Καλυτερη Hardcore μπαντα

Πάντως οι agnostic front κατ’ εμέ έχουν κι άλλα πολύ γαμάτα άλμπουμ όπως για παράδειγμα το something’s gotta give…Γενικά μέχρι το 2004 όπου και μπήκαν στην Nuclear Blast Records είναι μία από τις αγαπημένες μου hardcore μπάντες…Από το '04 και μετά…Γαμησέ τα! Δεν μου αρέσουν ούτε λίγο…Αγόρασα το another voice και ξενέρωσα τόσο πολύ, που αποφάσισα να ασχολούμαι με τα παλιά τους μόνο…

Εσένα όμως cynic που’ σαι και θρασσόπαιδο, παίζει να σου αρέσουν οι νεότερες δουλειές τους μιας και crossoverιζουν ολίγον

Από κει και πέρα να πω, πως πολύ δυναμική, για μένα, είσοδο στο hardcore έχουν κάνει πολλές μπάντες της DeathWish…Ηοpe Conspiracy, Carpathian για παράδειγμα είναι μεγάλες μπαντάρες

Οι Suicidal Tendencies crossoverίζουν έντονα ή είναι ιδέα μου?:-k

Οπως και οι περισσοτερες μπαντες που ανεφερα:p

Θρασσού μου εσύ! :stuck_out_tongue:

Καλτεζά με κράνος!

Εφτασαν μεχρι εκει ε???:lol:

Btw einai EARTH CRISIS not Eart Crisis:lol:

Ο ποιο σωστός απ? όλους είσαι μέχρι τώρα!!! :thumbup:

Eν τω μεταξυ ξεχασα o μαλακας μια απο τις αγαπημενες μου τους Black Flag!!!

χμ
στην επιδραστικοτητα ειναι σιγουρα οι minor threat
στην απηχηση οι black flag
στην πρωτοπορια φυσικα οι bad brains

αλλα εγω στηριζω Zero Boys,Toxic Reasons,Negative Approach,πρωιμους Agnostic Front (του Victim in pain-οχι παρακατω), 7 Seconds απο τα παλια
και
Out Cold,Dead stop,Government Warning,Violent minds,Violent Arrest,Invasion,Destino Final απο νεες μπαντες (ή πιο συγχρονες).
όλα αυτά όταν μιλαμε για καθαροαιμο Hardcore.

αλλα τρελη αγαπη και για Heresy,Doom,Concrete Sox,Stupids,Bad Dress sense,Ratos de porao,olho seco,Colera,Kaaos,Rattus,Riistetyt,Appendix,Asta Kask,Raw power,Negazione,Siege,Septic Death,Stalin,Gauze,BGK,Pandemonium…

Αν με έβαζαν να διαλέξω όμως τον ορισμό του hardcore μουσικα θα ηταν αυτο.

Madball/Earth Crisis/Hatebreed δεν μου αρεσουν καθολου,ενω τους sick of it all τους θεωρω τρομερα υπερεκτιμημενους…ειδικα οταν απο νεα υορκη ειχαν βγει κατι side by side,gorilla biscuits,youth of today.

Tragedy, Catharsis/Requiem, Stampin’ Ground, Strife, Madball, Judge. Όσον αφορά το κλασσικό, punk-ικο hardcore, δεν υπήρξε ποτέ μπάντα σαν τους Judge.

edit: όντας ολίγον ζώον, ξέχασα τους Bulldoze

[B]Ο-Λ-Ε-Σ!!! [/B]

([I]δηλ. ολες οι αναφερόμενες στο poll -για μένα[/I])

Αλλά ψήφισα [COLOR=“DarkSlateBlue”]Sick Of It Al[/COLOR]l λόγω…παράδοσης!!! :slight_smile:

…και περισσότερα ονόματα να βάζατε στο πολ, πάλι…δύσκολο: τα ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ονόματα του “χώρου” (ή κατηγορίας μουσικής αν θέλετε), ευτυχώς ή δυστυχώς, [B]δεν είναι λιγότερα από 40 σε παγκόσμιο επίπεδο[/B] (και πάλι αδικεί ο αριθμός) ί! Μιλάμε για ένα δημοφιλές είδος μουσικής ([I]μαζί με το κλασσικό μέταλ και υποκατηγοριών αυτού[/I]) που αγκαλιάστηκε καταρχήν από…νεαρόκοσμο που σχημάτιζαν ([I]και ακόμα το κάνουν -νεότερες γενιές[/I]) τα πρώτα “μαθητικά” γκρούπ στα γκάραζ των μπαμπάδων τους!

