Καλυτερη Hardcore μπαντα

Ενα poll περι hardcore.Ποια μπαντα προτιματε?

δυσκολο… από το πωλ, μάλλον μάντμπολ.

Live live live for this!!! :smiley: ( hatebreed ofc)

Περίεργο που έβαλες μόνο 5 επιλογές όμως. Από το πολ μεταξύ των 2 πρώτων του πολ. Πέραν αυτού ομολογώ πως αυτοί που βάζω να ακούω τον τελευταίο καιρό και γουστάρω κάργα είναι οι Τέρορ.

oi hatebreed ειναι αγρια καψουρα!!!

#-o Τους ξεχασα ο μαλακας.

Anyway,αν και ειμαι κι εγω αρρωστος με Hatebreed η ψηφος μου πηγε στους τεραστιους Earth Crisis.

Καθαρσις με μεγάλη διαφορά. Mετά μάλλον Integrity.

Cursed & Converge

Θα ψηφίσω Sick Of It All λόγω αρχαιότητος.
Και θα ρωτήσω: Πού οι είναι οι Agnostic Front οεο;
Οι Pro-Pain πιάνονται;

Edit: Και οι Integrity?

Ενταξει για Integrity,Agnostic το δεχομαι οτι εκανα μαλακια που τους ξεχασα αλλλα οι Pro-Pain δεν πιανονται ως hardcore(αν κι εχουν backround)μιας κι εχουν αρνηθει την επαφη τους με τη σκηνη ενω και ηχητικα δεν προσεγγιζουν και τοσο το hardcore.

εντάξει τι σημαίνει ότι έχουν αρνηθεί την επαφή τους με την σκηνή? το τελευταίο είναι οκ πιο μελωδικό σε σημεία, αλλα η μουσική κατά βάση hardcore είναι. Και όταν έχουν βγάλει δίσκους σαν το ομώνυμο πχ εγώ hardcore τους λέω και δε πα να λένε ότι θέλουν :stuck_out_tongue:

ψήφισα Madball. Δεν έχω ακούσει earth crisis.

Blood for Blood και Wisdom in Chains απ’ το σωστο χαρκορ.
επειτα απ’τους μεγαλους βαζουμε Madball, 25 ta Life, Kickback, Knuckledust, Backfire! και Terror(που μας τα χαλασαν στο τελευταιο). επισης καραγουσταρουμε pro-pain(που τα εχουν κανει οικοπεδο με τον ρυθμο) και τελος μια απ’ τις φεηβ μου μπαντες, πολυ ιδιαιτερη, οι 108(αμα δεν εχεις τσεκαρει οτλο, να τσακιστεις)

Έχω ασχοληθεί μόνο με Hatebreed, οπότε…:wink:

Νομιστερακη εισαι θεος ρε!:smiley:

Οσο για τους 108 νταξει τι να λεμε τωρα?Το Threefold Misery ειναι δισκαρα και καπου εδω να σημειωθει πως ο κιθαριστας τους Vic DiCara υπηρξε μελος των Shelter οπως και των Inside Out μαζι με καποιον Zack De La Rocha που αργοτερα εγινε διασημος μεσα απ’τους Rage Against The Machine.

agnostic front!!!

δεν είμαι και ο πλέον σχετικός με το είδος. Απόσα έχω ακούσει μάλλον All Out War. Καλά ρε Outlaw μιλάμε για ένα είδος που παίζει να μην υπάρχει κυκλοφορημένη νότα του που να μην έχεις ακούσει 5 συγκροτήματα βρήκες να βάλεις όλα κι όλα?

καλα ψιλοακυρο πολλ

ο ορος hardcore οπως τον ξερουμε σημερα ειναι πολυ ευρυς

αλλο το hardcore των integrity και αλλο των madball

το πολλ μπορει να το μεγαλωσουνε λογικα οι mods

ας πειτε μερικα κλασσικα ονοματα ακομα

agnostic frost,biohazard,cro mags κλπ κλπ να τα βαλουν

Ναι εχεις δικιο συμφωνω,απλα δε περιμενα ν’απανταγε τοσος κοσμος.:?

Αλλα και παλι 10 επιλογες δινονται,παλι τα ιδια θα χαμε.

Catharsis. Και μετά το χάος. Όχι απλώς έπαιζαν το πιο ενδιαφέρον hardcore, έπαιζαν την πιο ενδιαφέρουσα μουσική μετά το 1995. Και το κύκνειο άσμα τους ‘‘The arsonist’s prayer’’ είναι ΜΝΗΜΕΙΟ.

Ακολουθούν Integrity, Kickback (που μόνο το ‘‘Forever war’’ να είχαν βγάλει πάλι θεοί θα ήταν), 25 ta Life, Earth Crisis κ.ά.
Οι 108 είναι ΘΕΟΙ, και τα πρώτα 2 albums τους είναι τρομερά. Φοβερά παραγνωρισμένη μπάντα.

Χμμ,μεταξυ sick of it all και terror ειμαι,αλλα θα επιλεξω sick λογω παλαιοτητας…:smiley: