραγούδια, και άπειρα λαιβ στο ενεργητικό, κατάφερε η μπάντα να μπει στην Deathwish. Κατι λεει αυτο.:wink:

Καλά το συγκρότημα αποτελείται από μέλη των Amenra και η ηχογράφηση έγινε από τον Kurt Ballou οπότε δεν είναι και μεγάλη έκπληξη.

Τους amenra τους ανέφερα επειδή πέρυσι (αν θυμάμαι καλά) στην αμερικάνικη περιοδεία τους η deathwish έβγαλε σε ένα πακέτο όλα τα mass.

Επίσης η deathwish έβαλε στον ενεργητικό της και τους [B]Punch[/B]

Φίλε μη με κρεμάσεις ανάποδα σε καμιά πλατεία για αυτό που θα πω^^, αλλά οι Meshuggah δεν μου αρέσουν και τόσο. Προτιμώ Animals as Leaders και Periphery.

Δεν θα σε κρεμάσω, και σίγουρα δεν θα σου επιβάλω τι να ακούσεις. Απλά πιστεύω πως αξίζει να ασχοληθείς με τους meshuggah περισσότερο από άλλα μικρά συγκροτήματα.

edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι μαλακίες έγραφα, κάτσε άκου αυτό και άσε τα djent και τις υπόλοιπες μαλακίες.

Και γαμώ! Για να δούμε…

Όποιος γουστάρει powerviolence/spazzcore και γενικά γρήγορες μικρές χαρντκοριές να τσεκάρει! Πολύ ακραία γυναικεία φωνητικά

Ο χρήστης RedWaves σου κάνει έρωτα μες στο μυαλό του με αυτό το ποστ!

Bεβαια προς το παρον ειναι το ότι δεν μου αρέσουν οι Μεσ. Ποτέ δεν ξέρεις. Πριν λίγο καιρό δεν μπορούσα να με φανταστώ να ακούω Porcupine Tree, αλλα τώρα μου αρέσουν τρομερά.

Οι Δανοι ξεκινησαν το 2006 με το ονομα Dødning και το αλλαξαν σε Helhorse φετος κυκλοφορωντας το ντεπουτο τους ονοματι For Wolves And Vultures.
Οκ μπορει να ειμαι ολιγον ασχετος με το αθλημα αλλα πραγματικα το δισκακι τα σπαει.Ριφς ριφς και παλι ριφς που σπερνουν,τζαμι παραγωγη,καθαρα φωνητικα και κραυγες που πορωνουν,καποια stoner sludge στοιχεια ετσι για να μην ξεχνιομαστε,αρκετο κοπανημα και μπολικη μελωδια
Πορωτικο αλμπουμ,αξιζει να το ακουσετε

ακουμε φετινο ep απο blood command

art/punk/post hardcore… το λες οπως θες
ερωτευεσαι θεα τραγουδιστρια
και τσεκαρεις asap το περσινο full length
και τα 2 πρωτα ep

αα και ειναι απο νορβηγια, στις επιρροες τους αναφερουν at the drive in
και εχουν παιξει σχεδον με ολες τι ανερχομενες νορβηγικες μπαντες…

[B]Punch - Nothing Lasts, Ep (2011, deathwish)[/B]

7 κόμματοι hardcore/powerviolence με γυναικεία φωνητικά. Βαράνε γερά.

Υπάρχει περίπτωση κάποιο καλό παιδί από δω μέσα να πει μερικούς φετινούς ( ή και όχι) τίτλους που αξίζει να ακούσει κάποιος. Πέρα από τα κλασικά. Μιλάμε για metalcore φάση Before The Torn ή μετά πάμε σε χωράφια Heaven Shall Burn κλπ.