Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Κάπως έτσι αρχίζει το '23 στον epic/heavy χώρο.
Δεν ενθουσιάστηκα πάντως.

2 Likes

Ούτε γω δυστυχώς
Πάρε τώρα ένα πουλέν μου από ατσάλινη αμερική
:arrow_forward:︎ Heavy Metal Force | Arcane Tyrant (bandcamp.com)

2 Likes

Έλρικ βλέπω στους τίτλους, εύκολο play.

1 Like

Τσέκαρε οπωσδήποτε και το πρώτο και αν ενδιαφέρεσαι ή κάποιος άλλος νομίζω έχω μια κόπια cd

Συνεχίζω με Ω ΝΑ ΣΟΥ ΓΑΜΗΣΩ σημερινή ανακάλυψη πάλι από αμερική (βέβαια με τέτοιο όνομα δύσκολο να μην είναι καλό)
Prelude to Ruin (bandcamp.com)
White Magician/The Great Kaiser’s White Magician/Prelude to Ruin | White Magician/Prelude to Ruin split 10" Vinyl | Prelude to Ruin (bandcamp.com)

3 Likes

White Magician μπάνταρος, πρότζεκτ των Demon Bitch.

Prelude To Ruin θα τσεκάρω.

3 Likes

Πάω λίγο πιο πίσω, αλλά πέρασε αρκετά στο ντούκου και ποτέ δεν είναι κακό να υπενθυμίζεις διαμαντάκια.

Το 2019, λοιπόν, βγήκε αυτό το λαχταριστό δισκάκι USPM. Οι θιασώτες του είδους που ενδεχομένως δεν το έχουν ακούσει, ας μην διστάσουν.

3 Likes

Το περίεργο είναι ότι ήταν μάλλον one off δίσκος και δεν κυκλοφόρησε και από κάπου

Νομίζω είναι on hold το συγκρότημα, κάτι που σχεδόν πάντα (στο underground) σημαίνει πως το διάλυσαν αλλά δεν το ξέρουμε “επίσημα”.

Τους θυμάται κανείς? Δεν άντεξα και το βάζω. Διασκευή στο τραγούδι της Δανίας από Γιουροβύζιον 2018

Βεβαίως τους θυμόμαστε αλλά πλέον είναι για λύπηση

1 Like

Είναι και δε φαίνεται να αλλάζει αυτό ούτε με τον νέο δίσκο.

1 Like

Πολυ καλο το νεο αλμπουμ των Arrayan Path αλλα θελει ακροασεις,ειναι grower…

5 Likes

Δεν μου άρεσε στην πρώτη ακρόαση, όμως κάθε φορά που θα το ακούω μ κερδίζει όλο και παραπάνω. Σίγουρα στη καλύτερη τριάδα της μπαντας.

Σε άλλα νέα…

3 Likes

Τίγκα Manowar.

2 Likes

Δεν είναι τυχαίο…2 μέλη είναι στην tribute μπάντα Fire and steel

2 Likes

Γαμώτο, ήθελα να μου αρέσει περισσότερο

1 Like

Γυαλισαν λίγο παραπάνω τον ήχο τους οι Σέρβοι.
Νέος δίσκος το '23.

Να σας πω, σας αρέσει το 90s μελωδικό metal με hard rock twists; Σαν να λέμε, Last Crack ή όψιμοι Armored Saint;

Dying Light ονομάζεται το γκρουπ και κυκλοφορούν το Shallow Grave άλμπουμ τους στις 27 Γενάρη.

3 Likes

Στο τέλος της χρονιάς λογικά θα μιλάμε για το δίσκο της χρονιάς
:arrow_forward:︎ The Conquest Of Time | Century | Electric Assault Records (bandcamp.com)

4 Likes