Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Σωστά πράματα που μπορεί να ακούσει κανείς μια Κυριακή πρωί:

Harbinger - Die For Metal, Live For Death

Να προτείνω κάτι που μπορεί αρκετοί από εσάς να μη το γνωρίζετε. Αυτές της μέρες επανακυκλοφορεί από την Pure Steel ο ομώνυμος 1ος δίσκος των Ιαπώνων Blaze, με ένα επιπλέον κομμάτι. Για περισσότερες πληροφορίες εδώ http://aknightoflight.wordpress.com/2012/03/09/blaze/ .
Από όσο θυμάμαι ο Τραμπάκουλας ήταν να φέρει μερικές κόπιες :).

Πολύ καλή μπάντα είναι οι Energy Vampires του John Stewart των Slauter Xstroyes. Φέρνουν αρκετά στους Slauter. Ένα δίσκο έχουν βγάλει και ένα dvd(?!). Tους έχω λιώσει αυτή την περίοδο. Τρομερά φωνητικά και τίγκα στις ριφφάρες.

http://www.metal-archives.com/bands/Energy_Vampires/125757

Footsteps in the snow από τον δίσκο:

Packin a pistol από το dvd:

[B]3 Inches Of Blood - Long Live Heavy Metal[/B]

Νέο μάχιμο 3 Inches Of Blood το οποίο τα δίνει άσχημα. Μας γυρίζει σε παλιές καλές εποχές και Fire Up The Blades

Εχω την εντυπωση οτι το τριτο αλμπουμ των [B]Theocracy[/B] εχει παρα πολυ πραμα μεσα και μαλλον ειναι ενας εντυπωσιακος δισκος που εχει περασει στα ψιλα…:slight_smile:

Καποιος που να το εχει ακουσει ηδη αρκετες φορες ωστε να εχει βγαλει ασφαλες πορισμα ?? :anyone:

και μόνο για το μπάσιμο του (καλύτερο power metal κομμάτι εδώ και χρόνια) άξιζε όλες τις ακροάσεις που του έδωσα. Όμορφες μελωδίες, ποικιλία στις συνθέσεις με σωστές αναφορές σε άλλες μπάντες του χώρου, γενικά ένα ολοκληρωμένο άλμπουμ.

Καινουργιο [B]Pharaoh[/B] εκει εξω το οποιο απο 2 κομματια που ακουσα πρεπει να γαμαει ασχημα !!! Οταν βρω χρονο θα πεσει σχετικο λιωσιμο.

Το επαναφέρω γιατί είναι και γαμώ τα άλμπουμ. Δεν ξέρω αν είναι οι καινούργιοι enforcer σίγουρα πολύ θα το ήθελαν (δεν είναι μόνο το όνομα αλλά και ένα κομμάτι με τίτλο blade of katana που τα σπάει by the way), αλλά το άλμπουμ είναι απόλαυση και ακούγεται νεράκι χωρίς να κουράζει και χωρίς να θέλεις να τους βρίσεις για την τρελή αντιγραφή που πέφτει. Γεμάτο χιτάκια μιλάμε, τελευταία όταν θέλω να ακούσω κάτι από κλασικό 90% των περιπτώσεων βάζω αυτό.

double post αλλά…

The new Grand Magus kicks serious amounts of ass. That is all.

status του περιοδικού terrorizer στο facebook. Ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε; Γιατί πληροφορίες για νέο άλμπουμ από αυτούς δεν βλέπω πουθενά

αχα,εχει γραφτει και στην αρχικη.the hunt λεγεται και κυκλοφορει αρχες μαιου.λογικα ολο και κατι θα χουν ακουσει για να το γραφουν αυτο,οποτε \m/ και περιμενουμε με αγωνια.

Τους [B]Sleepy Hollow[/B] ποιος τους θυμάται; Πρόκειται για heavy power-αδες από το Αμέρικα που έχουν βγάλει ένα άλμπουμ το 1992 και μόλις επέστρεψαν από τους νεκρούς. Εγώ τους είχα μάθει κατά τύχη όταν βγήκε μια συλλογή τους και την έδινε ένα fanzine μια φορά και ένα καιρό.

Μόλις τώρα είδα το καινούργιο άλμπουμ τους που διέρρευσε και κουφάθηκα όταν επιβεβαίωσα πως πρόκειται για τους ίδιους.

Η μπάντα είναι αυτή by the way

http://www.metal-archives.com/bands/Sleepy_Hollow/7597

Το νέο τους άλμπουμ αυτό

Δεν το έχω ακούσει (είπα μόλις τώρα το πήρα χαμπάρι) αλλά βρήκα ένα κομμάτι που είχε διαρρεύσει πριν αρκετό καιρό μάλιστα

[B]Midnight[/B]
http://www.youtube.com/watch?v=CiwC7QkFYLM&feature=related

αγαπάμε Bob Mitchel

και καλα θα κανεις φιλε γιατι τα σπαει, εχω ακουσει ηδη το μισο (και το εχω συνηθισει εννοω) και σιγοτραγουδω το wolves kai to year of the blizzard και το πρωτο βασικα.

Δεν ειναι ο υπερτατος δισκος αλλα θα σου χαρισει αρκετες στιγμες. Σημειωνω πως ειναι ο πρωτος δισκος που ακους απο pharaoh

Ελατε ρε μαγκιτες να πουμε τι εχετε παθει? Εχει βγει το καινουριο Angel Witch με τιτλο “As Above, So Below” και το ροκιν.γρ κοιμαται!!! Ουτε καν thread στις κυκλοφοριες δεν υπαρχει…(καλα νταξ αυτο θα το ανοιξω εγω σε λιγο). Για πειτε, οποιος το εχει ακουσει, πως του φανηκε…εγω απλα να σημειωσω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΨΗΦΙΑΚΑ-ΤΡΙΓΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΤΥΜΠΑΝΑ!!! :stuck_out_tongue:

Παρτε και το εξωφυλλο:

ΥΓ stay tuned για ποστς μου εδω οταν βρω λιγο χρονο :slight_smile:

Έχουμε και εξώφυλλο Grand Magus

:|:|:|

Καπου αναφερθηκαν και εδω μεσα, αλλα εν οψει της εμφανισης τους στο επομενο Up The Hammers, τσεκαρα οτι βρηκα απο Alpha Tiger στο youtube και πρεπει να σκοτωνει ο δισκος ε.

αρκούντως γαμάτος

Ναι, ειναι απολαυση.

Γεια σας, ηρθα να προτεινω λιγο καλο χεβυ μεταλ

Natur - Spider Baby


εμπνευσμενα ριφφς με ψιλοαρχαιζουσα αισθητικη που εμενα τουλαχιστον με ικανοποιει ταμαλα. υπεγραψαν στην earache και το νεο θα βγει απο κει