Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Έτσι…μόλις μπήκα μπήκα σπίτι απο διακοπές και βλέπω τούτο μπροστά μου. Δώσε μωρή αρρώστια!

2 Likes

Οσο το ακουω μ αρεσει κ περισσοτερο. Θα ναι μπομπα. Μεγαλοι ηγετες του ειδους πλεον για μενα. Πραγματικα επικο μεταλ ατμοσφαιρικο

1 Like

Δεν πατάω το play τώρα… υπομονή μέχρι να μου έρθει το pre order μου. Από τις μπάντες που λατρεύω τα τελευταία 8 χρόνια τουλάχιστον.

1 Like

:open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth:

1 Like

Γουστάρω πολύ που τα φωνητικά παραπέμπουν -ενίοτε- σε hard rock/aor μοτίβα τέλη 80 με αρχές 90 κι όχι σε πολεμοχαρή σε φάση “πάμε να τους κόψουμε τα κεφάλια”. Κι αυτό υπάρχει σε όλο το δίσκο με αποκορύφωμα το “He Who Walks Behind The Years”, όπου και οι κλίμακες βγάζουν πιο hard rock μελωδίες.

Τώρα πάλι, αν υπήρχαν ο Χ κι ο Ψ ως υποψήφιοι δίσκοι της χρονιάς…ε μόλις προστέθηκε κι ο Ω.

6 Likes
2 Likes

Το ακουσες ολο; Κ στο White Goddess το χουν αυτο με τα φωνητικα τους κ το γουσταρω πολυ. Κανουν κ χρηση πολυφωνικων τυπου aor/pomp rock. Φοβερες ατμοσφαιρες

7-8 φορές ρε καμάρι. Δεν μου κανε καρδιά νακούσω κάτι άλλο. Το δε He Who Walks Behind The Years είναι αυτό ακριβώς που περιέγραψες. Και μια χιτάρα και μισή (9λεπτο ε…)

2 Likes

Ζηλεψα γι αυτο :smile:

Δισκάρα είναι,αλλά το ομώνυμο…ω! το ομώνυμο τσακίζει τα πάντα στο διάβα του.

1 Like

Δεν παίζεις δίκαια. Αλλά να θυμάσαι, αυτά είναι δανεικά…

1 Like

Αχαχαχαχα κάτι ετοιμάζεις :joy:

Για το Atlantean λετε; Που το χετε βρει ολοι γαμωτ;;

Ο από πάνω είναι τρελό βύσμα, άσε…

2 Likes

Ναι για αυτό λέμε. Δεν το έχουμε βρει, δεν μπορώ να πω πιο πολλά, μη με πιέζεις :laughing:

1 Like

:laughing::laughing::laughing:

1 Like

εμένα δεν με πειράζει γιατί έχω να τσεκάρω τα άλλα δυο πριν ακούσω το νέο , αλλά αν είναι ειδοποιήστε , ε;

Θα γίνει αυτό που ζητάς.

1 Like

ακούω το demo ακόμα των atlantean kodex και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό . Φαντάζομαι τη συνέχεια …

2 Likes

Δεν φαντάζεσαι :slight_smile: και τα λάιβ να ακούσεις ε!

2 Likes