Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Μια χαρά τα φωνητικά, στις τσιρίδες μόνο υπάρχει θέμα

4 Likes

Ο Απρίλιος που λέγαμε

8 Likes

Πολυ υποσχομενη εγχωρια μπαντα. Μου θυμιζουν το καταπληκτικο πρωτο αλμπουμ των Solitary Sabred

7 Likes

Νέο ατσάλι από Βέλγιο

1 Like

Αυτοί είναι οι πρώην Saboter.

3 Likes

Και τους έψαχνα αυτούς τι κάνουν

2 Likes

Εγώ θα γίνω ο γκρινιάρης της υπόθεσης. Ενώ μου αρέσει πολύ αυτό που ακούω, δεν γουστάρω καθόλου τραγουδιστές που αγγίζουν τα όρια του μίμου. Είναι λες και ακούω τον Adams copy-paste σε σημεία και αυτό με βγάζει εντελώς από το κλίμα. Άλλο να έχω επιρροές από κάποιον ή να μοιάζουν φωνές και άλλο να ακούγομαι σαν αντίτυπο κάποιου. Γιατί δεν είναι εδώ πως μοιάζει απλά η χροιά, αλλά και ο τρόπος που υψώνει την φωνή (στα πιο τραχιά ειδικά), τα γυρίσματα κτλ, ε είναι 101% Adams. Αναγνωρίζω πως δεν είναι όλος ο δίσκος έτσι, αλλά ένα σημαντικό του κομμάτι είναι και εμένα δεν με τραβάει αυτό.

Μου θυμίζει ένα παλικάρι που κάνει vocal covers του Dickinson στο youtube, ο οποίος πέρα από το εντυπωσιακό της μίμησης, με αφήνει εντελώς αδιάφορο.

3 Likes

Στα τραχια ειναι οντως ιδιος με τα τραχια τυπου Triumph of Steel

1 Like

Aκουσα επιτελους αυτο το Spellbook. Παρα πολυ καλο!

1 Like

Κάλλιο αργά παρά ποτέ :laughing:
Ε τότε να ακούσεις και το ντεμπούτο. Φέτος ε;

1 Like

Δε με χαλάει εμένα οποιαδήποτε ομοιότητα με τον Adams. Ίσα ισα. Αρκετά καλό πάντως το Triumpher.

1 Like


Πως και δεν αναφέρθηκε νωρίτερα αυτό από τα τσακάλια του φόρουμ?
Καναδάς εγγύηση για άλλη μια φορά με ένα δυσκολοάκουστο αλλά καταπληκτικό άλμπουμ. Θα μπορούσε εύκολα και στο doom αλλά υπερισχύει το epic συναίσθημα για μένα κυρίως λόγω αναφορών σε doomsword

6 Likes

Μικρό σπόιλερ, έχει και το κορυφαίο χέβυ επικό κομμάτι για φέτος.

2 Likes

Είναι όντως όσο καλό ελπίζω να είναι???

Αν είσαι ικανοποιημένος με αυτά που έχεις ακούσει έως τώρα, ναι.

1 Like

Τα παλικάρια είναι άξια και στις μεγάλες συνθέσεις

7 Likes

Πολυ ωραιο το πρωτο κομματι για τους πρωτοεμφανιζομενους Dark side of the moon

Φαινεται οτι θα κανουν καλα πραγματακια.

Αναμενουμε το πρωτο δισκο.

Βεβαια ολα τα μελη εχουν εμπειρια απο προηγουμενα συγκροτηματα οποτε πιστευω ξερουν τι κανουν.

2 Likes

Ηρθα να πω πως ειναι υπεροχος ο δισκος!

3 Likes

Κάποιος @Red_Viper , και όχι μόνο, χαίρεται με αυτά τα νέα :wink:

3 Likes