Καλυτερη Hardcore μπαντα

καρδούλες

καλα για converge και γω με τα 1000 μεσα ειμαι

εδωσαν νεα διασταση στο μεταλικο hardcore
και κυκλοφορησαν και ενα απο τα καλυτερα “πειραματικα” αλμπουμ του ειδους (you fail me)

αλλα δεν μπορω να τους βαλω στο ιδιο τσουβαλι με sick of it all και madball

εντελως αλλη σχολη

Hatebreed σαφώς είναι η μπάντα που έδωσε άλλη πνοή στη σκηνή και ίσως η πρώτη hardcore μπάντα που ασχολήθηκα. Από εκεί και πέρα Pro Pain, Agnostic Front και Madball πάιζουν στο ίδιο επίπεδο.

Aπο το poll ψηφισα Madball.Γενικα εχω αρκετες αγαπημενες μπαντες,Kickback,Stampin’ Ground,All Out War,
Pro-Pain και αλλες.

:bow2::bow2::bow2: KAI ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ!!!

Εννοειται πως στο θρεντ πρεπει ν’αναφερθουν και οι Vision Of Disorder

τρελόμπαλα

Αν και εχω αρκετα χρονια να ασχοληθω με το ειδος ( γερασα πλεον για να χτυπιεμαι και να ειμαι against all odds, sad but true :frowning: ), οι 2 μπαντες που ενστερνιστηκα καια αγαπησα σχεδον ολα τα γραφομενα τους, ειναι σιγουρα οι STRIFE και BANE.
Φυσικα υπαρχουν και οι Shai Hulud, Champion, With Honor, Comeback Kid, Have Heart κλπ, ομως χαρη στους strife, εμαθα τι εστι η εννοια hardcore.

Επισης δειτε The Bled,Emanuel,A day to Remember

Θα πω Kickback επειδή το διάβασα στο Hammer.

sick of it all.(kickback δεν αντεχω,συγγνωμη.)

αλλη φυσικα και αυτη ειναι αναμεσα σε

negative approach
poison idea
out cold

LOLOLOLOLOLOLOLOL, no offence, αλλα μπερδεψες τον τιτλο του thread #-o
Μονο απο τις φατσες τους στο myspace μπορω να συμπερανω ποσο 13 years old target group μπαντες ειναι.

Μαθετε μπαλιτσα.

λαθος τροπος μαθησης, ανατρεξτε σε ποστ #12.

Ναι, αλλα διπλα απ τους Kickback, επρεπε να χει και Arkangel. Ξαδερφακια ειναι αυτοι, πανε πακετο.

ναι, όμως…

ενταξει.

http://www.myspace.com/reignsupremehardcore

ρε χαλισκετε πες κατι κι εσυ, ελεορ.

Hatebreed και απο κοντά Madball…(τσεκαρετε και τους Hard resistance απο Βέλγιο μεριά…)

*bump

Δεν ειμαι κι ο πιο πσαγμενος στο ειδος, αλλα απο αυτα που εχω ακουσει, σιγουρα οι αγαπημενοι ειναι οι Suicidal Tendencies!
Φυσικα γουσταρω και πολλες ακομα μπαντες οπως οι Corrosion of Conformity, Ludichrist, Minor THreat, Gang Green, το cause for alarm των agnostic front, catharsis και διαφορα αλλα!