Τhe Gathering

Για πειτε, για πειτε…

Αν και λατρευω οτι εχουν κανει με Anneke θα ψηφισω με δυσκολια If_Then_Else… Τελεια ισορροπια αναμεσα στο rock και το trip-hop…

Μandylion…Με μία λέξη…

[SIZE=“7”]ΟΝΕΙΡΟ [/SIZE]8)

Υ.Γ Leaves,Eleanor τα αγαπημένα μου κομμάτια

Me baria kardia how to measure…Genika oti exoun kanei oi an8rwpoi me thn anneke einai yperoxo.

Ακριβως αυτο.

Emena moy aresoyn ta panta me thn Anneke alla kai apo ta progenestera ena kommati poy akoysa ta spage. Me dyskolia pshfisa Mandylion.

mandylion…και μετά souvenirs

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. 8)

Θα πω την αμαρτία μου… Δεν έχω ολόκληρο δίσκο από Gathering, μόνο διάσπαρτα κομμάτια:(
Θα φροντίσω όμως να διορθώσω σύντομα την κατάσταση…

Για φροντισε και γρηγορα σε παρακαλω… :stuck_out_tongue:

Και το κακό είναι οτι δεν μπορώ να ψηφίσω για να δω ποιος προηγείται, αλλά φαντάζομαι mandylion χαλαρά…

Ποοοολυ χαλαρα… 9/11 ψηφους εχει…

Όλα με την Anneke είναι καταπληκτικά, αλλά λίγο παραπάνω το Nightime Birds.

το nighttime birds το εχω αγορασει αλλα δεν το εχω ακουσει ακομα :roll: :-s

το mandylion ομως ειναι ανετα στα 10 αγαπημενα μου αλμπουμ αρα mandylion

Απλα, δεν μπορουσα να μην το ποσταρω…

τρελα αγαπημενη μπαντα.απο τη στιγμη που μπηκε η anneke,αγοραζα τα παντα με κλειστα τα ματια.
μετα δυσκολιας οντως, το mandylion!περιεχει το καλυτερο κατ εμε κομματι των gathering! το επος sand and mercury!!απλα σβηνει καριερες δηθεν female fronted group wannabes!!!

νταξει, τοσος καιρος περασε το ακουσα…:stuck_out_tongue:

τρελη δισκαρα…στα ιδια με mandylion κατα την γνωμη μου…

If_then_else…ασυναγώνιστο.

ενοητε κανενας!:lol:

με τεραστια διαφορα το how to measure, μετα το souvenirs και μετα το mandylion. οι gathering δε μου αρεσουν τοσο στα μεταλλικα τους. δηλαδη μια χαρα παιζουν, αλλα προτιμω την τελευταια περιοδο.

Με καθαρά μουσικά κριτήρια το if_then_else. Aκούγεται ο πιο έξυπνος δίσκος τους.
Αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω την πρώτη εντύπωση που μου έκανε, και το γεγονός ότι αξιοποιείται καλύτερα η φωνή της Anneke, οπότε …Mandylion