Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Θα παιξει πρηξιμο, αλλα ακουω πχ το He Who Walks Behind the Years, διαβαζω και τους στιχους και πραγματικα συγκινουμαι. Απιθανη μπαντα. Εν τω μεταξυ ξεκιναει κ τελειωνει θυμιζοντας Magnum, εχει ριφ που παραπεμπει σε Twilight of The Gods, μιλαμε για συγκλιση επους

2 Likes

Είναι δίσκος που θα μνημονεύεται για πολύ καιρό πιστεύω (μέχρι να βγάλουν τον επόμενο :grinning:)

2 Likes

Μονο το Lion of Chaldea πιστευω δεν θα μου κατσει καλα. Ειναι απλοικο κ κοινοτυπο. Μονο το σολο του μ αρεσει. Επισης ακομα περιμενω να μου χτισει κ το Sacred Byzantium, αλλα εκει πιστευω οτι θα γινει το χτισιμο. Ολα τα αλλα ειναι ηδη καταπληκτικα

Crypt Sermon stream για λίγο ακόμη, μετά στα γνωστά μέρη.
https://www.decibelmagazine.com/2019/09/03/full-album-stream-crypt-sermon-the-ruins-of-fading-light/?fbclid=IwAR09jwLDfegAMHMNhWY5vpu6qfeY3G0X6f7HgwV0QTfDdtJ3sxJ64jhRBxY

Υπαρχει ηδη στα γνωστα μερη. Μαλλον θα μ αρεσει περισσοτερο απο οτι φοβομουνα. Τα δυο απο τα τρια που χαν βγαλει δεν μου χαν κανει κανενα κλικ. Με ενα γρηγορο ακουσμα ακουσα αρκετα καλα

A και αυτό επίσης βγήκε

Μόνο epic σήμερα :stuck_out_tongue:

3 Likes

Όλεε :metal:

1 Like

Απιστευτο το Kodex, πολυ καλο και το Crypt Sermon

2 Likes

Atlantean Kodex τρομερό το ακούω 2 μέρες ασταμάτητα! Crypt Sermon βάζω τωρα και στα καπάκια το Αncient Empire.

Ωραίες μέρες!!

3 Likes

έρχεται κι η δική μου σειρά να ακούσω το νέο Atlantean Kodex , μόλις τελείωσα και το White goddess, νταξει τι μπάντα είναι αυτή!

2 Likes

Εμενα νομιζω θα παραμεινει αγαπημενο το White Goddess. Δεν ειμαι σιγουρος γτ ειναι νωρις. Και τα 2 ειναι καταπληκτικα και οτι πιο αγαπημενο εχω ακουσει εδω και χρονια, απλα το White δεν εχει ουτε ενα δευτερολεπτο πλεον που να μην λατρευω. Ελπιζω να φτασει σε αυτο το σημειο και το Course.

To Ηeresiarch παραμενει μαλλον το τοπ μου απο την συλλογη τους

" Great messenger, oh bringer of death
Father of the million young,
Unholy stalker among the lambs
Strike with fury, oh thousandfaced moon
Come, oh vengeful, to our holy rite
A knife and a chalice
The sacrifice begins"

2 Likes

Το αφησα λιγο πισω το Kodex γτ περιμενω το βινυλιο, χανει πολυ απο το yt. Εκει θα κριθει πραγματικα.
Με εχει συνεπαρει και το Crypt Sermon το οποιο παροτι μου φαινεται κανει μια κοιλια στη μεση (προς το παρον) ειναι εξαιρετικο κι αυτο. Πολυ πιο ωραιες φωνητικες μελωδιες και πιο περιπετειωδες απο το προηγουμενο.

1 Like

Πολυ ωραια κριτικη

2 Likes

Atlantean Kodex - τι δίσκαρα θεέ μου.

4 Likes

WOTAN Announce Cover, Tracklist and Release Date for “The Song Of The Nibelungs”

Italy’s masters of epic metal will release their long overdue new album “The Song Of The Nibelungs” on the 1st of November 2019 via Germany’s Rafchild Records. The concept album about the german epic “Nibelungenlied” consists of 18 full songs and almost 100 minutes of pure epic metal. Today we can also unveil the tracklist and cover artwork of the album which will be released both on double CD and double vinyl as well as in digital form. In the near future we will start the preorders as well as give you a first taste of this monster of an album with a first lyric video, so sharpen your swords, get ready to kill some dragons, and prepare for your journey to the land of the Nibelungs!

2 Likes

Αμα δε φοράει σκουριασμένη αλυσίδα για εσώρουχο δεν είναι αρκετά τρου. Ντάξ οχι όσο χάλι οσο καποια άλλα κλασσικά μετάλ με γυναίκα, ψιλομπαλότσα και η έτσι.

ναι η φωνη απο κορμι/μαπα δεν, αλλα το κομματι ειναι αρκετα δυνατο

Ακουγοντας παλι το Crypt Sermon αναρωτιομουνα γτ δεν μου αρεσει. Εχει πολυ ωραιες κιθαρες, αλλα σκεφτομουνα οτι τα φωνητικα με χαλανε πολυ. Το εντοπισα. Μου θυμιζουν σε σημεια Ghost Και γενικα δεν εχουν την δυναμη που χαν στο πρωτο. Βαζω λοιπον στο google crypt sermon k ghost και βρηκα την κριτικη του angry metal guy και ειδα οτι επισημανει και αυτος την ομοιοτητα με Ghost, οποτε λεω δεν ειμαι τρελος :stuck_out_tongue:

3 Likes