Hatebreed

ΟΡΓΗ+ΜΙΣΟΣ+ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ RIFFS=HATEBREED.Ολα τα μεγαλα περιοδικα και ολος ο κοσμος λενε οτι αναγεννησαν το hardcore.Οι ιδιοι λενε οτι ειναι μια hardcore band with a touch of metal… :twisted:
Θελω να ρωτησω τα ατομα που ακουνε αμιγως μεταλ ποια η γνωμη τους για αυτην τη υπερμπαντα.

Δεν εχω ακουσει κομματι τους αλλα ερχονται 5 ιουλιου open air. Θα δουμε εκει …

Το καλύτερό τους για μένα είναι το “Satisfaction Is The Death Of Desire”.Kαι το Perseverance" είναι καλό,αλλά δεν έχει το feeling του “Satisfaction…”
Το καινούργιο δεν το έχω ακούσει αλλά μου έχουνε πει ότι είναι αναμάσημα του “Perseverance”.Θέλω όμως να το ακούσω κάποια στιγμή.Πάντως η μπάντα που αναγέννησε το Hardcore είναι μάλλον οι Strife για να είμαστε ειλικρινείς… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

απορω πως εχουν απαντησει τοσο λιγοι !
μιλαμε για μεγαλη μπαντα !! :metal:
αγαπημενοι δισκοι perseverance και rise of brutality…τι ριφς ειναι αυτα ρεε?

υπαρχει περιπτωση να τους δουμε ποτε ελλαδα?

Κι εγω απορω.

Το πιο πωρωτικο λαρρυγι των 00’ς. Στιχοι που σε καθηλωνουν. Αντικατοπτριζουν τσαμπουκα, βια και δεος. Εφεραν το μεταλλικο hardcore σε ευρυτερη επιφανεια. Δηλαδη:

http://www.youtube.com/watch?v=fM2tVZ0UtVc

Ενα βιντεο, ενα εκατομμυριο λεξεις.

Πολυ πορωτικοι οντως.Το Tear It Down το χα για ξυπνητηρι πριν κανα 2 χρονια.
Perseverance και Satisfaction… εχω,οποτε γουσταρω χτυπημα αυτα βαζω να ακουσω.

Πολύ καλή μπάντα, με τρομερες παραγωγες και τρομερούς στιχους όπως,How can I change tomorrow if I cant change today.τους έχω δει και live και ειναι τρομεροί !:thumbup:

Καλοι ειναι! :slight_smile:

Jamey Jasta και τα μυαλα στο μπλεντερ :smiley:
Οντως, με βασικες επηρροες απο Slayer και Entombed, αλλα και τους νονους του νεουρκεζικου hxc, Sick of it All και Earth Crisis, οι Hatebreed “ξεπροβαλλαν” το βαρυγδουπο Hardcore στα σαλονια του μεταλλικου κοινου (με πρωτη την μεγαλη τους επιτυχια I Will be Heard )

Ειχα την τυχη να τους μαθω απο τα πρωτα τους κιολας βηματα (ακουγοντας το τσουναμι εν ονοματι Last Breath σε ενα compilation album), εμεινα καγκελο, και εκτοτε, αν και εχω αλλαξει σε πολλα μηκη κυματος του metal (Progressive μερια), δεν παυω ποτε να μην τους παιζω-ακουω.

Τους εχω δει 2 φορες μεχρι στιγμης, και αν και το supremacy ψιλοεπαναμβαλοταν των προηγουμενων album τους, τους συνιστω ανεπιφυλακτα σε οσους θελουν να ριξουν 10 λιτρα ιδρωτα (και μερικες μελανιες στα πλευρα αναποφευκτα :stuck_out_tongue: ).

Οποτε οσοι ακουτε βαρυ hardcore, τυπου Throwdown, Sworn Enemy (αναφερω τα πιο γνωστα ονοματα στο ειδος αυτο, για να μην κουραζω), και δεν εχετε τσεκαρει τον Cavalera #2, Jamey Jasta και τους αρματοφορους του, καντε το οπως και δηποτε.

doomsayer ρεεεεεεεεεεεεεεεε

τι κομματαρα ειναι αυτη???

perseverance ειναι και για μενα το καλυτερο τους
πιασαρικο
με κομματια που ξεχωριζουν
i will be heard,a call for blood,proven,perseverance,final prayer με το solo του king

σε σχεση με τον πρωτο που ναι μεν τσακιζει
αλλα τα κομματια (προσωπικα) μου φαινονται ολα ιδια

μετα το the rise of brutality τσακιζει και αυτο αλλα ενα σκαλι πιο κατω απο το perseverance
τα doomsayer,facing what consumes,live for this,straight to your face κατεδαφιζουν παντως!!

Ισως το καλυτερο hardcore group των ημερων μας…

Οδοστρωτήρες… Το soundtrack της οργής και του μίσους.

Έχουν μία μόνιμη θέση στο iPod μου.
The Rise of Brutality για μένα το καλύτερό τους.

Θες να τα σφάξεις όλα στο άκουσμά τους.

Βασικα τους προτιμουσα στις πιο κλασικες hardcore φορμες. Ητοι στη δισκαρα ονοματι Satisfaction Is The Death Of Desire. Και το Perserverance καλο ηταν, το live που δωσανε τοτε στο ΑΝ (5/11/2002) ηταν δολοφονικο αλλα απο κει και περα η πορεια τους προς πιο metalcore μονοπατια δεν με ενθουσιασε.

Οτι Λεει το κομματι

. . .

Το ‘‘Perseverance’’ ήταν ένας από τους πολύ καλούς δίσκους που βγήκαν τελευταία στο ιδίωμα. Βέβαια, πολύς ντόρος για αυτήν την μπάντα, αν και υπάρχουν και πολλοί άλλοι που αξίζουν περισσότερο κατάμτυ γνώμη μου. Απίστευτο κομμάτι το ‘‘Hollow ground’’…

Προσκύνημα!!!
Αγαπημένος δίσκος το The Rise Of Brutality!

Απιστευτη μπαντα.Μισος,μισος και παλι μισος !
Perseverance και The Rise Of Brutality αγαπημενα μου.

+1 ειναι groupαρα στα live και στο studio.και οι icepick που συμμετεχει ο jasta ειναι πολυ καλοι.

Απο το myspace της μπαντας

Hardcore metal leaders Hatebreed are set to release their long-awaited new covers album, “For The Lions”, on Tuesday May 5, 2009

“For The Lions” track listing:

  1. Slayer - Ghosts of War
  2. Cro-mags - It’s The Limit
  3. Suicidal Tendencies - Suicidal Maniac
  4. Sepultura - Refuse/Resist
  5. Metallica - Escape
  6. Bad Brains - Supertouch/Shitfit
  7. Misfits - Hatebreeders
  8. D.R.I - Evil Minds
  9. Madball - Set It Off
  10. Sick Of It All - Shut Me Out
  11. Black Flag - Thirsty
  12. Negative Approach- Sick Of Talk
  13. Crowbar- All I Had I Gave
  14. Merauder - Life Is Pain
  15. Agnostic Front - Your Mistake
  16. Judge- Hear Me
  17. Obituary - I’m In Pain
  18. Subzero - Boxed In

Αυτα ειναι!!:smiley:

ohhhhhhhhhhhhhhh destroy everything:metal:
αγαπημενο= defeatist