Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

:rofl:
Χαχα οριακα θα μαι γτ θα πηγαινω Τσινπρο. Θα τους πω να κανουν κανα γυρο παραπανω

1 Like

2 εξαιρετικά epic/heavy τραγούδια από Throne of Iron, έχοντας σαν intro και outro 2 dungeon synth συνθέσεις από τους Hillsfar
1 Like
3 Likes

Καλή ακρόαση!

7 Likes

Εχει διαρρευσει;

Το ανέβασε πριν μια ώρα η Van ολόκληρο στο κανάλι της επίσημα. Άστα αυτά και άκου :stuck_out_tongue:

Χαχα…σπευδω

1 Like

Πρωτα “δακρυα” κ ανατριχιλες στο Chariots. Πλεον το people ειναι κλασικ. Τι μας εκανες απογευματιατικα

2 Likes

Ενώ στο innermost light??

1 Like

Παιδια ενταξει δεν εχω λογια. Δεν θυμαμαι να ακουω δισκο κ να νιωθω κομπους κ ριγη επους τοσες φορες στο πρωτο ακουσμα. Δεν υπαρχει τραγουδι που να μην εχει εστω ενα φοβερο σημειο. Φοβερη ατμοσφαιρα μεχρι τελευταιου δευτερολεπτου

5 Likes

Πες μόνο ότι το άκουσες στο καπάκι :laughing:

1 Like

Προφανως :stuck_out_tongue:

Πολύ καλό άλμπουμ… πραγματικά τρομερή προσπάθεια! Το riff στο 5.13 είναι τόσο απλό αλλά εδώ κολλάει ότι κατουράει δισκογραφίες!!!
Όσο για το Innermost Light καλό αλλά έσπασα το κεφάλι μου αλλά τελικά το βρήκα… αρκετά Ξεπατικοτούρα θα έλεγα.

Στα της παραγωγής, για τα ντραμς δεν βλέπω να γίνεται κουβέντα και αγχώνομαι… αλλά έχει γίνει τόσο ωραία δουλειά στο υπόλοιπο κομμάτι και συνθετικά που το συγχωρούμε :wink:

2 Likes

Αυτο για το Ιννερμοστ κ το νανοτραγουδο μου το πε κ δικος μου φιλος. Το παιρνω σαν εμπνευση. Αλλο “μηντιουμ” ας πουμε

1 Like

Είσαι ωραίος. Ήταν το πρώτο πράγμα που είχα σκεφτεί όταν πρωτάκουσα το κομμάτι. Όπως και το Hammerheart (το τραγούδι) φυσικά. Ναι εντοπίζω αρκετά κοινά μεταξύ των τριών :stuck_out_tongue:

Ο δίσκος έχει πολύ πράγμα.

2 Likes

Το people μου θύμισε maiden - quest of fire, άλλο genre ας πούμε? :stuck_out_tongue:

Πέρα από τη πλάκα τα παλικάρια έχουν χάρισμα πραγματικά, τρομερή ατμόσφαιρα και εύκολα κιόλας. Νομίζω η παραγωγή είναι μετρημένη για να επικεντρώνεται ο ακροατής στην γενική ατμόσφαιρα που θέλουν να βγάλουν. Αν ήταν πχ οι κιθάρες ή τα ντράμς πιο μπροστά ή πιο δυνατά πχ θα έλειπε αυτή η επικά υπνωτική ατμόσφαιρα.

1 Like

Πως το εννοεις;

Εμενα το μεην ριφ του people μου θυμιζει το Hail to England. Η αληθεια ειναι οτι παντα ειχαν καποια σημεια ξεπατικοτουρες. Το pilgrim αν θυμαμαι καλα ξεκιναει ως secret of steel κ τελειωνει ως child in time πχ. Απλα επειδη τους δισκους τους τους ακουω ως ενα εννιαιο επικο ατμοσφαιρικο πραμα που ρεει πολυ ωραια κ χτιζει φοβερες ατμοσφαιρες δεν με ενοχλουν κατι τετοια. Πιο πολυ τα βλεπω ως τριμπιουτ στις επιρροες τους

Υ.Γ. Μ αρεσουν πολυ κ τα ιντερλουδια κτλ. Ειδικα η εισαγωγη στο ομωνυμο κ ο επιλογος ειναι πανεμορφα

1 Like

Για την παραγωγή δεν εννοώ αυτό που γράφει ο matia πιο πάνω:

Στο mastering δηλαδή θεωρώ πως έχει γίνει αρκετά καλή δουλειά. Η ένσταση μου είναι για τον ήχο των ντραμς… πολύ πλαστικουρα ρε παιδί μου. Ταμπούρο και toms μιλάμε πρέπει να παίχτηκαν σε κουβάδες δεν εξηγείται αλλιώς τόσο χάλι.

Kαταλαβα τι λες. Γενικα περιμενω να το ακουσω κανονικα. Εχει φορτωμενη παραγωγη και δεν περναει νομιζω απο το Youtube.

Το πηρα κ απο το bandcamp για να ακουστει πιο προπερλυ

1 Like