Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

E κλασικα.Βασικα πριν το ακουσω,ημουν σιγουρος οτι δε θα φτανει το 1ο,παντα ετσι γινεται με τα γαματα ντεμπουτα,ειναι ομως πολυ καλο και το δευτερο.Η ποιοτητα στις συνθεσεις και στο παιξιμο παραμενει…(Και για να μαι δικαιος και δε το χω ακουσει πολυ το 2ο και τις 1-2 φορες που το ακουσα ημουν υπο την επηρεια του 1ου ακομα:p)

Τωρα το θεμα ειναι να βγαλουν κι ενα 3ο γερο αλμπουμ(που συμφωνα με το γνωστο κλισε ειναι το πιο κομβικο για καθε μπαντα),να ρθουν για το promo Ευρωπη,να κανουν το breakthrough και να γινει ο χαμος!

Up the Steel Lords!:smiley:

το δεύτερο δεν πιάνει το πρώτο,αλλά όπως είπατε είναι πολύ δυνατό…μακάρι να τους δούμε…
σαφώς είναι στις καλύτερες για το 2009,από τώρα…


Now playing: Paramore - Misery Business
via FoxyTunes

pm me link για το Cage ρε!

Cloudscape - Global Drama

Melodic Progressive Power, σε στυλ Evergrey για να καταλάβετε…
Δεν το έχω ακούσει όλο ακόμα, αλλά κάτι μου λέει ότι τα σπάει!

http://www.myspace.com/cloudscapemetal

εχει ομως πολυ καλυτερη παραγωγη
:slight_smile:

Τσεκαρετε τα παλικαρια, Out Loud και με καποια γνωριμα προσωπα. Αντε να κυκλοφορησει ο δισκος τους να δουμε. Παντως αυτα που εχω ακουσει ηδη ειναι πολυ καλα. Στο στυλ των Firewind που μ’αρεσει πολυ.

Tελικά ο δίσκος τους δε βγήκε το 2008 αλλά θα βγει φέτος.

με ανανεωμενο line up
παραγωγη roy z
συμμετοχες απο mark boals και hank shermann

τσεκαρετε

και το mercyful fate-ιζον βιντεο Voodoo

Toυς άκουσα χθες στο myspace. Συνδυάζουν φανταστικά τις Ηelloween με τις Judas Priest επιρροές τους. Εξαιρετική πρόταση :thumbup:

βασικα νομιζω συνδιαζουν τις περισσοτερες 80΄ς μπαντες
:slight_smile:

Νέο Stratovarius το Μάη, με όνομα Polaris.

Δε ξέρω τι να περιμένω πια:-k

Σιγουρα κατι καλυτερο απο τη στιγμη που εφυγε ο Tolkki. :lol:

Αμα ακουσεις αυτο θα καταλαβεις.

http://www.metal-archives.com/release.php?id=38653

Εγώ, δόξα τω Θεώ, τίποτα
:stuck_out_tongue:

Μάλιστα η μετριότερη δουλειά των Wolf είναι εξαιρετική πρόταση. Και με επιρροές από Helloween.

Φίλε Μάνο θα σου προτείνω το εξής απλό.

Άσε το metal σε αυτούς που το κατέχουν και ασχολήσου με καμία alternative πίπα. Άλλωστε δεν είσαι ικανός να ξεχωρίσεις τα στοιχειώδη.

Καλώς ή κακώς τα κόμπλεξ σου τα έχουμε μάθει και τα ξέρουμε από πριν, ακόμα και σ’ αυτό το ακάουντ, άσχετα αν υπάρχεις ακόμα γιατί δεν υπήρχε μέχρι στιγμής απόδειξη. Μπορείς να πας να παίξεις το πουλάκι σου στο δωμάτιό σου τώρα, μέχρι να βρεις γκόμενα =) ενδ οβ κονβερσεησον

ωραιος μαγκα

εκρινες το νεο αλμπουμ των wolf ως η μετριοτερη δουλεια τους
εχωντας διαρευσει μολις μερικες μερες
γαμω!!!

το ακουγες απο το πρωι ως το βραδυ συνεχομενα αυτες τις μερες και εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

προφανως εσυ το κατεχεις το μεταλ

ανηκεις σε καμια σεκτα μεταλοπατερισμου???

δωσε μας τα φωτα σου ω μεγαλε φουσεκη

αα και πιασε και κανα σκορδοψωμο ε???

φουσέκη watch your tone. last warning. δεν σε πειράζει κανένας, ΟΚ εσύ ξέρεις ΜΟΝΟ το μέτσαλ. τέλος

χάπυ?

Ρε αρχικαθυστερημένε μηδενικέ μικροτσούτσουνε signal. Ακούω metal από πιτσιρικάς και ξέρω να κρίνω ένα δίσκο χωρίς 5000 ακροάσεις. Πόσο μάλλον όταν αυτός ο δίσκος είναι απλό heavy metal και όχι progressive η κάποιο περίεργο άκουσμα γενικόταρα.

Αλλά βέβαια, η κλίκα των κακόγουστων του rocking πρέπει να πετάξει τις πίπες της. Εσείς λοιπόν που τα κύρια ακούσματα σας είναι alternative μουφίτσες καλά θα κάνετε να μη λέτε πολλά για heavymetalαδικες κυκλοφορίες γιατί απλούστατα εκτίθεστε με την ασχετοσύνη σας.

Όσον αφορά τις πίπες περί μεταλοπατερισμού ένας σοφός μεταλλάς είχε πει κάποτε ότι οι ποιο κακούγουστοι μεταλλάδες μιλάνε για μεταλλοπατέρες. Και φυσικά εδώ αποδεικνύεται περίτρανα ότι έχει δίκιο

Χαχαχαχαχα

Προς αποκατάσταση της αλήθειας λοιπόν να πω ότι στο ρεφραίν του τραγουδιου Curse You Salem, ένα από τα κομμάτια που έχουν στο myspace που όπως είπα έχω ακούσει, οι κιθάρες από πίσω είναι καραμπινάτες Helloween ακόμα και για τον πιο αδαή ενώ αμέσως μετά στη διάρκεια του σόλου η μπασογραμμή είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια με το riff victim of fate.Απο το 2:50 και μετά για τους άπιστους.

No jacking off during listening to metal λοιπόν για να καταλαβαίνουμε και τι ακούμε

η αλήθεια απεκαταστάθη φίλε μοδ :!: