Heaven Shall Burn

Χαλαρα μια απο τις κορυφαιες ευρωπαικες metalcore μπαντες.Ποια η γνωμη σας για heaven shall burn λοιπον?

Γαμηστερή με το συμπάθειο μπάντα. Αυτό που μου αρέσει με αυτούς είναι ότι μέσα στην Coreίλα τους έχουν πραγματικές επικές Maidenikes μελωδίες αντί για τη γλυκανάλατη Σουηδίλα πολλών Αμερικάνων συναδέλφων τους(άμα το χει ο Γερμανός το χει για τα καλά γιατί και το Metalcore θέλει το Γερμανό του).

Τα σπανε ετσι απλα.Το whatever it may take ειναι τεραστια δισκαρα και το live τους του 2003 στο πειραια(yeah)ειναι απο τα καλυτερα hardcore που εχω δει(ηταν και το πρωτο μου καταλαβαινετε τωρα).

Τι πόρωση! Έχω καιρό ν’ ακούσω τώρα που το σκέφτομαι. Αρκετά καλή μπάντα. Έχουν και ωραίο στίχο αρκετά τραγούδια…

Γαμάνε! Η μόνη μπαντα αυτού του είδους που ακούω.

Whatever it may take λέμε!

Εγώ μόνο το ‘‘Whatever it may take’’ έχω ακούσει, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν τόσο όσο άλλες μπάντες. Γενικώς ενδιαφέρον, αλλά κάπου μου φάνηκε ότι όλα τα κομμάτια ψιλομοιάζουν και βαρέθηκα. Ίσως να το ξανακούσω να δω. Πάντως είναι μια χαρά άτομα, sxe, vegan antinazi. Respect.

γαμανε

τελεια και παυλα

τραγουδια μπορει να μοιαζουν

αλλα ειναι σε φαση μοτορχεντ

οτι και να παιξουν γινεται της πουτανας απο κατω

WORDS
THESE WORDS ARE FREEDOM
A BEQUEST
NEVER
TO BE
SIIIILEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENCED!!!

Τα σπάνε άγρια τα παιδιά…Πόρωση στο full!Και με ένταση στο full!!
Ακούστε το counterweight!!

Αντιγόνη:metal:

προτεινετε κανα αλμπουμ να ακουσω!!

Antigone! Το καλύτερο τους. Και το deaf to our prayers ωραίο επίσης.

ευχαριστω , θα το τσεκαρω!!

ΗΤΑΝ μεγαλη μπαντα,
το live στον πειραια,απο τα καλυτερα της φασης που εχω παρακολουθησει
αλλα τα τελ. albums ειναι για τα γουστα μου λιγο φρου-φρου
ASUNDER KAI ΠΑΥΛΑ:)

Εγω θα προτεινα whatever it may take,asunder,in battle there is no law(ναι ρε το πηραν απο bolt thrower υπαρχει κολλημα?)και το split με caliban(το πρωτο γιατι το καινουριο ειναι μαλακια)ειναι πιο αντιπροσωπευτικα.Αμα βρειτε και το split με τους θεους fall of serenity τσεκαρετε κι αυτο.

Υ.Γ.@ vinum sabbathi το live των hsb ηταν σκετη κολαση.Εκανα πολυ καιρο να δω τετοιο pit σε hardcore live.Eιμαστε πολυ τυχεροι τελικα.

δεντο εχανα με τιποτα τετοιο live
επαιζαν δεκα λεπτα αποσταση απο το σπιτι μου
+εκεινη την περιοδο ειχα πεσει με τα μουτρα στη συγκεκριμενη σκηνη(h.s.b.-caliban-costa’s cake house και φυσικα τους θεουληδες morser:wink:)

Eχω αρχισει να σε συμπαθω εσενα.Κι εγω κανα 10λεπτο απο κει που επαιζαν οι hsb μενω, εκανε και 15 ευρω το εισητηριο δε μπορουσα να το χασω.Οσο για morser τι να πω? 10000 bad guys dead.

Υ.Γ.σετειλε ενα private να μου πεις περισσοτερα.Αμα εισαι απο πειραια παιζει και να σε ξερω.

8O Μεγαλε ! Α ρε Electric Wizard τι οπαδους εχετε!
Μπαντα που εχει παρει το ονομα της απο το Heaven Shall Burn…When We Are Gathered των Marduk
και εχει ονομασει ως φορο τιμης στους Bolt Thrower την πρωτη της κυκλοφορια
In Battle There’s Is No Law δεν γινεται να ειναι κακη.Θα συμφωνησω και εγω οτι τα παλια λενε πιο
πολυ.Παρα πολλα καλα τραγουδια και εννοειται οτι η ιδεολογια τους τα σπαει!
Το Split W/ Caliban το πρωτο ειναι εξαισιο.

Αν οχι η αγαπημενη μου μπαντα του ειδους τοτε σιγουρα η αγαπημενη μου!

Morser δεν έχω ακούσει νότα, αλλά έχω διαβάσει τα καλύτερα για αυτούς. Πρέπει να τους τσεκάρω κάποια στιγμή.

Ειναι ενα deathcore οργιο με 3 τραγουδιστες(αν θυμαμαι καλα),2 κιθαριστες,2 μπασιστες κι εναν drummer.Θυμιζουν αρκετα τους γερμανους συναδελφους τους(των παλιων ημερων εννοειται) με στοιχεια απο bolt thrower και napalm death(το ep του 2002 ονομαζεται scum και ειχε το παρακατω ΤΕ-ΛΕΙ-Ο εξωφυλλο)προτεινονται τα 10000 bad guys dead και scum(εστω και στη καινουρια εκδοση).Σκετη παρακμη