Αλλά 'ντάξει: άτυπο δημοψήφισμα μεταξύ…γνωστών και φίλων! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: [B]δεν με χαλάει.[/B]

[COLOR=“DimGray”](να: τούτη τη στιγμή που γράφω αυτές τις γραμμές, ακούω Terror, ενω πριν μισάωρο άκουγα σιντί των My Turn και των First Blood…)[/COLOR]

Πολύ σε πάω, το ξέρεις;;:lol::wink:

[COLOR=“Purple”](ΘΕΟΙ είναι -τσεκάρετε το: “it’s all around” και τις σούπερ-γουαού-κομματάρες sad reality/ who pays your bills/ get off my back/ out of control/ για άγριο κοπάνημα!)[/COLOR]

Madball, Terror, All Out War kai Kickback!!!OI Tragedy πιανονται?:roll:

Βασικά τι να ψηφίσεις… γενικά όλες οι πρώτες hardcore μπάντες απλά σπέρνουν

Με πολύ δυσκολία ίσως να ψήφιζα Blood For Blood. Ψυχάρες απλά!!!

Ποιο το θετικό της περίπτωσης/φάσης;;;

Οτι στον κόσμο-κατηγορία του [B]σκληρού ήχου[/B]- noise at the edge , το ιδίωμα του [COLOR=“Blue”]hardcore[/COLOR] ([I]συν τα παρακλάδια αυτού[/I]) δεν έπεσε στην αφάνεια μετά την ([I]ομολογουμένως, εντυπωσιακή[/I]) έκρηξη στα μέσα+τέλη δεκαετίας του 90’. Συνέχισε και στην αυγή του 21ου αιώνα, με ισχυρή hXc σκηνή και υπολογίσιμο fanbase ([I]που ευλόγως δεν μπορούν να αγνοήσουν οι promoters , διογρανωτές, κοκ.[/I]). Που σε ένα βαθμό ισχύει και στη χώρα μας ([I]και όχι μονάχα σε Αθήνα-Σαλονίκη[/I])…:wink:

Και μιας και ανάφερα την χώρα μας …[B]ΠΟΙΑ θεωρείτε καλύτερη ελληνική hardcore band?[/B] ([I]ααααα εγώ θ’ απαντήσω μετά από σας[/I]) :p:D

ολες μαρεσουν,πιο πολυ Sick Of It All ομως

Ομοίως!!!

Αλλά για…διάλειμμα από το ([I]συχνή επιλογή[/I]) μέταλ, μπαίνοντας στα αγκαθωτά χωράφια του καθαρόαιμου χάρντκορ ([I]έστω κ με μεταλ.περάσματα[/I]) συνιστώ:


[B]Integrity[/B]: Detonate VVorlds Plague


[B]25 TA LIFE[/B]: Strength Through Unity


[B]AGNOSTIC FRONT[/B]: Warriors


[B]FIRST BLOOD[/B]: Silence Is Betrayal

Για τον πρώτο δίσκο, να περάσετε κυριε νικε από το (περι αποθεώσις) αντίστοιχο θρεντ της μπάντας sτο group n artists. :stuck_out_tongue:

Η Καλυτερη hardcore μπάντα είναι αυτή. Στεγνα

…και μόνο ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ προσέλθουν:

[B]STAMPIN? GROUND:[/B] A New Darkness Upon Us

[B]MADBALL[/B]: Legacy

[B]TERROR[/B]: The Damned, The Shamed

[B]INTEGRITY:[/B] Systems Overload

[B]SHUTDOWN[/B]: Few And Far Between

[B]KNUCKLEDUST[/B]: Unbreakable

[B]SICK OF IT ALL:[/B] Blood, Sweat And No Tears

[COLOR=“Indigo”](περιττό να σχολιάσω πως πρόκειται για ΜΠΑΝΤΑΡΕΣ που γαμούν σύμπαντα -μ’ όλη τη σημασία της φράσης??)[/COLOR]:D:p