Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Εμένα μου θύμισε το γρέζι του Kory Clarke από Warrior Soul και γι’αυτό μου άρεσε :laughing:

1 Like

Εχει κ απο αυτο τωρα που το λες. Χτες ακουγα Warrior Soul

2 Likes

μπαντάρα οι WS

5 Likes

Αλήθεια, φοβεροί οι Warrior Soul… παράδοξο βέβαια εκ πρώτης όψεως να γίνεται μνεία στους συγκεκριμένους σε θέμα υπό τον τίτλο “Heavy - Power - Epic - κυκλοφορίες”!
Κι όμως, οι Warrior Soul ήταν heavy και δυναμικοί όταν το ήθελαν, και στα καλά τους, παρήγαγαν αριστουργήματα… επικών διαστάσεων!

5 Likes

Είναι που ο συγκεκριμένος τραγουδιστής των Crypt Sermon,ξεφεύγει από τον τυπικό έπικ ήχο. Έχει πιο ροκ φωνή με γρέζι και ενίοτε βραχνάδα,που παραπέμπει σε κάποιους από μας, σε ανάλογου είδους τραγουδιστές. Σήμερα που ξανάκουσα το δίσκο πχ μου ήρθε στο νου,μετά από πολύ καιρό, ο τραγουδιστής των Morgana Lefay.

2 Likes

2 Likes

Παντως ο τροπος που τραγουδαγε στον πρωτο δισκο μου αρεσε πολυ περισσοτερο κ θεωρω οτι κολλαγε πολυ στο υφος τους. Τωρα, φωνη κ μουσικη, μου ακουγονται σαν δυο διαφορετικα πραματα που παιζουν πανω στο ιδιο τρακ. Ακουω το https://youtu.be/LD7f_JmoOsg
κ πραγματικα αναρωτιεμαι αν ειναι ο ιδιος

1 Like

1 Like

Riotιζει

Ένα κλικ καλύτερη παραγωγή από τον προηγούμενο, not bad at all.

1 Like

Όλο το άλμπουμ διαθέσιμο πλέον στο bandcamp, έχω κολλήσει άσχημα. Πρώτο κομμάτι του άλμπουμ “The Bard’s Tale”…τι άλλο να πείς, μόνο ο Amstrad 6128 λείπει :slight_smile:

2 Likes

Με ψησε κ μενα αυτο.

Που ειναι η καρδουλα να κανω autolike

4 Likes

Πολυ μυστηριο ακουσμα…μ αρεσε πολυ θα λεγα

2 Likes

Κ αυτο ωραιο. Επικο μεηντενικο

1 Like

Ιδιαίτερα φωνητικά που μου άρεσαν. Που και που μου θύμισαν Martin Walkyier, δυνατή κυκλοφορία.

Ναι οντως φιλε. Εχει κοφτερη εκφορα λογου που θυμιζει Μαρτιν