Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Το EP ήτανε πολύ καλό πάντως. Για να δούμε αυτό εδώ.

1 Like

Αυτό μάλιστα. Αξίζει η νέα τους προσπάθεια με τις μικρές διαφοροποιήσεις του

4 Likes

Καλιιιφόρνιιια με σαφείς cirith ungol επιροές στα φωνητικά
:arrow_forward:︎ Curse of the Blade | Satan’s Blade (bandcamp.com)

4 Likes

Πολυ CU, ισχυει. Ωραιο ακουγεται.

2 Likes

Σχετικοί με CU αλλά για άλλον λόγο, οι Night Demon ροκαρουν εξαιρετικά στο νέο single.

5 Likes

Gatekeeper

6 Likes

Μη σας ξεφύγει, τον νου σας

3 Likes

Δεν ξερω τι φαση ακριβως το σκηνικο, αλλα θα δειξει. Ενδιαφερον ακουγεται

3 Likes

Δισκάρα και τους ερωτεύτηκα ακόμη πιο πολύ.

Πολύ καλή και η νέα τραγουδίστρια του συγκροτήματος . Πλήκτρα πανέμορφα ήχος τουμπανο νομίζω δεν έκανα skip σε κανένα κομμάτι.

2 Likes

Το μόνο αρνητικο που έχει ο δίσκος είναι ότι είναι αρκετά safe, κάτι που συνηθιζεται όταν αλλάζει το πρόσωπο και η φωνή της μπάντας. Εδώ ισως κακοφαίνεται σε κάποιους αφού το τολμηρό Apocalypse & Chill πετυχε σε μεγάλο βαθμό αυτό που ήθελε και ίσως το Dark Waters να μοιάζει με ένα βήμα πίσω.

Παρόλα αυτά, έχουμε ένα πολύ καλό άλμπουμ με μια ελαφριά καμπή κάπου στη μέση, αλλά και με αρκετές κορυφές. Quest and the Curse παίζει ακόμα από το καλοκαιρι, ενώ και το Queen of Shadow μπήκε πολύ δυνατά στο rotation. Έχουμε βέβαια και μια ακόμα συμμετοχή του Μάρκου του Χιέταλα του Αϊλάντερ, οπότε ένα ακομα θετικό.

Diana, ξεχωριστή παράγραφος, γιατί περα του ότι έκανε εκπληκτική δουλεια βάζοντας το δικό της χαρακτήρα χωρίς παράλληλα να είναι τοσο μεγάλη αλλαγή από την Charlotte, φαίνεται πολυ προσγειωμένη και απολαμβάνει στο έπακρο την ευκαιρία που της δόθηκε, πανέμορφη ύπαρξη, μακάρι να συνεχίσει την πορεία της προς τα πάνω τα επόμενα χρόνια.

Eν κατακλείδι:

It’s the quiet of the night I fear
The inner torrent that’s unleashed
Replaying me the thousand times
I should have spoken other lines

In the middle of the night I hear
The dying dreams I never reached
But I know these dark reflections
Can change nothing
Reality is staring back at me

2 Likes

Ξεροχύνω…

3 Likes

Πέθανε ο Aymar ρε σεις! Πολύ πολύ στενάχωρα νέα, βασικά με πείραξε πολύ περισσότερο από ότι περίμενα.

Τιτάνας.-

9 Likes

Ελα ρε…

Πολύ λυπηρό…

Ακόμα θυμάμαι την χροιά της φωνής του στο Expect the Unexpected, κι ας έχω πολύ καιρό να το ακουσω…

RIP

2 Likes

Έμαθα για τον Aymar σήμερα το πρωί, και το πρώτο τραγούδι που μου ήρθε συο μυαλό ήταν αυτό.

Τον θεωρώ κορυφαίο τραγουδιστή σε αυτό που άτυπα ονομάζουμε US power/metal (technical ή progressive power, ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων).

Ο άλλος μου αγαπημένος (δυστυχώς επίσης μακαρίτης) είναι ο Michael Grant των κορυφαίων Crescent Shield, με τις δύο αξεπέραστες δισκάρες .

3 Likes

Κριμα

1 Like

Πάμε για δίσκο της χρονιάς ε… το νου σας

7 Likes

Η παραγωγη ειναι improved μιξη Manilla Road + Warlord; Ωραιο τραγουδι.

3 Likes

Ξεθάβω Under Jolly Roger, το οποίο είχα χρόνια να ακούσω ολόκληρο, και αμέσως μετά μαθαίνω πως χθες απεβίωσε ο Majk Moti. Γαμιώντας μπήκε το 23, όχι αστεία.

8 Likes

Στο 31:30 :open_mouth:

Τι δισκος.